» »

Kateri AM2 procesor vzeti (90/65nm)?

Kateri AM2 procesor vzeti (90/65nm)?

pisco ::

Do zdaj sem imel neko enojedrno zadevo in bi rad svoj računalnik izboljšal z dvo ali več-jedrnim procesorjem.
Imam matično ploščo GA-M55plus-S3G (rev. 1.0)

Kaj se mi splača vgraditi? Imam zadnjo verzijo BIOSa, procesorja ne nameravam navijati.

Ne znam si odgovoriti na vprašanje ali je boljše da si vgradim procesor z 90nm tehnologijo, ki ima 89w porabe in 2x 1024kb L2 cache-a.
Ali pa naj raje vzamem procesor z novejšo 65nm tehnologijo in s porabo 65w, ki pa ima samo 2x 512kb L2 cache-a.

Oba takta procesorjev sta skoraj enaka, konkretno govorim za tale dva procesorja:
Athlon 64 X2 6000+ 3000Mhz, 1024KBx2, Windsor, 90nm, 89W
Athlon 64 X2 5600 2900MHz, 512KBx2, Brisbane, 65nm, 65W


Po pravici povedano sem čisto zmešan, ker sem prebral nekatere reviewe in ponekod pravijo, da je boljše da je 65nm tehnologija, nekateri spet pravijo da cache pri AMD ni tako pomemben, tretji spet pravijo da takt ni tako pomemben.
Kaj pa potem sploh je pomembno???? Ne najdem pa nobenih uporabnih bencmarkov za primerjavo.


Hvala za pomoč.


P.S.: Ali lahko v to matično ploščo vgradim AM2+ oziroma AM3 procesor in ali je to sploh smiselno?
In ali bi lahko v matično stlačil TAKLE procesor, ki ga sicer ni na CPU supported listi od matične plošče?

...
  • spremenil: pisco ()

st0jko ::

P.S.: Ali lahko v to matično ploščo vgradim AM2+ oziroma AM3 procesor in ali je to sploh smiselno?


Poglej sem.

Koliko je smiselno moraš pa ti vedet. Za kaj uporabljaš računalnik in koliko si pripravljen investirati. Glede frekvence/predpomnilnika je precej odvisno od programa. Načeloma ne zgrešiš z nobenim. Jaz bi vzel 65nm zaradi manj toplote in manjše porabe...

Če ti finance dopuščajo lahko celo kaj takega pogledaš: klik
keks?

dzinks63 ::

Za tvojo ploščo lahko dobiš le rabljen procesor, novi vprašanje če se še prodajajo, brisbane bi bil seveda boljši.

Razmišljaš pa lahko tudi drugače, da ploščo prodaš in kupiš drugo am2+ in soliden nov proc poleg. Pa še kakšna poznejša nadgradnja je potem mogoča, vse do X4 955be.
Npr: MSI 770T-C45 770 + AMD Athlon II X2 240 BOX
Skupaj bi te prišlo pod 100€, če računaš, da boš za sedanjo ploščo še nekaj dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Kenshin ::

Ali pa naj raje vzamem procesor z novejšo 65nm tehnologijo in s porabo 65w, ki pa ima samo 2x 512kb L2 cache-a.

Ni velike razlike v zmogljivosti tako, da je povsem vseeno (če primerjaš procesorja z isto frekvenco).
Ti pa priporočam, da raje vzameš procesor izdelan v 65nm saj je poraba manjša in tudi greje se manj.

Ne najdem pa nobenih uporabnih bencmarkov za primerjavo.

5600 65nm vs 6000 90nm

Oba takta procesorjev sta skoraj enaka, konkretno govorim za tale dva procesorja:
Athlon 64 X2 6000+ 3000Mhz, 1024KBx2, Windsor, 90nm, 89W
Athlon 64 X2 5600 2900MHz, 512KBx2, Brisbane, 65nm, 65W

Upam da si že našel trgovino, ki ju še ima saj sta to stara procesorja, ki že kar nekaj časa nista na zalogi v večini trgovin.

Ali lahko v to matično ploščo vgradim AM2+ oziroma AM3 procesor in ali je to sploh smiselno?

Da vendar le tiste, ki so podprti. V kolikor bi rad quad core pa tako nimaš ravno druge izbire kot pa AM2+/AM3.

In ali bi lahko v matično stlačil TAKLE procesor, ki ga sicer ni na CPU supported listi od matične plošče?

Sicer ga lahko poskusiš vstavit vendar je vprašanje če bo delal.
Če se bo matična uspela zagnat z njim ga bo zaznala kot "unknown processor", je pa potem vprašanje ali bo delovalo naprej. Sicer v nekaterih primerih zadeva deluje brez težav tudi tako, ampak ni nikjer zagotovila, da bo tudi pri tebi.

Če ti finance dopuščajo se raje odloči za X4 920 (približno 110-120 €) in imaš potem lahko mir za še kar nekaj let.

pisco ::

Najprej hvala za toliko nasvetov, zelo veliko uporabnih informacij in povezav ste mi dali.


Razmišljaš pa lahko tudi drugače, da ploščo prodaš in kupiš drugo am2+ in soliden nov proc poleg. Pa še kakšna poznejša nadgradnja je potem mogoča, vse do X4 955be.
Npr: MSI 770T-C45 770 + AMD Athlon II X2 240 BOX
Skupaj bi te prišlo pod 100€, če računaš, da boš za sedanjo ploščo še nekaj dobil.


