» »

"Uničevalci" procesorjev pomagajte prosim!

"Uničevalci" procesorjev pomagajte prosim!

SCHalko ::

Kot sem ze opisal, sem zaradi nepravilne montaže hladilnika skuril Athlona na plati ASUS A7V133. Danes sem si sposodil Durona 800, da bi z njim pognal sistem, posodobil bios in vgradil XP 1.8. Najprej sem seveda resetiral bios. Ko sem vključil računalnik, se je ta normalno zagnal. Malo sem pregledal nastavitve v biosu (comp. je procesor pravilno razpoznal) in računalnik resetiral. Tu je pa zgodbe konec. Računalnik se nikakor noče več zagnati. Resetiral sem bios, odstranil baterijo.. NIČ Zaženejo se diski... TEMA.. Mislil sem, da sem spet ubil en proc., zato sem ga vgradil nazaj v drug comp. in procesor dela normalno.

Po zvoku diskov (med zagonom se v enem trenutku sliši kot da nimajo dovolj napetosti - naraščajoči vrljaji malo padejo) sem osumil napajalnik. Izmeril sem napetosti: +5.5 ,+13.5,-13.0. Le te se mi zdijo malo visoke, so mogoče v mejah??? Pojma nimam kaj naj storim. Je šla plata??? Zakaj se je pa potem enkrat zagnal??? Imate kakšno drugo rešitev kot s hamerjem po plati???

Prosim pomagajte, računalnik bi moral bit v pogonu že včeraj... :'(

MadMax ::

Izmeril sem napetosti: +5.5 ,+13.5,-13.0. Le te se mi zdijo malo visoke, so mogoče v mejah???
+5.5 je res malo visoko, ampak po moje ni kriticno. A verjames svojemu instrumentu?

Je šla plata???
Mozno sicer je-kaj pa ta Duron: ko si ga vrnil lastniku, dela ali ne?

Zakaj se je pa potem enkrat zagnal???
X-Files? Ne vem. Ena plata od kolega (sicer Abitka) je bila zelo muhasta: na kolenih si jo moral prositi in nezno prepricevati, pa se je (morda) prizgala po eni uri truda. Ampak ko je delala, je delala kot Swiss Clock. Cez kak teden ali dva pa so se napihnili kondenzatorji in plata je rekla "Zapuscam te za zmeraj..."

Imate kakšno drugo rešitev kot s hamerjem po plati???
Radostna destrukcija™ z bencinom in vzigalnikom?


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Gandalfar ::

podvojena tema. Glej tukaj


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

denarnica + telefon

Oddelek: Kaj kupiti
112264 (1555) bela120
»

Warning: H/W Monitor Status Abnormal

Oddelek: Pomoč in nasveti
313805 (2057) SG_101
»

Athlon II X3 425 2.7GHz @ Phenom II X4 3,3GHz

Oddelek: Navijanje
191651 (1234) ferdo
»

Komentarji članka Osnove navijanja I

Oddelek: Navijanje
403040 (2217) BaRtMaN
»

večna drama, kateri AMD XP kupit za max izkoristek cpu hitrost/OC/cena ???

Oddelek: Navijanje
212153 (1457) Cako

Več podobnih tem