» »

Nov PC: matična, CPU in rami

Nov PC: matična, CPU in rami

CrustyDOD ::

Upgrejdu bi rad moj Athlon 64 3500+, 1gb DDR ram..

Kaj rabim:
- CPU (4 jedra)
- matična (ni posebnih zahtev)
- rami (vsaj 4GB)

Imam že ohišje, ekran, DVD-RW, CD-RW, grafično, disk in pa napajalnik.

Napajalnik: Power LC6550GP 550W
Grafična: GeForce 7600GT

Grafične zaenkrat še ne bom upgrejdal.. Ko jo bom, bom vrjetno moral upgrejdati še napajalnik.

Zaenkrat bi pa bil ta napajalnik dovolj? Ali pač ne?

Se bo kaj navijalo?
Ne!!

Zakaj rabim?
Občasno kašna igrica, photoshop, malo video converting. Ostalo stvari pa itak niso tako hudo zahtevne..

V bistvu me trenutno najbolj baše video converting. Imam cam, ki snema v "1080p = 1920x1080 pixels
(16:9), 30 fps" in trenutno za en filmček, ki je dolg kakšne 3 minute moj PC rabi 15-20 minut, da
zadevo sprav v kašn divx.. To mi sploh ni všeč.. Ni pa to za kašno profesionalno uporabo..

Za koliko časa kupujem?
Kakšno leto ali dve. Bom takrat nadgradil ali vse na novo nabavil? Ne vem ampak glede na to kako gre
vse naprej hitro vrjetno bo vse na novo. Edino grafična se bo mogoče zamenjala čez pol leta.. Pa napajalnik..

Moj budget?
Max 400 EUR. Manj bo seveda boljše ;)

Sem fan Intela ali AMDja?
Ne! Ni mi važno kaj je, važno je P/P.

Tudi sanja se mi ne kaj bi blo dobro.. Sem pregledal teme tuki pa nič ne vem.. Malo sem tudi teste
pogledal, pa trenutno zgleda P/P tale config.

CPU kakšen:
AMD Phenom II X4 965 ??
http://www.mylemon.at/artikel,nr,199100...
http://www.mylemon.at/artikel,nr,243656...
(kaj je razlika med tem dvema??)
Eden naj bi bil C2, drugi pa C3. C3 naj bi bila novejša verzija?

Matična? Ne vem.. Kakšne posebne zahteve za matično? Razn tega da ma zvočno kar pa itak že majo vse
plate dons.. Firewire..
http://www.mylemon.at/artikel,nr,188866...

Rami kateri so uradno podprti za zgornjo ploščo:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Kaj, če dam rame notri, ki niso uradno podprti za plato? So pa cenejši :) Se začne zadeva sesuvat?

Mitja358 ::

Kaj, če dam rame notri, ki niso uradno podprti za plato? So pa cenejši :) Se začne zadeva sesuvat?


Nič ne bo narobe.

Ja vzami C3, ki je novejša in manj porabi.

CrustyDOD ::

Se prav, da ne bo nič narobe, če dam notri tele:
http://www.mylemon.at/artikel,nr,245898...

Mitja358 ::

Ne.

CrustyDOD ::

Hvala Mitja.

R O N I N ::

Je grafična na pci-e vodilu? Ker če ni, in je na starem agp, potem boš moral zamenjati tudi grafično, ker sedanje matične nimajo več agp-ja.

CrustyDOD ::

Ja, grafična je na pci-e..

janezek67 ::

Za tvoje potrebe bi mogoče vzel:
1 X OP ASUS, AMD, AM2+, nF720D (M4N78)
1 X AMD Athlon II X4 620
2 X PATRIOT DDR2 ram, 2GB PC2-6400 800MHZ s hlad.

Ne vem, kakšen disk imaš, če ni sata razmisli o:
1 X SAMSUNG 1TB SATA2, 32/7200, F3

Ter grafa:
1 x Sapphire HD 4670 512M DDR3 PCIE 2DVI/TVO LITE

Vse tole bi moralo biti v tvojem budžetu in tvojih potrebah.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Hm, avtor je rekel 400EUR samo za plato proc in ram. Tko da po mojm lohk komot štarta na Phenoma X4 ali I5.
Rami so ca. 90EUR, plato lohk tud za kakšnih 100EUR (z e-SATA, Firewire, integrirano grafiko). Ostane še ~200EUR za proc.
Recimo I5 750 ali pa PhII 965.
Recimo.

Mitja358 ::

Matične plošče z nVidia čipseti se izogibajte kot križa.

