» »

Reset računalnika, blue screen

Reset računalnika, blue screen

Rikec ::

Pozdravljeni,

imam sledeč problem: ko pridem v windowse, sistem nekaj časa laufa, ko pa se lotim neke instalacije preko CD-ja, potem pa se pojavi blue screen ali pa se zgodi reset. Sumim na šibkost napajalnika. Ta je 420 W.
Grafična kartica je Shapiere Radeon X1950 PRO, AGP (priključena na 2 molex konektorja). Je možno, da pride do reseta zato, ker bi grafična, disk, DVD enota in ventilatorji pokurili več in stem "ošvohnili" napajalnik? Temperatura CPU je 39 °C.

Hvala za pomoč

lp Nejc

frikozoid ::

Kaj ti izpiše na blue screenu?

Rikec ::

Kateri "del" blue screena daje pomembne informacije, da si ne bom prepisoval celega screena. Pa angleščina mi dela težave. :(

lp Nejc

hudychk ::

Amm, naštel bom kaj je lahko: Po vrsti po verjetnosti: RAM, disk, napajalnik. Drugo bolj težko, v redkih primerih celo matična plošča. Drugače pa napiši kaj piše na blue screenu.
The Devil himself!

Spike Edin ::

Živjo!

V tem primeru je lahko vzrok več stvari ampak za začetek lahko testiraš ram in poročaš. Program za to dobiš na naslednji povezavi: http://www.memtest86.com/
The PC Doctor

amigo_no1 ::

Naredi screenshot da ne boš prepisoval.

Rikec ::

Torej, blue screen sem bil prisiljen slikat s fotoaparatom :|, ker nimam niti printerja vezanega na računalnik, da bi potem skeniral, kaj šele da bi PrSc naredil, saj računalnik ob blue screenu zamrzne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rikec ()

bluefish ::

gapy01 ::

zdravo jaz sem mel tud tak problem pa mi je en svetoval da naj probam prvo odstrant en ram mam namreč dva po2g zdej je pa uredu sam me pa zanima a je najbolje kupit zdaj oba nova al lahko sam engea zamenjam hvala

Garibaldi ::

Pozdravljeni,

imam sledeč problem: ko pridem v windowse, sistem nekaj časa laufa, ko pa se lotim neke instalacije preko CD-ja, potem pa se pojavi blue screen ali pa se zgodi reset. Sumim na šibkost napajalnika. Ta je 420 W.
Grafična kartica je Shapiere Radeon X1950 PRO, AGP (priključena na 2 molex konektorja). Je možno, da pride do reseta zato, ker bi grafična, disk, DVD enota in ventilatorji pokurili več in stem "ošvohnili" napajalnik? Temperatura CPU je 39 °C.

Hvala za pomoč

lp Nejc


Povedati da se ima 420W napajalnik je tako kot povedati:Imam fotoaparat z 10M piksli in je slika slaba.
Povedati želim da je pomembna dejanska moč. Nekateri 420w napajalniki ne pljunejo ven več kot 14A na 12v, corsairov 400W pa kar 30A.... toliko o tem.
Če ti z enim ramom dela, in dvemi pa ne, morda je dovlj dvignit napetost čipsetu za drobiž.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

crash

Oddelek: Pomoč in nasveti
111987 (1596) bluefish
»

PC zašteka - blue screen

Oddelek: Strojna oprema
10809 (629) Riff

PC se po naključnem času resetira....

Oddelek: Pomoč in nasveti
19907 (628) Zheegec
»

irql_not_less_or_equal

Oddelek: Strojna oprema
8951 (837) AndrewSmith
»

Računalnik se sem ugasne zakaj?

Oddelek: Navijanje
121365 (1156) GUFY

Več podobnih tem