» »

wireless v študentu

wireless v študentu

gtramt1 ::

živjo!

ok imam en "velk problem", v rožni če hočeš imeti internet se povežeš prek wired securew2...se pravi 802.1x eap-tls...problem nastane ker hočem imeti na prenosniku (in telefonu) wireless... vem lahko bi postavu eno škatlo v njo dau dve mrežni in nardu bridge >>> NE PRIDE V POŠTEV!!!
torej:
-wrt54gl v1.1
-ddwrt(je nasnet)/druge alternative
-router se naj poveže preko kabla in oddaja wireless+lan
-aja pa bridge narjen iz lana(wan priključen) na wireless in ostala tri lane ne pride v poštev!!!!

upam da obstaja neka ugodna rešitev...

Matek ::

Preprosto rabiš router oz. custom firmware, ki je sposoben tovrstne avtentifikacije. Nisem ziher, da ddwrt to podpira, se mi pa zdi, da en drug pa.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

gtramt1 ::

hja openwrt kao podpira...sam ima par bugov in ne dela tako kot bi moral..reže headerje baje...

Mavrik ::

OpenWRT verzija wpa_supplicanta dela (sem jo namestil na dd-wrt in se je avtenticirala bp). S tem da to pomeni da moraš namestit openwrt in skonfigurirat zadevo, kar res ni za nekoga s slabim srcem.
The truth is rarely pure and never simple.

gtramt1 ::

kak tutorial? mogoče hehe

Mavrik ::

Hja, sprehodi se na stran od OpenWRT in tam sledi dokumentaciji za tvoj router. Dokumentacije za rihtanje EAP-TTLS/PAP na routerjih nisem jaz nikjer našel in sem moral pač par stvari sam zgruntati.
The truth is rarely pure and never simple.

gtramt1 ::

:8)sm se ze igral z /etc/wpa_supplicant.conf pa ni nc pamtnga nastal... docsi so pa stari gor kot zemlja...nvm najvecji problem mi je ker za nasnet wpa_supplicanta router nuca aktivno povezavo do neta...tako da zgleda da se mi do novga leta ne bo uspel na "wireless povezat" heh...

Binji ::

Vprašanje za koga, ki mu bolj grejo telovadbe z omrežjem..
Tudi jaz sem v rožni in sem sedaj omrežje vzpostavil tako, da imam en P3 računalnik z dvemi mrežnimi karticami, kjer gre ena v internet priključek, druga pa v router. Tisto za internet sem pa dal v share.
Internet zdaj prek routerja deluje tudi na računalnikih na njemu, vendar se mi zdi da počasneje.
Bi se dalo stvar optimizirati?
Zaenkrat je na serverskem računalniku kar Windows XP. Bi bilo bolje dati Linux (sklepam da ja :D ) in kako bi se to sploh skonfiguriralo?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

gtramt1 ::

upam da veš da je max hitrost prek "navadnga routerja" 54mbit...drgač pa server na ubuntuju al pa freebsd...drgač pa če boš "šeral" boš "rabil" iptables in dnsmasq...malo poguglaj če pa ne boš nič našel potem pa piši na pm ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Vodič] Router v študentskem domu (Eduroam) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6661294 (9367) kremsnitka
»

Preverjanje veljavnosti certifikata na usmerjevalniku

Oddelek: Omrežja in internet
82711 (2380) xardas
»

Internet v študentskih domovih

Oddelek: Šola
3910607 (9563) hawkwood
»

router priključen na router

Oddelek: Omrežja in internet
283632 (2202) janco
»

Študentski domovi v ljubljani + wireless router

Oddelek: Omrežja in internet
51780 (1582) x.sci

Več podobnih tem