Ti samo vzami 785G čipset (ali kaj višjega), Phenom II X4 955 C3 ali 965 C3.

energetik ::

Recimo tako plato.

g. Oden ::

Jaz priporočam i5, ker v tem primeru ne bo potrebno nadgrajevat še vsaj tri leta. Nekaj takega:

i5 750 169,50EUR
GA-P55M-UD2 92,90EUR
Patriot DDR3 2 x 2GB 1333MHz 92,15EUR

Skupaj 354,55EUR, kar sicer je dražje, kot bi znesla AMD konfiguracija, vendar če pogledamo performance v multimedijskih programih, pri arhiviranju... se mi zdi i5 bolj futureproof zadeva.

janezek67 ::

Hm, avtor je rekel 400EUR samo za plato proc in ram. Tko da po mojm lohk komot štarta na Phenoma X4 ali I5.
Rami so ca. 90EUR, plato lohk tud za kakšnih 100EUR (z e-SATA, Firewire, integrirano grafiko). Ostane še ~200EUR za proc.
Recimo I5 750 ali pa PhII 965.
Recimo.


Kolikor razumem, ima za nadgradnjo toliko denarja. Po njegovem je dovolj, da zamenja plato, rame in procesor. Osebno pa mislim, da je slab tudi disk, da o grafi ne govorimo.

Drugače za 400€ dobiš zelo dober procesor (I5 ali Phenoma II X4) s plato in 4 GB rama. Verjetno je tudi integriran radeon na kakšni plati boljši od njegove trenutne grafične kartice.
Glede na njegovo uporabo, pa mislim, da tudi moj predlog ni slab. Seveda pa nimam vseh podatkov, kakšen je njegov trenutni disk in podobno. Sicer bo pa odločitev tako ali tako njegova.

Zgodovina sprememb…

g. Oden ::

Hm, avtor je rekel 400EUR samo za plato proc in ram. Tko da po mojm lohk komot štarta na Phenoma X4 ali I5.
Rami so ca. 90EUR, plato lohk tud za kakšnih 100EUR (z e-SATA, Firewire, integrirano grafiko). Ostane še ~200EUR za proc.
Recimo I5 750 ali pa PhII 965.
Recimo.


Kolikor razumem, ima za nadgradnjo toliko denarja. Po njegovem je dovolj, da zamenja plato, rame in procesor. Osebno pa mislim, da je slab tudi disk, da o grafi ne govorimo.

Drugače za 400€ dobiš zelo dober procesor (I5 ali Phenoma II X4) s plato in 4 GB rama. Verjetno je tudi integriran radeon na kakšni plati boljši od njegove trenutne grafične kartice.


Jah, integriran Radeon ni ravno boljši oz zmogljivejši in se v igrah ne bi tako dobro obnesel, vendar ima obilo novih funkcij kot npr. UVD 2 in AVT, kar omogoča hitrejše predvajanje HD vsebin, 3D modeliranje...

janezek67 ::

Možno, kar dovoriš o radeonu. Me pa zanima, zakaj NVIDIA chipset ni dober. Osebno imam sicer en HP-jev računalnik z NVIDIA chipsetom, pa mi čisto solidno dela. Mislim, vsaj zanesljivo - performančno pač ni več na nivoju.

Kar se tiče matičnih plošč je podobno kot pri vseh stvareh - za več denarja je ponavadi tudi več muzike.

energetik ::

Jah seveda, če gledamo pa še v kombinaciji z novo grafično in diskom, pa seveda AthlonII X4 zmaga v rangu 400EUR.

CrustyDOD ::

Ne se kregat fanjte..

Disk je sata2, 500GB WD.. Je bil kuplen kakšno leto nazaj..
Glede na to, da mam še več kot 50% prostora na disku, ni potrebe po novem ;)
Grafična se bo zamenjala tam poleti mogoče..

Tako da te dve stvari kot že rečeno nista v planu sedaj..

Sem gledal i5 750 in sta z X4 965 tam tam. Je pa AMD cenejši..

Mislim, da bo tole kar uredu:
- AMD Phenom II X4 965 C3
- 2x 2GB patriot 1333 ram
- Asus M4A78T-E AM3 790GX

janezek67 ::

Ne se kregat fanjte..

Disk je sata2, 500GB WD.. Je bil kuplen kakšno leto nazaj..
Glede na to, da mam še več kot 50% prostora na disku, ni potrebe po novem ;)
Grafična se bo zamenjala tam poleti mogoče..

Tako da te dve stvari kot že rečeno nista v planu sedaj..

Sem gledal i5 750 in sta z X4 965 tam tam. Je pa AMD cenejši..

Mislim, da bo tole kar uredu:
- AMD Phenom II X4 965 C3
- 2x 2GB patriot 1333 ram
- Asus M4A78T-E AM3 790GX


V tem primeru - ni slab nakup. Dobro sestavljanje in delovanje.

energetik ::

Bo v redu, ja.
P.S.: Sej se ne kregamo... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova plata, cpu in ram za HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
5590 (541) Dr_M
»

AMD Phenom

Oddelek: Kaj kupiti
395058 (3596) x45
»

Nakup rač. nasvet...

Oddelek: Kaj kupiti
222221 (1802) Goldee
»

Kupujem nov komp, kakšni nasveti?

Oddelek: Kaj kupiti
442067 (1125) Mitja358
»

Konfiguracija za gamerski komp (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8416052 (14880) =666=

Več podobnih tem