» »

Nov i3 komp

Nov i3 komp

«
1
2

ivanuscha ::

Živjo, sestavil sem okvirno i3 konfiguracijo, zanima me samo, če ima kdo kakšno pripombo ali nasvet.

Intel i3 530
Asus P7P55D-E (ali mogoče P7P55D-E PRO?)
DDR3 4GB 1600 CL8 kit
Radeon HD5770
Samsung Spinpoint F3, 1TB
En DVDRW
Ohisje Antec Three Hundred
Napajalnik LC Power LC6550GP2

Sistem bo prišel okoli 650€. Uporabljal pa se bo za internet, igre(1650x1080) ter filme.

Hvala.

TehDucky ::

Super konfiguracija. Bi ti pa nekaj še povedal preden se odločiš za nakup. V sestavi.si konfiguraciji sem si sestavil skoraj indentično konfiguracijo s spremenjenim procesorjem,matično ter rami. AMD x4 955, M4A78 ter 4gb rami. Pride pa 653EUR (pa napajalnik je LC6600GP2).

Zdej se moraš pa sam odločiti, 2 ali 4 jedra.


Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

TOP ::

Pa poglej mal še kam drugam,ker sestavi.si ima kar visoke cene.Uprašaj pri Nakupi.net,tam je proc 110e.Kar se tiče plate.mal poglej tud Gigabytke naprimer UD4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

nejko8 ::

Hofer prodaja podobno konfiguracijo z originalnimi Win 7 in 3 letno garancijo za 500 eur: http://hofer.si/si/html/offers/58_14630...

TOP ::

Pa si prej mal pogledal kako grafo ma tale v Hoferju.Briljantno GT 330,katera je sploh tale grafa.Pa piše kako plato ma nope.In če bo hotel kdaj navijat bo hudič.Daj ne bluzite s temi PC iz Hoferja.

aiko ::

Hoferjevi kompi imajo MSI plate (in mislim, da tudi grafike).
Se je že 1x ugotavljalo kaj imajo notri, pa je nekdo dal link na neko tujo stran, ki so ga pokazali in opisali "v drobovje".

TOP ::

Ja sam tale grafa kaj je za ena,od Nvidea 300 serija še ni prišla.In Msi plate še nikdar niso naredili dobro plato.

opeter ::

Serija 300 je že tu (vsaj za OEM izdelovalce). Na tujih forumih piše, da so (spet) preimenovali stare kartice.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

TOP ::

Se mi je zdel,ker tole ima Nvideo že v krvi.

mtosev ::

gt200 je zdaj gt300 :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Valvoline ::

GT330 naj bi bila 9600gt v drugačnem proizvodnem procesu.

x45 ::

ivanuscha je izjavil:

Živjo, sestavil sem okvirno i3 konfiguracijo, zanima me samo, če ima kdo kakšno pripombo ali nasvet.

Intel i3 530
Asus P7P55D-E (ali mogoče P7P55D-E PRO?)
DDR3 4GB 1600 CL8 kit
Radeon HD5770
Samsung Spinpoint F3, 1TB
En DVDRW
Ohisje Antec Three Hundred
Napajalnik LC Power LC6550GP2

vsekakor razmisli o am3 konfiguraciji boljša, cenješa več jeder dobiš in velik amožnost nadgradenj sploh pri grafah. tu imaš samo 2x 8 ali 1x 16 pcx.

Sistem bo prišel okoli 650€. Uporabljal pa se bo za internet, igre(1650x1080) ter filme.

Hvala.

Valvoline ::

Bratranec je sestavil in malo testiral v službi sistem z i3 procesorjem in asusko 55D,navil so ga stabilno na 5.2ghz z Katana3 hladilnikom na zraku.Pravi da je hitrejši za špile kot i7 na 4ghz.

aiko ::

TOP je izjavil:

Ja sam tale grafa kaj je za ena,od Nvidea 300 serija še ni prišla.In Msi plate še nikdar niso naredili dobro plato.