Ta zgornja ideja mi je zelo všeč, ampak sem se potem spomnil, da je potrebno potem na novo postavljati sistem kar mi pa trenutno ne odgovarja zaradi trenutno nameščenega malega morja programov in aplikacij.
Brez postavljanja sistema na novo pa verjetno ne bi šlo ane?


Če ti finance dopuščajo se raje odloči za X4 920 (približno 110-120 €) in imaš potem lahko mir za še kar nekaj let.


Tudi ta ideja mi je všeč, ni mi pa všeč, da ta procesor požre 125w kar je v primerjavi s 65nm procom kar enkrat več.

Pa še eno vprašanje... ali bi mi Athlon X2 7750 delal na moji plošči? Ne vem če si prav razlagam "CPU supported list" ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pisco ()

Vanadium ::

Probaj dobiti nekje Athlon x2 5400+ BE 65w. Jaz sem ga dobil cist slučajno ko je prišla pošilka ki sploh ni bila naročena cca pol leta nazaj. Finta pri teh procesorjih je npr z temi multi forami, ker RAM ne dela pri polni hitrosti z temle pa dela. Drugače pa eni pravjo da so boljši 90nm ker cach v procesorju dela pri polni hitrosti pr brisbane pa baje pri manjši pa še manj ga je. Skratka mam pa isto plato kot ti samo da je revizija 2.0 in se poslal vprašanje na support če bojo porihtal kaj bios za am3 procesorje ki jih chipset b.p. podpira

Drugače na teh platah vsi am2+ in am3 trenutno uradno niso podprti, če bi pa delali pa ti nebi vedel povedat.

L.P.

geek93 ::


Npr: MSI 770T-C45 770 + AMD Athlon II X2 240 BOX
Skupaj bi te prišlo pod 100€, če računaš, da boš za sedanjo ploščo še nekaj dobil.


Se strinjam s tole izjavo, ker tale matična je že kar stara, zato najbolje da kupiš novo plato (dobiš jo že za 60 eur) in nov procesor (nekaj v rangu Phenom II x2 bi bilo za današnja opravila dovolj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: geek93 ()

Mitja358 ::

Najprej hvala za toliko nasvetov, zelo veliko uporabnih informacij in povezav ste mi dali.


Razmišljaš pa lahko tudi drugače, da ploščo prodaš in kupiš drugo am2+ in soliden nov proc poleg. Pa še kakšna poznejša nadgradnja je potem mogoča, vse do X4 955be.
Npr: MSI 770T-C45 770 + AMD Athlon II X2 240 BOX
Skupaj bi te prišlo pod 100€, če računaš, da boš za sedanjo ploščo še nekaj dobil.


Ta zgornja ideja mi je zelo všeč, ampak sem se potem spomnil, da je potrebno potem na novo postavljati sistem kar mi pa trenutno ne odgovarja zaradi trenutno nameščenega malega morja programov in aplikacij.
Brez postavljanja sistema na novo pa verjetno ne bi šlo ane?


Če ti finance dopuščajo se raje odloči za X4 920 (približno 110-120 €) in imaš potem lahko mir za še kar nekaj let.


Tudi ta ideja mi je všeč, ni mi pa všeč, da ta procesor požre 125w kar je v primerjavi s 65nm procom kar enkrat več.

Pa še eno vprašanje... ali bi mi Athlon X2 7750 delal na moji plošči? Ne vem če si prav razlagam "CPU supported list" ?


TDP != poraba. To je bolj gretje. Phenomi II so veliki šparovčki na idle. Večina pa ti bo tako ali tako idlal.

M-XXXX ::

To je bolj gretje.

Haha, od kje pa gretje pride? SAMO IN IZKLJUČNO iz porabe procesorja:D

TDP je nekako max poraba, oziroma poraba v LOAD. Ni sicer najbolj točna številka (vrsta obremenitve) je pa tam nekje.

pisco ::


Npr: MSI 770T-C45 770 + AMD Athlon II X2 240 BOX
Skupaj bi te prišlo pod 100€, če računaš, da boš za sedanjo ploščo še nekaj dobil.


Se strinjam s tole izjavo, ker tale matična je že kar stara, zato najbolje da kupiš novo plato (dobiš jo že za 60 eur) in nov procesor (nekaj v rangu Phenom II x2 bi bilo za današnja opravila dovolj).



Ja že, samo še enkrat, problem se pojavi v tem, da bi moral na novo postavljati sistem česar si pa ne morem privoščiti ta trenutek.

TOP ::

Vse skup je isti šmoren,nekaj bistvenega ne boš pridobil ne z enim in niti z drugim.Zato se ne sekiraj dost.Pridobil bi če zamenjaš plato in proc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Dr_M ::

pil0t: izberi si en model, pa poslji mail parim stacunam in nekdo ti ga bo ze dobavil.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za Photoshop ipd...

Oddelek: Kaj kupiti
482684 (1418) thebaloh
»

Posamezne računalniške komponente

Oddelek: Kaj kupiti
102869 (2809) dzinks63
»

Navijanje AMD Sempron-a X1 140

Oddelek: Navijanje
302014 (1349) jest10
»

AMD Athlon II X2 250 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
704562 (3483) DJ MartiNi
»

matična + rami + procesor

Oddelek: Kaj kupiti
251630 (1199) boki321

Več podobnih tem