» »

Kako privabiti nove člane v forum

Kako privabiti nove člane v forum

Go-ahead ::

Izdelali smo neko stran, na kateri naj bi oškodovanci našli informacije za pridobitev prave odškodnine. Vendar bi bilo bistvo tega portala v forumu, kjer bi sodelujoči izpostavili najbolj pogoste probleme, ki bi jih želeli imeti razjasnjene. Problem je pa v tem, da članstvo v forumu zelo počasi narašča.

schtr4jh ::

"Par" EUR za oglaševanje foruma, objavljanje na blogih, v medijih ...

Go-ahead ::

Že tako je bilo preveč stroškov. Kaj kašne free variante za povečanje članstva ni.

KoMar- ::

Izmenjava linkov.

Edit: Sicer pa vidim, da imaš gor ADpartner oglase... počakaj, da se nabere par EUR in jih prenesi v oglaševalski račun...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Go-ahead ::

Če bi kdo rad izmenjal link naj me kontaktira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

xyd1 ::

FREE:

Ključne besede - meta tagi
Zaniniva vsebina
Izmenjava linkov
Dober design

Go-ahead ::

FREE:

Ključne besede - meta tagi
Zaniniva vsebina
Izmenjava linkov
Dober design


Hvala, kje vse pademo. Menda ne na vseh področjih??
Dobro na izmenjavi linkov sigurno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

Vice ::

Sami ustvarite več accountov in si malo nafilajte forum s problemi ki jih poznate.

#000000 ::

Nredte tko k Tlinajstetniki, na vstopno stran oz. preden karkoli pokaže, nabijte obavezno registracijo :)

HardFu ::

Go-ahead je izjavil:

Že tako je bilo preveč stroškov. Kaj kašne free variante za povečanje članstva ni.

S taksnim odnosom ne boste nic pospesili clanstva...
http://codeable.io

d0rK ::

Se kaksno temo naredi na STju kjer prikrito oglasujes zadevo pa bo.

Gost ::

:)

Danes se pri tem uporabljajo nagradne igre, reklame, ppc-ji. Na koncu obvezno uporabiš še newsletter. Za začetek z nekaj 100EUR/mesec in malo iznajdljivosti, se lahko dobi zelo velik output v roku parih mesecev.

Lahko pa greš seveda po brezplačni poti in delaš linke po ostalih forumih, facebooku, twitterju itd. + čakaš na stabilizacijo in skok vsebin na visoka mesta na google in najdi.si. To lahko traja tudi več let.


P.S: Drugo vprašanje, ki si ga je potrebno takoj zastaviti je tudi, kako obdržati te ljudi na forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

Go-ahead ::

Hvala za vse predloge še posebej Ghostu in xyd1.

Ne vem pa kako je s tem dajanjem linkov.

Recimo ali lahko v tem forumu dam direkten link do moje strani??

Nekateri se nad tem strašno zgražajo??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

bluefish ::

Da, če linkaš točno določeno zadevo na strani oz. se dajanje linka tiče debate. Limanje povezave kar tako in v vseh temah pa se smatra za oglaševanje.

Go-ahead ::

Se pravi če dam link do praznega foruma o katerem sedaj debatiramo ni prepovedano?

bluefish ::

Če je link podan z namenom zbiranja komentarjev in vtisov o obliki strani, kodi,... in o morebitnem izboljšanju, potem ne. Sicer pa podpis itak zadošča.

Go-ahead ::

Kaj pa objava naslova strani v naslovu nove teme za komentiranje oblike, vsebine in ostalega na strani ni prepovedano?

Gost ::

Go-ahead ::

Če sem vse prebral potem lahko?

Vice ::

Ma dej že objavi link da bo mir...

Go-ahead ::

Ne bom. Rabim dovoljenje moderatorjev!

root987 ::

Če se misliš obešati na malenkosti kot je objavljanje linka v naslovu teme, ker to ni eksplicitno prepovedano, potem boš pobrisan v 0.2 sekunde.

Sicer je pa v pravilih lepo napisano:
D. OGLAŠEVANJE
17. člen
1. Za oglaševalske vsebine, katerih objavo naroči pravna ali fizična oseba z namenom, da bi s tem pospeševala promet proizvodov, storitev, pravic ali obveznosti, pridobivala poslovne partnerje ali si v javnosti ustvarjala ugled in dobro ime, je potrebno skleniti poseben dogovor z upravljavcem strani.

Kar pa tako ali tako pokrije tudi objavo v naslovu teme. Torej, če hočeš oglaševati, se obrni na ekipo, če pa imaš namen nadaljevati razpravo v vsem bralcem zanimivih vodah (SEO, tehnika, kako izvajati spletno oglaševanje, itd.) pa nimam problema z temo.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Go-ahead ::

Spoštovani.

Na tem forumu sem že nekaj let. Nikoli pa se do sedaj nisem ubadal z izdelavo spletne strani, čeprav sem o tem večkrat razmišljal. Sem pa rad pomagal. Vendar sem pred kratkim ugotovil, da se mogoče bolj spoznam na neke vsebine, na katere se večina ostalih ne razume.
Nikoli se nisem nameraval s tem okoristiti! In sem se odločil postaviti portal v splošno dobro? Ja sej vem smešno. Dobim par sodelavcev, tudi njim se zdi smešno.
Pa vseeno zložimo skupaj nek portal, v splošno dobro. Smešno

Sedaj so nastale težave,o katerih pred par leti ni bilo govora.
A lahko daš link v naslov teme?
A lahko daš link odgovor teme?
A lahko daš odgovor v podpis teme?

Sory jaz več pravil foruma ne razumem.
Pred leti je bilo vse OK, sedaj je pa vse problematično.

