» »

Ojačevalec Vox XQ-140

Ojačevalec Vox XQ-140

Padly88 ::

Pozdravljeni kupil sem rabljen ojačevalec VOX XQ-140 in pozevaLz napajalno enoto:
+ na B+ in na RMT
- na GND
main-in z izhodom računalnika ter ch 1.2 r+ ter r- z zvočnikom...
ampak vse je zelo tiho (tišje od mobitela)
zanima me v čem je problem!

Don Romc ::

jah... kdo bo pa napajanje zvezo?

Padly88 ::

Don Romc je izjavil:

jah... kdo bo pa napajanje zvezo?

napajanje? sej sem pa zvezal - in +.. je še kje drugje kaj za zvezat?

Padly88 ::

tak mam zvezano na eni strani na drugi strani pa itaq samo vhod =D
 vezava........

vezava........

Scorpia ::

Kateri napajalnik uporabljaš za ojačevalec? Ponavadi znajo zaradi njega potihoma igrati, ker ni dovolj napetosti.
Drugo a so nastavitve ojačevalce ok poštimane? recimo gain, da ni čisto potih navit.
////

Padly88 ::

Scorpia je izjavil:

Kateri napajalnik uporabljaš za ojačevalec? Ponavadi znajo zaradi njega potihoma igrati, ker ni dovolj napetosti.
Drugo a so nastavitve ojačevalce ok poštimane? recimo gain, da ni čisto potih navit.

uporabljam 420 watni napajalnik - bo verjetno dovolj ne? pa kje bi naj naštimo gain in druge nastavitve?
hvala za odgovor :D

vlado1 ::

daj še kakšno slikco iz druge strani ponavadi se z izvijačem ali pa kr z nohti nastavlja-potenciometri se ne vidijo kr tko
KOLKO GNARA TOLKO MUZIKE

Scorpia ::

Če je računalniški napajalnik, moreš še 5V linijo na njemu obremeniti, da da stabilnih 12V. Pa ojačevalec moreš z občutkom naštimat gain, kajti nazivna moč ojačevlca je napisana v najboljši pogojih in to pri 14,4V. Pri 12V da precej manj moči in gre prej v clip in z lahkoto skuriš zvočnik.

Predelava napajalnika imaš tukaj napisan: http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtop...
////

Padly88 ::

Scorpia je izjavil:

Če je računalniški napajalnik, moreš še 5V linijo na njemu obremeniti, da da stabilnih 12V. Pa ojačevalec moreš z občutkom naštimat gain, kajti nazivna moč ojačevlca je napisana v najboljši pogojih in to pri 14,4V. Pri 12V da precej manj moči in gre prej v clip in z lahkoto skuriš zvočnik.

Predelava napajalnika imaš tukaj napisan: http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtop...

5 v sem obremenil ampak napajalnik se niti ne prižge... verjetno morem 5v obremeniti z ventilatorjem ne pa z ojačevalcem ane?

vlado1 je izjavil:

daj še kakšno slikco iz druge strani ponavadi se z izvijačem ali pa kr z nohti nastavlja-potenciometri se ne vidijo kr tko

 slikica =D

slikica =D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Padly88 ()

Scorpia ::

ventilator ne bo dovolj da obremeniš, moreš najman z dvema amperama obremeniti. Na tisti strani ti piše da je najbolje obremeniti z upori.
Kaj pa remote controler imaš? Ne poznam tega ojačevalca, ampak očitno je da se preko ''daljinčka'' nastavlja.
////

Padly88 ::

Scorpia je izjavil:

ventilator ne bo dovolj da obremeniš, moreš najman z dvema amperama obremeniti. Na tisti strani ti piše da je najbolje obremeniti z upori.
Kaj pa remote controler imaš? Ne poznam tega ojačevalca, ampak očitno je da se preko ''daljinčka'' nastavlja.

ojoj nimam retome controlera.... pa upori mi trenutno tudi ne ležijo pri hiši...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Padly88 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava subwooferja

Oddelek: Zvok in slika
222569 (2227) TheBlueOne
»

Nakup ali ne avtoojačevalca

Oddelek: Zvok in slika
181921 (1589) steev
»

Vezava Super wooferjev na ojačevalec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
245790 (5483) timcheee
»

behringer epx3000

Oddelek: Zvok in slika
81355 (1206) Goran's Blog
»

Priklop radio stolp zvočnikov na avtoradio

Oddelek: Na cesti
214856 (4440) jest10

Več podobnih tem