Osebno, od cca.20-ih plat (različne starosti), nam še nobena MSI ni nikoli crknila (so pa crknile ASRock, Gigabyte, Foxconn, DFI), tko da kakor vzameš...

x45 ::

Valvoline je izjavil:

Bratranec je sestavil in malo testiral v službi sistem z i3 procesorjem in asusko 55D,navil so ga stabilno na 5.2ghz z Katana3 hladilnikom na zraku.Pravi da je hitrejši za špile kot i7 na 4ghz.


na testih ni stabilen pri 4,3 ghz.... tj spet ena kvazi informacija od tebe.

Valvoline ::

jest10 ::

x45 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Bratranec je sestavil in malo testiral v službi sistem z i3 procesorjem in asusko 55D,navil so ga stabilno na 5.2ghz z Katana3 hladilnikom na zraku.Pravi da je hitrejši za špile kot i7 na 4ghz.


na testih ni stabilen pri 4,3 ghz.... tj spet ena kvazi informacija od tebe.

Prosim, odtrolaj se domov

nejko8 ::

Pa si prej mal pogledal kako grafo ma tale v Hoferju.Briljantno GT 330,katera je sploh tale grafa.Pa piše kako plato ma nope.In če bo hotel kdaj navijat bo hudič.Daj ne bluzite s temi PC iz Hoferja.


Za podoben računalnik bo plačal 650 eur, tj. 150eur več brez originalnih Windowsov, z manj garancije. Gledam racionalno, pravzaprav pa še vedno lahko proda tisto gt330 in si kupi nekaj boljšega. Za navijanje hoferjev računalnik ravno ni, vendar pa tudi sam ni napisal da bo navijal ali pa, da bo kupil kakšen aftermarket kuler za 30-40eur, ki bi mu to omogočal. Priložen aluminjasti intel kuler je itak brezvezen.

ivanuscha ::

Tale Hoferjev računalnik sploh ni slab, samo če pogledaš točne specifikacije, te pa malo mine: http://www.computerbild.de/artikel/cb-T...

Rami so 1066MHz, disk 5400rpm, napajalnik 350W... plata je sicer P55, samo nič ne piše kateri proizvajalec. Tako, da bom ostal kar pri izbrani konfiguraciji. Kot edino alternativo sem mislil vzet mogoče i5 750, ampak pomoje ne rabm dodatne zmogljivosti zaenkrat. Poleg tega pa je narejen v stari 45nm tehnologiji. Če pa bo potreba, bom seveda navil. Kolikor sem bral gre i3 530 z stock hlajenjem in malenkostnem povečanjem voltaže komot na 4GHz. Da bi šel pa z zračnim na 5,3GHz, je pa res skoraj neverjetno.

opeter ::

ivanuscha je izjavil:

Rami so 1066MHz, disk 5400rpm, napajalnik 350W...


Dis ni 5400 rpm (ker takega 3,5 ne dobiš več) ampak ima tehnologijo, da poveča oz. pomanjša število obratov po potrebi. Zaradi tega se zgodi, da včasih deluje z 5400 rpm. Sicer pa je vseeno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gorici ::

ivanuscha je izjavil:

Tale Hoferjev računalnik sploh ni slab, samo če pogledaš točne specifikacije, te pa malo mine: http://www.computerbild.de/artikel/cb-T...

Rami so 1066MHz, disk 5400rpm, napajalnik 350W... plata je sicer P55, samo nič ne piše kateri proizvajalec. Tako, da bom ostal kar pri izbrani konfiguraciji. Kot edino alternativo sem mislil vzet mogoče i5 750, ampak pomoje ne rabm dodatne zmogljivosti zaenkrat. Poleg tega pa je narejen v stari 45nm tehnologiji. Če pa bo potreba, bom seveda navil. Kolikor sem bral gre i3 530 z stock hlajenjem in malenkostnem povečanjem voltaže komot na 4GHz. Da bi šel pa z zračnim na 5,3GHz, je pa res skoraj neverjetno.

A ti ne znaš brat? Kaj je narobe z rami saj nimaš Alienware compa človek:)

matonson ::

Pa ne morš v hoferju komp kupt. K ga zravn banan prodajajo:D. Pa bogve kako je z garancijo. Rajš sam sestav. Lohk pol čaraš kar češ, ker maš na vsako komponento posebi garancijo.

opeter ::

matonson je izjavil:

Pa ne morš v hoferju komp kupt. K ga zravn banan prodajajo:D. Pa bogve kako je z garancijo. Rajš sam sestav. Lohk pol čaraš kar češ, ker maš na vsako komponento posebi garancijo.