Hvala vsem za privatna sporočila, kje bi izredno radi pomagali proti plačilu!!!

Utk ::

Na straneh kot so rtvslo.si in 24ur je blo že kar nekaj člankov ("neplačanih") o kakšnih novih internetnih straneh v Sloveniji. Sigurno se je tam znašla tudi kakšna bolj neumna od vaše. Sicer ne vem komu moraš nastavit rito, da objavijo članek prav o tvoji strani, ampak teoretično je možno. Vsaj preko vez najbrž.

bluefish ::

Poglej, dokler se ne gre za odkrito oglaševanje in objavo povezav z namenom povečevanja obiska oz. služenja denarja, ni z objavo linka v temi nič narobe. Seveda pa to ne pomeni, da ga vrineš v vsak tvoj post.
Objava linka v naslovu teme je nezaželena, saj konec koncev ne odraža vsebine teme.
Ob podpis pa se ne bo nihče obregnil.

Torej, če v Izdelavi spletišč odpreš temo, kjer sprašuješ o izboljšanju strani in o zbiranju predlogov, potem moraš seveda objaviti povezavo do omenjene strani, kljub vsemu pa je ne rineš v naslov.

Sploh pa se mi zdi, da se je glupo spuščati v te detajle. Tema imaš tako ali tako že odprto (da, to je ta, kjer smo sedaj), zadnjih nekaj postov pa se vrtimo le okoli "problema" ST pravil.

Skratka, prični postavljati konkretna vprašanja, drugače je nadaljna debata nesmiselna.

root987 ::

Hvala blueFish ;) Dodal bi samo še nekaj:
Sedaj so nastale težave,o katerih pred par leti ni bilo govora.

Ta politika je, vsaj kolikor je meni znano, prisotna že nekaj časa in so se tudi v bližnji in daljni preteklosti preveč očitni primeri oglaševanja brisali.

Zdaj pa fantje nazaj on-topic sicer se začne brisanje na podlagi off-topica. :>
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Go-ahead ::

Hvala blue fish
Logo ?
Vsebina ?
Forum ?
Oblika ?

PS Kje si bil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

root987 ::

Glede na to, da imaš zelo splošen forum v katerem z več oddelki pokriješ veliko populacije (kmetijstvo, avtomobili, itd.) se ti na začetku splača osredotočiti predvsem na populacijo, ki je veliko na internetu in posledično verjetna, da zajadra na tvoj forum bolj pogosto (avtomobilisti, telesne poškodbe, ...).

Ergo, morda bi za začetek z namenom zvišanja preglednosti odstranil oddelke, v katerih nimaš vsebine in jih dodaš naknadno (spišeš nekaj člankov na temo kmetijskih zavarovanj in uveljavljanja zavarovalnin po naravnih ujmah ter jih objaviš nekje na začetku sezone in, ko pride do nesreč, kupiš oglaševanje pri različnih spletnih straneh). Tako hkrati pokriješ iskalnike (saj boš že nekaj časa na internetu), hkrati pa si fokusiran na neko specifično skupino, za katero je verjetno, da bo imela interes za dodatne informacije v nekem obdobju precej zvišana. Do takrat pa poskusiš z oglaševanjem na avtomobilskih straneh (proper oglaševanje in ne prikrito).

Splošno:
Odstrani oglase na vrhu ali pa jih naredi bolj skladne z obliko (hell, prva misel je bila da je to eden izmed tistih strani, ki imajo samo oglase). Tudi sicer se mi zdi, da imaš precej veliko oglasov in bi lahko njihovo število malo zmanjšal (celoten desni stolpec?)

Sicer je to pač nek generični template in kot takšen je bil verjetno enostaven za postavit, hkrati pa je tudi primerno neopazen saj ima precej generično celostno podobo.

Imaš pa definitivno preveč barv (plava, rumena, bela, vijolična, zelena).

Zakaj rabiš na vrhu strani datum in uro? To ima že vsak uporabnik v operacijskem sistemu.

Zakaj je potrebno obvestilo o avtorski zaščiti in oglaševanju dati v glavni meni? To večine bralcev ne zanima.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Go-ahead ::

Hvala hvala in še enkrat havala.
Prosim še, v stilu root987!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

Gandalfar ::

najdi "Tribes" od Setha Godine. Ti si moras dobiti skupnost, ki bo z word of mouth sirila besedo. Tehnologija je tu samo v oporo, ki ti ne pomaga ce ni zainteresiranega interesa core clanstva.

S4ul3 ::

Če na tole gledaš kot na izkušnjo za naslednjo idejo potem je pomojem ok. V primeru, da imaš dejansko namen s temle, na tak način nekaj zaslužit se mi pa zdi da so šanse bolj švoh. Če bi bil sam pravnik oz. če poznaš kakšnega da ti bo zastonj malo svetoval bi še nekako šlo, pa tudi to že obstaja tako da bi vseeno moral vložit nekaj v reklamo.

Za moj okus na taki strani reklamne pasice sploh nimajo kaj počet. Zadevo bi blo v idealu potrebno speljat tako, da povežeš stranko in izvajalca - logično na tak način da pobereš neko provizijo.

Kakor kol obrneš - iz tele moke ne bo kruha če nimaš par jajc na zalogi;)

jamsek19 ::

Verjetno bi se kdo prijavil, če bi vedel s kom ima opravka: nikjer nobenega naslova, imena, opisa, ipd. Le info@oskodovanec.si

Kje ste dobili moj e-mail naslov? Na tak način bo sigurno malo članov. Meglo dobiš danes že na vsakem vogalu.

Pa lep dan še naprej.
Just me.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

vodstvu ST!!!! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Slo-Tech
16012176 (7947) perci

Več podobnih tem