» »

Spartacus - Blood and Sand

Spartacus - Blood and Sand

1 2 3
4
5

kmetek ::

Hud zadnji del, kaj bo sploh v 3 sezoni?

Okapi ::

Lion mora sedaj hitro zamižat.



Začela se bo 3. suženjska vojna. Spartak bo najprej osvojil oziroma oropal nekaj mest, njegova vojska bo čedalje večja in Rim bo končno poslal nadenj dve zaresni legiji (to od Glabra je bila samo neka pomožna vojska, milica). Najprej bodo Rimljani v eni veliki bitki premagali del suženjske vojske pod poveljstvom Crixa, potem jih bo pa Spartak sesul. In tu se bo končala tretja sezona. V 4. sezoni bo Rim poslal nad Spartaka osem legij pod poveljstvom Krasa. 5. sezone ne bo.;)

O.

LordTado ::

Ja če je po zgodovini, bosta se še Crix in Sparty skregala, Crix bo z svojo tropo poražen malce prej Sparty pa kasneje...

Freaxx ::

Sam Mire je res kar škoda no, bi rad še kej vidu v seriji :)

Lion29 ::

Okapi je izjavil:

Lion mora sedaj hitro zamižat.

O.


thanks for you heads up ad your consideration. appreciated!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

kmetek ::

Ja zdaj ko Mire ni, a bo kaj hot biatches v 4 no? :D

shadowfax ::

Se bojo mogli res potrudit z novimi karakterji, da bojo obdržal nivo. Glaber, xena in Ilythia so bli izjemni.

Boobiz ::

Okapi je izjavil:

Lion mora sedaj hitro zamižat.



Začela se bo 3. suženjska vojna. Spartak bo najprej osvojil oziroma oropal nekaj mest, njegova vojska bo čedalje večja in Rim bo končno poslal nadenj dve zaresni legiji (to od Glabra je bila samo neka pomožna vojska, milica). Najprej bodo Rimljani v eni veliki bitki premagali del suženjske vojske pod poveljstvom Crixa, potem jih bo pa Spartak sesul. In tu se bo končala tretja sezona. V 4. sezoni bo Rim poslal nad Spartaka osem legij pod poveljstvom Krasa. 5. sezone ne bo.;)

O.


Crassus in Cezar bosta že v tej sezoni, preskočili bojo bodo pa nekaj časa naprej od zmage na Glabrom, do tam ko bo imel Spartak že več deset tisoč glav in ko se Rim zave kakšna nevarnost je in nadenj pošljejo Crassusa.
I'm drunk, what's your excuse?

Sc0ut ::

Verjetno bodo na koncu ful dvoumno pokazali če je Sparty še živ ali ne. Razlaga bo šla v obe smeri. Dvomim da bodo končali v duhu Bravehearta.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

LordTado ::

Film se je končal tako...

Berserker ::

Cezar je bil v tem času zgolj perfekt hispanije, crasuss pa nesposoben konzul z ogromno bogastva pod palcem. V tistem času je spartacus pomenil zgolj še en upor, saj so se velike živine rima bolj bojevale med seboj za oblast kot z spartacusom. Pa oprema leginarjev je stereotipno imperialna, te kovinske plošče so rimljani začeli uporabljat šele čez 100 let, do tja so furali železne srajce po galskem načinu.

Okapi ::

Krasa so poslali z osmimi legijami proti Spartaku, ker je bil takrat najbogatejši človek v Rimu. Cezar z njim ni imel afaik nobenega opravka. Druga stvar je pa seveda, kaj bodo scenaristi serije nafantazirali.

O.

oo7 ::

Včeraj sem pogledal zadnji del in je bil naravnost fantastičen.Škoda mi je Doctoreja.Drugače pa Asher si je zaslužil kar je iskal ravno tako Glaber in Lucretia.Kar se tiče Ilithije,ko je padla na tla pa malo dvomim,da je umrla.
Zdaj so mrtvi večinoma vsi glavni negativni akterji.Tako,da najavlena je 3 sezona,v kateri bo tudi sam veliki Julij Cezar.:D



Straight from the pages of history, Gaius Julius Caesar is coming to the series, to be played by actor Todd Lasance. Caesar is described as "a handsome young rogue from an esteemed lineage. His deadly intelligence and skill with a sword will be brought to bear against the rebellion. And Caesar will begin his ascent towards the all-powerful ruler he will one day become."