Garancija in podpora je svetlobna leta pred slovenskimi ponudniki.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

amigo_no1 ::

opeter je izjavil:

ivanuscha je izjavil:

Rami so 1066MHz, disk 5400rpm, napajalnik 350W...


Dis ni 5400 rpm (ker takega 3,5 ne dobiš več) ampak ima tehnologijo, da poveča oz. pomanjša število obratov po potrebi. Zaradi tega se zgodi, da včasih deluje z 5400 rpm. Sicer pa je vseeno.

Iz tvojih ust v božja ušesa :D
http://www.tomshardware.com/reviews/2tb...

evo ti 1 TB 5400 rpm sata disk

Zgodovina sprememb…

Nikonja ::

Zmeraj isto, isti mulci po celom forumu in nikoli ne odgovarjate na vprašanja ali teževe, samo ser...e o vašimi računalniki in gigherci.
A mi vsaj eden od vas pove zakaj bi sploh navili procesor na 4 ali celo 5 Ghz. Kaj imate od tega. V igricah skoraj nič ker je 70% odvisno do grafične, ali vam se word hitrejše odpira ko pišete seminarske, hitrejše brskate po internetu..... ker se sigurno NE ukvarjate z CAD projektiranjem, video authoringom..... in rabite surovo procesorsko snago.

Če ne morete normalno svetovat tiste kateri rabijo pomoč, igrajte WOW ali COD ali karkoli drugega in pustite druge da pomagajo z konkretnimi predlogi !

Za Live:
i3 ni najboljša izbira definitivno, boljše je prišparat še mal za i5 ali AMD Phenoma 945 ali celo 955 ker sta odlična procesorja in ti ponudijo veeeeliko več kot i3, Ostalo je več ali manj ok samo definitivno pogledaj cene v drugih trgovinah ker se da dobit to cenejše !

LP

P.S. Hoffer pozabi !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

janezek67 ::

Hoferjev računalnik je za povprečnega uporabnika čisto dovolj dober. Vreden 500EUR. Se pa strinjam, da za hude špile ni, da se da sestaviti po delih bistveno boljši komp, če zraven daš še črne windowse si pa sploh zmagal.

x45 ::

če zamnejaš platformo s tako

x4 620 box + plošča z 785 g
je zadeve veliko boljša za enak denar z dvema jedroma več in drastično boljšo grafiko na IGP ju.

nvitje pa niti ni pomembno da se pa tud tole lepo navit.

ivanuscha ::

Hvala za predloge, toda odločil sem se kar za i3 530. Namreč za kar potrebujem računalnik je dovolj zmogljiv, poglejte si teste na Computerbase.de. Je kar precej hitrejši od recimo E8600 ali pa od Q6600, ki so še nedavno nazaj veljali za zelo zmogljive procesorje.

TOP ::

Spet odvisno,kateri testi,ker 530 je dvojedrnik Q6600 je štirijedrnik,tako da tole se ne da lih primerjat,v igrah je 530 bolši sam tiste ki bodo znale uporabit vsa 4 jedra je zgodba povsem drugačna,tako da ne mešaj teh dveh procov.

ivanuscha ::

Ja odvisno za kaj uporabljaš računalnik. Jst ga ne bom uporabljal profesionalno za 3DStudioMax in Photoshop in podobne zadeve, tako da gledam predvsem na povprečje zmogljivosti(igre+aplikacije), kjer pa je hitrejši od q6600. http://www.computerbase.de/artikel/hard...
Glede na to, da imam sedaj še vedno P4, bo ta sistem zame super.

