» »

katera matična in ram za AMD?

katera matična in ram za AMD?

charlie9 ::

Pozdravljeni,

kupujem nov računalnik po komponentah. Računalnik potrebujem za razna pisarniška dela, včasih za računanje kakšnih srednje zahtevnih simulacij.

Glede procesorja sem se že nekako odločil in sicer za AMD procesor PHENOM II X4 955, 3.2GHZ, AM3, BOX, BLACK EDITION.

Sedaj pa vas bi prosil,če mi lahko priporočate matično ploščo in ram, ki bi bil primeren za rang tega procesorja. Cena pa naj ne bi bila previsoka, se pravi da nimam namena kupovati najboljših zadev, ker jih enostavno ne rabim.

Najlepša hvala za vašo pomoč.

Mitja358 ::

svetetko ::

Tudi jaz bom nabavil isti procesor ter matično, imam pa vprašanje glede rama: 1600mhz cl9 corsair ali 1333mhz cl7 ocz? ram bom skupaj z matično vzel pri sestavi.si, linka:
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
Procesor se bo navijal tja do 4 ghz (če bo šel tako daleč). Torej kateri ram priporočate? Lahko mi pa seveda predlagate tudi drug kit (do cca 110 evrov), najboljše za svoj denar. LP

TOP ::

Če sta trdno prepričana,da želita AMD potem prav,če ne mal razmislita o I5 je isti denar in bolši nakup v vseh pogledih.Če pa želita AMD potem prav in če želita na 4ghz bo treba poseč po dobrem hladilniku in jaz mislim da 4ghz bo zelo težko.Večina prileze na 3,8.Kar se tiče ramov rajši 1600mhz,ker si lahk ziher da te pri navijanju ne bremza.

Mitja358 ::

Če sem jaz z X3 C2 na cenovno ugodnem kulerju prišel na 3.9. S C3 pa prilezeš zelo verjetno do ali čez 4.0.

V sestavi.si sem jaz vzel MUSHKIN 3x2 GB 1600 MHz CL9 Blackline za 129EUR + popust dobrih 120EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

svetetko ::

Komp ni zame, sestavljam za kolega. Ker pa mu je škoda vsakega evra, sva posegla po m4a785td-v evo ter phenom2 955 (skupaj slabih 230 evrov). intel bi ga prišel vsaj 40 evrov več, odločil se je pač za amd :). Hladilnik bo mugen2. odločil sem se pa za corsair 1600mhz cl9.

charlie9 ::

Najlepša hvala za odogovore. Mislite, da je Intel za enako ceno boljši nakup? Kaj pa bi predlagali za podoben denar od intela? Se pravi procesor+matična+ram?

Vnaprej najlepša hvala!

Samuel ::

Škoda mu je vsakega evra? Zakaj potem cooler za 40EUR.

lol

svetetko ::

Ker s takim coolerjem pač dosežeš višjo frekvenco ter bolj učinkovito hlajenje procesorja. torej sva za procesor (ki bo tekel pri približno 4ghz) dala 180 evrov. Najdeš še kakšnega podobno zmogljivega štirijedrnika za 180 evrov?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavi.si (računalnik) komponente (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8716017 (14849) gljis
»

Računalnik do 600 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706163 (4773) kucho
»

Nov računalnik do 800

Oddelek: Kaj kupiti
5854 (766) Nwanko
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
51091 (1025) dzinks63
»

Nov comp do 700€

Oddelek: Kaj kupiti
282263 (1440) MrX

Več podobnih tem