Also headed to Season 3, and also from history, the character of Marcus Crassus will join the show as next year's arch villain. Actor Simon Merrells will play Crassus, who was Spartacus' true "big bad." Creator/EP Steven S. DeKnight talked to me a little bit about Crassus when I spoke to him back in January and said "Well, eventually, [the villain] will be Marcus Crassus. Who we've mentioned in every season. Every season you'll hear the mention of Marcus Crassus. If you remember, in Season 1, Marcus Crassus was the cousin of Licinia, the woman who Ilythia beats to death after she finds out that Ilythia slept with Spartacus. So Marcus Crassus, historically, is the last person who went after Spartacus. So eventually we will get to him."

Crassus is described in the press release as "the richest man in the Roman Republic. Envied and despised by the highborn among the senate, he craves the power and respect that defeating Spartacus and his rebel army would bring."

Lion29 ::

jah, to je bad, ja... da zamujas vec kot mesec dni, pa bi rad debatiral... tezka bo...


[off topic]
sele zdaj vidim tvoj podpis... padu si na zadnje mesto moje lestvie priljubljenosti :)
[/off topic]
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Lion29 oprosti,ker zamujam nimam tolk časa kot ti,da bi vse sproti pogledal.:))
Kar se pa tiče podpisa pa tvoje priljubljenosti me prav malo briga.Važno,da je tvoj podpis zakon,da si car tukaj na slotech.:)

Lion29 ::

alla dej... ni treba tko skakat v luft... nihče ti nič noče, mal sem se pošalu
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Keyser Soze ::

oo7 je izjavil:

Kar se tiče Ilithije,ko je padla na tla pa malo dvomim,da je umrla.

Tudi jaz delim takšno mnenje. Ni se mi zdela ravno mrtva. Sam zjebana do absoluta.

P.S.: Zdajle sem po dolgem cajtu odprl tole temo, pa vidim, da je folk že marca pogledal zadnji del. Svašta, meni pa nič jasno, ko sem bral na FBju kakšne tri tedne nazaj en komentar, da bomo pogrešali Ilithijo. Pol pa gledam 8. del te sezone pa sam čakam, kdaj bo revca podlegla boojnim ranam. Valda je na koncu vsakega dela še vedno mešala zrak. WTF. 8-O
OM, F, G!

oo7 ::

Ja upam,da bo preživela Ilithija in bila še naprej prava žlehtnoba:)).Ona mi je ena najboljših negativk v Spartakusu za razliko od Asherja,ki sem komaj čakal,da ga nekdo ubije.:)

Berserker ::

Cezarja bo v seriji bolj malo, je bil malo še premlečni za takšne akcije.

oo7 ::

Važno,da bo tudi Cezar:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Spartacus: War of the Damned Teaser Trailer Revealed at Comic-Con

Zgleda,da bo to zadnja sezona:|
Trailer


Zgleda hudo kot vedno8-)

JC Denton ::

Škoda, če bo res zadnja sezona. Ker mi je blo tak fajn na izi in sem se lahk prav super nasmejal zraven.

Lion29 ::

btw folks, spartacus pride cez 2 tedna ..... woooo hoooo

EZTV.it countdown


Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Super:)

Blinder ::

Kaj so tiste obešene ženske v pitsih? več jih je obešenih
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Lion29 ::

IT IS BACK. BACK
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Super:P

Lion29 ::

Lion29 je izjavil:

IT IS BACK. BACK


evo, pogleda 3x01.... sem ga pogresal... medtem ko sem gledal pa sem sele dojel kolko...

ta cinematografija je poetska... nore barve, nori prizori... senca, kontrasti... res, poezija..zaradi tega z uzitkom spregledam vse druge hibe


zdaj pa res videt borbe in akcije "in grand scale"...

carsko
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Berserker ::

Sem si pogledal par dni nazaj Rome in se mi je Spartak danes zdel prav patetičen.

oo7 ::

Škoda,da so samo 2 sezone.

Lion29 ::

ah ne vem... povprecna epizoda danes :(

zanimivo gledat kao side story: vzpon julija cezarja


mi pa recimo zlo zapali izraz: "IMPERATOR" sploh s tem zarom, kot ga oni izgovarjajo...

Yes, Imperator! :D ... malo spominja na Skeletor :D

LOOOOOOOOL, kiri amaterji

grem posnet svojo verzijo :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Lion29 ::

Evo, tako se to izgovori :D :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bluefish ::

Sem si po dolgem času ogledal tole serijo in je razočaranje.
Zavedam se, da primarno ni namenjena predavanju zgodovine, vendar bi pričakoval vsaj približno avtentične like.

Lion29 ::

lol, maja... kdo bi pol gledal?

neke nesolane barbare? vsak bi blebetl v svojem jeziku...

bilo bi negledljivo... meni je vsec tko kot je... ker ni primarna naloga depiktat zgodovino ampak cinematografska uzivancija
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bluefish ::

Lion29 je izjavil:

neke nesolane barbare?
Pravzaprav so ravno to naredili z likom Cezarja.