TOP ::

Seveda bo to je ziher,sam pravim prihajajo igre kjer bodo izkoriščale 4 jedra in potle ne boš več mogel primerjaz ta dva proca.Gta4 že zna

moowy123 ::

Stopnja paralelnosti je na žalost precej omejena. Iger kot je GTA4 ki izkoriščajo 4 jedra je precej malo ( če sploh je še kakšna ) in tudi v bližnji prihodnosti jih bo verjetno več takih, ki izkoriščajo 2 jedra kot takih ki izkoriščajo 4. Ker se računalnika ne kupuje za 10 let, bo do takrat ko bo iger ki podpirajo 4 ali več jeder na tržišču več ( če sploh kdaj :D ) lahko že zdavnaj nabavil nov iX procesor :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moowy123 ()

Arnidus ::

Lep primer je Batlefield beta. Kujkr sm brau po forumih ma folk k zadevo laufa na dvojedrnikih ogromne težave s fpsji. Pa alan waka ne boš mogu igrat :/
Dvojedrnike dandanes kupujejo ljudje k majo komp za net in pisarno.
Uzem phenoma II x4. Dej še tistih par EUR zram. Se splača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arnidus ()

janezek67 ::

Hoferjev mlinček za najnovejše špile pač ni. Pa tudi težko bo za tak okus sestaviti PC za ca. 400-450EUR (toliko je vrednost Mediona brez Windows 7).

ivanuscha ::

Ne bom kupil Hoferjevega računalnika. Če pa bom imel res take probleme z igrami(ki jih itak ne igram prav dosti), pa bom čez kakšno leto samo zamenal procesor za novega quad intela Sandybridge, ki bo potolkel vse trenutne štirijedrnike. 8-)

mtosev ::

janezek67 je izjavil:

Hoferjev mlinček za najnovejše špile pač ni. Pa tudi težko bo za tak okus sestaviti PC za ca. 400-450EUR (toliko je vrednost Mediona brez Windows 7).

noben za 400-450 ni primeren za igre
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

mtosev je izjavil:

janezek67 je izjavil:

Hoferjev mlinček za najnovejše špile pač ni. Pa tudi težko bo za tak okus sestaviti PC za ca. 400-450EUR (toliko je vrednost Mediona brez Windows 7).

noben za 400-450 ni primeren za igre


Takšno bedarijo pa že dolgo nisem bral. Bravo mtosev, spet si se izkazal.

Zakaj ena kiša z dvo-, tro- ali štirijedrnim Athlonom II ali če že želite Intel kakšnim Pentium Dual Core serije E6xxx ali E7xxx, 4 GB DDR2 RAMa (ali DDR3), 320 ali več GB diska in Radeon 4670, 4770, Geforce 240 (ali kaj hitrejšega) ne bi bila dovolj za igranje večine iger?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

koyotee ::

zato ker ima mtosev i7... ups, kupuje ga že eno leto :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Valvoline ::

Vrjetn je njemu kriterij za gaming mašino poganjanje crysisWH na enthusiast nastavitev pr 1900x1200 resoluciji in 50+ FPS
:D

mtosev ::

opeter je izjavil:

mtosev je izjavil:

janezek67 je izjavil:

Hoferjev mlinček za najnovejše špile pač ni. Pa tudi težko bo za tak okus sestaviti PC za ca. 400-450EUR (toliko je vrednost Mediona brez Windows 7).

noben za 400-450 ni primeren za igre


Takšno bedarijo pa že dolgo nisem bral. Bravo mtosev, spet si se izkazal.

Zakaj ena kiša z dvo-, tro- ali štirijedrnim Athlonom II ali če že želite Intel kakšnim Pentium Dual Core serije E6xxx ali E7xxx, 4 GB DDR2 RAMa (ali DDR3), 320 ali več GB diska in Radeon 4670, 4770, Geforce 240 (ali kaj hitrejšega) ne bi bila dovolj za igranje večine iger?

sestavi komp kateri bo Gta iv na medium @ 1680x1050 poganjal z 40+ fps za 400e
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

glistovje ::

jst mam navito p4 z navito 7900gs vseskupaj vredno 80EUR pa mi vse laufa, GTA 4 pa pač ne igram , kr je beden, in je edini špil k ne dela :) to je že zame gamerski računalnik, sm da dela ;) odvisno od človeka kako zahteven si

Volk| ::

No, kolega je kupil ta Hoferjev računalnik. Treba rečt da je bomba. Dela boljše od mojega.
Edino nismo ugotovili katera plata je not, saj na njej nič ne piše. aida tudi nič ne najde. Pomankljvost je edino ta da ima samo eno pci vodili, tako da smo dali not eno dodatno mrežno za gledatanje iptv in to je to. Dodatna razširitev več ni možna.

