» »

Povazava domene in spletne strani

Povazava domene in spletne strani

matejmesar ::

Pozdrav!

Prebral sem že nekaj tutorialon in se držal navodil, pa ne dela.
Prostor za spletno stran imam pri ponudniku awardspace (trenutno brezplačnih 200 MB). Domeno sem registriral pri godaddy (www.imepriimek.info). Če naredim pri awardspace njihovo poddomeno (npr: imepriimek.awardspace.info) in pri godaddy izberem FORWARD moje domene na ta naslov, potem zadeva dela. Če pa na awardspace dodam svojo domeno www.imepriimek.info in potem pri godaddy preusmerim svojo domeno na awardspace NS (ns1.awardspace.com in ns2.awardspace.com) pa tudi po treh dneh ni bilo preusmeritve. Ali je potrebno storiti še kaj?

Kako pa je potem s poddomenami? Pri godaddy sem dodal nekaj svojih poddomen (npr: galerija.imepriimek.info, blog.imepriimek.info...) in jih forwardiral na ustrezne naslove na čisto tretje serverje. To je na začetku delalo (dokler je bila domena parkirana pri godaddy in forwardirana na awardspace) potem pa več ne. Ali poddomene naredim pri registratorju? Tudi pri ponudniku prostora imam možnost narediti nekaj enakih poddomen, vendar moram potem pri vsaki narediti index.html in z ukazom narediti preusmeritev. Ali bi morale delati obe varianti, ali le druga, torej tista, kamor domena trenutno kaže?

Upam da ni preveč zakomplicirano... Hvala za odgovore.

LPM

Uros!no ::

Subdomain nima dodatne veze z DNS-ji and NS-ji, če dela main domena, potem mora delat tudi poddomena.

Poddomeno narediš izključno pri gostitelju.

matejmesar ::

Poddomeno narediš izključno pri gostitelju.

A pri registrarju ali gostitelju spletne strani, kamor naj bi main domena po novem kazala?

Hvala
LPM

Uros!no ::

Na ns1.awardspace.com in ns2.awardspace.com ali če imaš svoj nameserver.

matejmesar ::

Hvala. Ta del mi je sedaj jasen. Ni pa mi se jasno, zakaj glavna domena ne dela.
Na awarspace je se vedno status, da prenos se ni izpeljan do konca. Na godaddy sem danes ponovno naredil preusmeritev na ta dva NS. Bomo videli, ce bo sedaj ok. Pred parimi dnevi sem namrec vpisal se ns3.awardspace.com in ns4.awardspace.com pri registrarju. Mogoce je bil to vzrok?

Hvala za vsa pojasnila.

LPM

Uros!no ::

Preveri z intoDNS.

matejmesar ::

Preveril...

Domain NS records kaže na prave serverje.
Vendar se pojavi napaka pri. DNS servers responded, kjer sta navedena oba.
Missing nameservers reported by parent je OK vendar, Missing nameservers reported by your nameservers NI OK.

Mogoče moram počakati kak dan, ker sem danes ponovno spreminjal nastavitve domene (ponovno vpisal NS).

Glede teh zadev sem čisti noob, tako da si rezultatov iz intoDNS niti ne znam interpretirati. Edino da se nekaj dogaja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

preusmeritev domene

Oddelek: Pomoč in nasveti
162156 (1914) NeMeTko
»

Vpis DNS strežnika v vrhnji DNS

Oddelek: Omrežja in internet
378779 (7270) kronik
»

Išče se nov registrar domen .net

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
204447 (2849) Mare2
»

DNS streznik na istem naslovu kot ga resolva

Oddelek: Omrežja in internet
91635 (1472) b
»

DNS strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
227086 (6675) jype

Več podobnih tem