» »

Kontrola nad drugimi računalniki

Kontrola nad drugimi računalniki

redekprimer ::

Nikjer nisem našel odgovora na moje vprašanje pa sem naredil kar novo temo.
In sicer. Modem je priklopljen na moj računalnik. Na modem pa je še priklopljen router.. Na router pa so priklopljeni še 3 računalniki. Zanima me če se da te 3 računalnike nadzirati z mojega računalnika ?? In kako ?


Lp redekprimer

kogledom ::

Uporabljaš Windowse? Pogogglaj za rdc - Remote Desktop Connection

redekprimer ::

remote desktop connection sem inštaliral na pc vendar ne vem kako naj ga uporabljam, kje naj ga sploh najdem ?? Vpisal sem pod iskanje vendar ga ne najde. ??

boogie_xlr ::

Remote desktop je že vgrajen v windowse.
Start -> All programs (Vsi programi) -> Accessories (Pripomočki) -> Remote Desktop Connection
Noter pa potem vtipkaš IP od računalnika, na katerega se hočeš povezati.

Še preden pa lahko zadevo uporabljaš, morajo imeti računi na oddaljenih računalnikih nastavljeno geslo ter omogočen dostop.

Geslo nastaviš v uporabniških nastavitvah (Control panel (nadzorna plošča) -> User accounts (uporabniški računi)).

Dostop pa omogočiš tako: Control panel -> System (sistem) -> Remote settings (Oddaljeno) -> v skupini remote desktop (oddaljeno namizje) omogočiš dostop (narediš klukico(XP) ali daš allow(dovoli)(Vista/7)).

redekprimer ::

najlepša hvala sem dobil in se tudi naučil delati z rdc. Sedaj pa me zanima ali obstaja še kakšen program za nadziranje drugih računalnikov v mreži ?

fosil ::

Teamviewer, Logmein, VNC
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava z oddaljenim namizjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
183642 (2448) slitkx
»

remote desktop

Oddelek: Operacijski sistemi
242054 (1339) gorenjc
»

[Windows] Remote desktop prijava pri računu brez gesla

Oddelek: Operacijski sistemi
62019 (1440) ebatis
»

remote desktop connection

Oddelek: Loža
163430 (2994) theoneman
»

Remote desktop connection

Oddelek: Programska oprema
323221 (2809) CaqKa

Več podobnih tem