Glede same tišine računalnik. Ne boste verjeli. Neslišen je. Mene osebno moti kako se bo obnesel tale 350w napajalnik.
Pomankljivost je še tudi to da je disk razdeljenj na 2 dela. C kateri je velik približno 980 GB in pa 11Gb arhive.
Treba ponovno namestit sistem da si razdeliš vse kot treba. Poleg so dvd-ji za izbiro med x64 in x86, kar me je prijetno presenetilo.

Za ta denar je zelo dober računalnik. Neke vrhunske igre verjetno ne bodo šle igrat, toda večina za danajšnje cajte(!!!) bo pa vse delalo.

Mimogrede. Ko smo šli iskat smo našli samo še v enem hoferju zadnjo mašino(v MB) ostalo vse razprodano. Očitno je bila ponudba dovolj privlačna.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

x45 ::

M-XXXX ::

kmetek ::

Mimogrede. Ko smo šli iskat smo našli samo še v enem hoferju zadnjo mašino(v MB) ostalo vse razprodano. Očitno je bila ponudba dovolj privlačna.

Daleč od resnice, dobijo po 1 ali max 2 kosa na trgovino.

janezek67 ::

Kar je okoli 50-100 računalnikov v Slo. Veliko več, kot jih proda v istem času Comtron.

kmetek ::

Comtron :)):)):))

BALAST ::

Ja kmetek, še vedno ne moreš preboleti, da "slovenski internetni narod" ne pozna dobro vaše trgovine in jo pogosto zamenjuje. 8-O
Verjetno zaradi povprečne kvalitete in zelo slabega glasu izven štajerske. ;((

Priporočam da se z vodilnimi usedete skupaj in ovržete ta umazan mit v nekakšni obliki BLOGA.

Alamar ::

Volk| je izjavil:

No, kolega je kupil ta Hoferjev računalnik. Treba rečt da je bomba. Dela boljše od mojega.
Edino nismo ugotovili katera plata je not, saj na njej nič ne piše. aida tudi nič ne najde. Pomankljvost je edino ta da ima samo eno pci vodili, tako da smo dali not eno dodatno mrežno za gledatanje iptv in to je to. Dodatna razširitev več ni možna.

Glede same tišine računalnik. Ne boste verjeli. Neslišen je. Mene osebno moti kako se bo obnesel tale 350w napajalnik.
Pomankljivost je še tudi to da je disk razdeljenj na 2 dela. C kateri je velik približno 980 GB in pa 11Gb arhive.
Treba ponovno namestit sistem da si razdeliš vse kot treba. Poleg so dvd-ji za izbiro med x64 in x86, kar me je prijetno presenetilo.

Za ta denar je zelo dober računalnik. Neke vrhunske igre verjetno ne bodo šle igrat, toda večina za danajšnje cajte(!!!) bo pa vse delalo.

Mimogrede. Ko smo šli iskat smo našli samo še v enem hoferju zadnjo mašino(v MB) ostalo vse razprodano. Očitno je bila ponudba dovolj privlačna.

Čestitem za nakup in ne poslušajte bedakov na tem forumu, ki so polni predsodkov in neznanja. Ni ga boljšega nakupa, če prištejemo operacijski sistem in tri letno garancijo, ki ji glede podpore ni para v Sloveniji. In ne tehnika ni pri bananah, ampak v zaklenjeni stekleni vitrini.

Daleč od resnice, dobijo po 1 ali max 2 kosa na trgovino.

Ha, misli si. Spet pametuješ o nečem, kar nimaš pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

BALAST ::

Saj tudi v E-Leclercu imajo dobro tehnično blago ter polno garancijo, velikokrat z ničelnimi maržami. Pa so tudi slovenski izdelovalci vmes, kot je PCX...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svetovanje. Nakup Gaming Pc

Oddelek: Kaj kupiti
172925 (2270) klinker
»

gamer comp za 850e

Oddelek: Kaj kupiti
243837 (3670) Mitja358
»

4890 ali 5850

Oddelek: Kaj kupiti
111164 (1073) alro
»

nov komp - do 850€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554752 (3590) R O N I N
»

Procesor Intel® Core™ i7 920 ali AMD Phenom™ II X4 955

Oddelek: Strojna oprema
362633 (1130) __Devil__

Več podobnih tem