Lion29 ::

bluefish je izjavil:

Lion29 je izjavil:

neke nesolane barbare?
Pravzaprav so ravno to naredili z likom Cezarja.


se ti zdi?

meni pa ravno obratno... izjemno solan in izredno inteligenten
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Sc0ut ::

Po drugi strani pa ga (Cezarja) tam pred vrati trije ne morajo ubiti, in eden izmed njih je bil Agron, potem pa ga skoraj premaga Dronar (al Donar la kaj že)ko je celo bil zaboden...

Ta tretja sezona mesezdi že od začetka kaže pot navzdol za Spartacusa. Ne vem če mu je sploh kaj pozitivnega uspelo:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

Lion29 ::

ha? zasedli so celo mesto.... pa veliko nakradli okoli..

pa to da je Spartacusov demise ociten je valda ze dolgo znano...

kar se tice oa Dronarja in Cezarja...in tistih treh...

tisti trije so se borili s cel kup drugimi, ki so prisli skozi vrata...pred tem so pa meli sanso...

Tut Dronar je Cezarja upalil celi sus z verigami po glavi...in od tle startali svoboj

pa tudi Cezar ni bil znan kot nek dober "gladiatorski" borec, bolj kot zelo inteligenten vojskovodja ...


mah ne vem no... s temi stvarmi se pa res ne obremenjujem... ker potem nebi mogel gledati nobene serije... mi pa zato ta serija prinese tolko vec po drugih strani..iz produkcijskega vidika...

jaz ne vem, ce se vi zavedate... ampak barve, kontrasti...vsa scena, cinematografija... vse je neverjetno...sploh pa za serijo...mogoce vcasih pretiravajo s fight scenami in vsemi temi pocasnimi psonetki in spricanjem krvi... ampak na splosno je res fenomenalno... alla par s filmo 300, ki je imel veliko vecji budget...

res dobro... pol pa se vsa kostumografija... pa kolko truda za dialoge v takem jeziku...pa tut muzika ni slaba...

ma skratka iz veliko vidikov je meni ta serija res presezek
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

FuI2cY ::

kakšen bo kaj konec? upam, da ne takšen kot piše na wikipediji :D

Sc0ut ::

Pomoje bo v smislu da se bo Spartacus rešil, ampak bo to nakazano kot nek hint, tako posredno. Da bomo pač imeli boljši občutek:) Ostali pa bodo križani in sfaširani.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

FuI2cY ::

verjetno bo neki takega, ker kao trupla od spartacusa tk niso kdaj našli?

oo7 ::

Evo pogledal 6 delov 3 sezone še vedno super serija ampak jo je čedalje težje gledat;((.
Upam,da zadnji del malo prizanese glavnim likom;(

klemenSLO ::

uf 8 del:
spoler...












nism mislu da bodo tako gladko šli crixus ,naevia in agron.....
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Lion29 ::

mnja no, ni lih gladko, ampak ja....

najboljsi del mi je bil, ko ga je cezar dobil tja, kamor ne sije sonce :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

DarwiN ::

Agron je IMO preživel... Se naredil mrtvega, v devetem delu pa se kot edini preživeli vrne nazaj k Spartaku.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Sc0ut ::

Ne vem al je to pretiravanje al kaj, da ga je Cesar fasal od zadaj...Malo smešno če pomisliš kako nam je bil Cesar predstavljen kot nek hud leader Rima.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

mgermo ::

Mal poguglaj govorice o Cezarju (da ga je tut dobrovoljno fasal).

oo7 ::

Grda smrt enega glavnega igralca v očesu svoje ženske;(

Sc0ut ::

Dobrovoljno al ne, posilil ga je nek beden mulo. Poleg tega se je Cesar par epizod nazaj komot boril proti 3 gladiatorjem, zdaj pa sta ga dva čisto zovnala.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Lion29 ::

in kaj, tut crixus nebi mogu nic, ce bi ga dva tak prjela pa drzala.... kaj ne bo nek cezarcek... poleg tega da niti nebi smel, ce nebi zelel da mu frci glava

meni se je ta scena zdela tista ta prava, pristna... ga je Tiberius postavu na svoj plac :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Shannara Chronicles - TV serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8815320 (8732) oo7
»

Film ali serija podobna Game of thrones

Oddelek: Sedem umetnosti
151786 (1598) Kurzweil
»

Spartacus na Kanalu A

Oddelek: Sedem umetnosti
245149 (4292) TheHusky
»

Zgodovinski filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
227044 (6266) Ejsi_Disi

Več podobnih tem