» »

Varnost Wi-fi omrežja

Varnost Wi-fi omrežja

cebelar123 ::

Ker sem čisto svež na tem področju me zanima kako narediti najboljšo varnost. Omrežje sem nekako uspostavo in naredil osnovno geslo za dostop do omrežja vsaj mislim da sem. Ruter imam Linksys160N. Problem se je pojavil ko sem poizkusil priti na moje omrezje reko GSM aparata. Prvič ko sem se hotel priključiti na WLAN sem moram vpisati geslo nato pa nikoli več. Tudi če sem gsm izklopo. Sedaj pa me zanima kako narediti da moreš zmeraj vpisati geslo? Ker očitno sem nekaj naredil narobe.

Že vanprej se zahvaljujem za odgovore.

root987 ::

Erm, večina naprav si vedno zapomni geslo za omrežje (če je pravilno) in ga potem nikdar več ne zahteva.

In to, kolikokrat moraš vpisati geslo je popolnoma nepovezano s samo varnostjo omrežja - morda bi celo rekel da bolj pogosto kot vpišeš geslo, bolj šibkega boš hotel narediti, da bi ga vpisal hitreje, krajša in enostavnejša gesla pa bi tudi napadalec prej uganil - ergo, takšen varnostni režim je manj varen.

Tako da si nastavi neko normalno geslo in ga shrani pa je to to.

Kar se tiče pa varnosti omrežja... če nastaviš WPA2 z AES enkripcijo, si zaenkrat na najboljšem kar je. In izbira tipa omrežja in enkripcije je veliko bolj pomembna kot število vpisov gesla (če si na primer izbral WPA z TKIP zato, ker se ti enega računalnika v omrežju ne da posodobit na nekaj kar podpira WPA2, potem si s tem naredil absolutno največ škode).
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

cebelar123 ::

Edino kar vem ja da imam nastavljeno WPA2 kako nastavis AES inkripcijo pa nebi vedo. Sprejemnik na drugem računalniku je tipa N in je čisto nov. Če to ima kakšno vlogo glede posodabljanja.

root987 ::

Kje nastaviš enkripcijo je odvisno od software-a na routerju. B/G/N je samo hitrost, s katero lahko računalnik sprejema podatke in ni povezana z varnostjo.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

avokado ::

Imam router wrt54gc in ko izberem enkripcijo omrežja mi prekine povezavo in ne dela dokler ne izberem brez zaščite. Bi lahko bil kriv router ali gre za kaj drugega?

k4vz0024 ::

Malce si bom sposodil temo. Katera od enkripcij povzroča najmanj prekinitev povezav oz. je povezava najbolj stabilna?

x.sci ::

V praksi uporabljas najmocnejso enkripcijo, katero ti podpira hardver. Se nisem slisal, da bi bila kvaliteta povezave (bistveno) odvisna od enkripcije.

k4vz0024 ::

To trdijo na Siolovi tehnični pomoči:D

bluefish ::

Eh, nakladajo.

Aljaz1980 ::

narediti najboljšo varnost

banaš vse mac naslove razen naprav, ki jih uporabljaš

če pa že enkripcijo, pa bognedaj wep enkripcije ker je v pi...
aja pa dolgo geslo, saj si ga večina naprav tako ali tako zapovne, enkrat nastaviš pa imaš mir

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aljaz1980 ()

root987 ::

banaš vse mac naslove razen naprav, ki jih uporabljaš


Mac naslove se da relativno preprosto spoofati, prav tako pa le preprečuje povezovanje na router, ne zagotavlja pa varnosti podatkov, ki se prenašajo, tako da se še vedno lahko prestreza ves promet.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačanje zaščite domačega omrežja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5010455 (8782) Yacked2
»

Domače WIFI omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
171659 (1252) n0pin
»

Kronično vdiranje v router - problem. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7416761 (14255) Vanadium
»

Zaščita Routerja

Oddelek: Omrežja in internet
374820 (3755) blackbfm
»

Program za wireless strength

Oddelek: Omrežja in internet
71323 (1170) shock

Več podobnih tem