» »

PlayStation 3 Portable

PlayStation 3 Portable

engadget - Na forumu slavnega moderja Bena Hecka, ki je Wii, PlayStation 3, Xbox 360 in mnoge druge naprave predelal v prenosnike, se je pojavil še en prenosni PlayStation 3, tokrat v nekoliko drugačni obliki. Na prvi pogled je podoben PSPju, saj ga je enostavno držati v rokah, a omogoča igranje čistokrvnih iger za PlayStation 3. To je ustvarjalec, na forumu poznan kot techknott, dosegel z brezžično dvosmerno komunikacijo s konzolo.



Vhodno-izhodni del konzole vsebuje vse gumbe in ročki, ki jih je moč najti tudi na PlayStation 3 krmilniku, poleg njih pa se nahaja še 5 palčni LCD zaslon. Ukaze gumbov konzoli pošilja prek 1,2 GHz brezžične povezave. Za brezžično delovanje skrbi vgrajena baterija (4500 mAh), ki jo je mogoče polniti prek mini USB priključka, skupaj s prav tako 1,2 GHz brezžično povezavo za prenos slike in zvoka z glavne konzole v napravico. Stanje polnosti baterije pove skupina LED diod, medtem ko prej omenjen zvok lahko slišite prek slušalk s pomočjo 3,5 mm bananice. Oblika in izdelava konzole je tudi neprimerno boljša od predhodnika, ki je enako funkcionalnost omogočil uporabnikom Xbox 360.

Ko bo rešil vse težave (trenutno predvsem z zvokom), namerava zagnati masovno proizvodnjo in prodajo teh naprav, za bolj drzne pa se bodo na spletu našla tudi navodila za domačo izdelavo.

14 komentarjev

Slo-One ::

Naj mi nekdo razloži kaj je dobrega v tem, če pa itak še vedno rabiš konzolo oziroma to ni konzola.

PrimozR ::

Ustvarjalec tega je želel igrati PS3 tudi takrat, ko mu je boljša polovica zasedla TV (pravi, da vedno izgubi boj za daljinca) :)

mtosev ::

brezveze. kot ptvo rabis se vedno ps3 skatlo, pa igrati ps3 igre na kolk? 7incnem zaslonu. fuj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

techfreak :) ::

Lahko igraš kjerkoli v stanovanju, tako da en plus ima.

Relanium ::

To js vidim uporabno sam za kakega mulca, ko ga stari naženejo v sobo

Drugač pa premali ekran, bogve kaka je kaj resolucija

D0M3N ::

Pisde nehvaležne:P
Primarni namen ni masovna proizvodnja. Dečko pač rad predeluje
in kar je naredu je naredu več al manj zase. kar se tiče mene respect:D
Xeon E5450| 8gb ddr2|
R9 270| P5QL-PRO| WD-750gb|

ALT ::

Ko bo rešil vse težave (trenutno predvsem z zvokom), namerava zagnati masovno proizvodnjo in prodajo teh naprav


mhmmmm :D

PrimozR ::

A si opazil kurzivno masovno? To pomeni mogoče 10 takilih interfaceov. Pa še kakih 5 doma narejenih.

alexa-lol ::

kaj je kle tezkega?

vzpostavu brezzicno povezavo pa komande spelu v eno smer, sliko pa v drugo...simple

ALT ::

ne :D

bf4ed ::

No za indikacijo bi pa moral uporabit klasične LED (rumene, zelene, rdeče), te modre preveč svetijo. Saj te oslepijo med igranjem... :|

Pa še boljše izgleda če je rdeče-zeleno, kot pa modro. Kaj more danes vse bit z modrimi LED?

Že v monitorjih me svadi ko ti ponoči blinkanje modre LED osvetli cel prostor. Namesto da bi uporabljali normalne LED, ki so neopazne, pač samo za indikacijo in ne za osvetljevanje. Saj ko preteče garancija za LCD monitor menjam modre LED za zelene >:D

nUUb ::

To ko greš srat, da lahko medtem nadaljuješ z igranjem COD Modern Warfare-a

Meizu ::

brezveze. kot ptvo rabis se vedno ps3 skatlo, pa igrati ps3 igre na kolk? 7incnem zaslonu. fuj.


A PSP spile nabijat na par incnem zaslonu je pa kr kul?

Kaj bos rekel cez par let, ko bos lahko GTA IV kar na rocni uri igral?

mtosev ::

handheld konzole se nisem mel in igrat gta iv na 5col zaslonu je brezveze
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony predstavil igralni plošček ter strojno in programsko opremo PlayStation 4

Oddelek: Novice / Konzole
4111632 (9042) Jst
»

Prodanih 50 milijonov PlayStation 3

Oddelek: Novice / Konzole
83549 (3185) revvs
»

Xbox 360 ni niti na polovici življenja

Oddelek: Novice / Konzole
455359 (2970) MrStein
»

PS3 prenosnik

Oddelek: Novice / Igre
104127 (2955) jernejps
»

Xbox 360 in PlayStation 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5013166 (10729) korenje_ver2

Več podobnih tem