» »

PlayStation 3 kmalu na pozitivni ničli

PlayStation 3 kmalu na pozitivni ničli

vir: CNet
CNet - Sonyjev PlayStation 3 je že od izida dražji od Xboxa 360 in Wiija, ker njegova izdelava stane več. Takoj po izidu je izdelava stala 805 dolarjev, najdražja verzija pa se je prodajala za 599 dolarjev. Sony je z vsako prodano enoto ustvaril zajeten minus, ki pa ga je kompenzirala cena iger. Zadnji podatki kažejo, da se tudi sama konzola vendarle bliža točki, ko bo njena prodaja nevtralna. Novi PS3 Slim naj bi se izdeloval za 336 dolarjev, medtem ko v ZDA stane 299 dolarjev (pri nas pa okrog 300 evrov oz. 440 dolarjev). To pomeni, da Sony v ZDA sicer še vedno rahlo izgublja s prodajo konzole, a se je prvikrat približal ničli. Uradna izjava podjetja je dolgočasna ponovitev dejstva, da cene strojne opreme in povračila stroškov ne komentirajo.

PS3 Slim so predstavili avgusta, septembra pa je Sonyju prvikrat v zgodovini uspelo, da se je v prodaji konzol zavihtel na prvo mesto (kjer ni ostal dolgo). Že novembra je navdušenje pošlo in Sony je bil spet na tretjem mestu za Nintendom in Microsoftom. Nobena skrivnost ni, da podjetja služijo predvsem s prodajo iger, tako da si prodajanje konzole pod ceno lahko privoščijo. Drugi pomemben vir subvencij pa smo Evropejci, ki kot običajno plačujemo krepko več od Američanov.

24 komentarjev

urke710 ::

Zakaj že evropejci plačujemo več od amerov?
d.i.g.

destroyer2k ::

urke710

Ker imamo davek vklučen in saveda EUR=$. Čeprav resnica je da evropejci si lahko več kupimo kot amerikanci, čeprav imajo nižje cene.

Dobri primer je tale da povrpečen evropejec ima več šans da bo šel v ameriko kot amerikanc v evropo (zlata doba amerike je zdavnaj minila).

Lonsarg ::

Tale trg z konzolami je čit totalno lame. Če bi se konzole za dejansko ceno prodajale, potem bi se videlo, koliko ljudi bi še sploh uporabljalo konzole.

Okapi ::

Zakaj že evropejci plačujemo več od amerov?
Recimo zato, ker je potrebno za vsako državo posebej pisati navodila za rabo, lokalizirati menije, imeti zastopnike in servis za vsako državo posebej ... Pa konkurenca je bolj razdrobljena kot na ameriškem trgu in so zato trgovske marže v povprečju višje. Potem je tu še DDV, ki je v Evropi približno 10% višji kot v ZDA. Sony verjetno dobi enako denarja od PS3, prodanega v ZDA kot od PS3, prodanega v Evropi.

O.

opeter ::

Čeprav resnica je da evropejci si lahko več kupimo kot amerikanci, čeprav imajo nižje cene.


Ehmm... kaj? Sem mislil, da je cena živil in vsakodnevnih potrebščin manjša v ZDA kot tukaj.

Dobri primer je tale da povrpečen evropejec ima več šans da bo šel v ameriko kot amerikanc v evropo (zlata doba amerike je zdavnaj minila).


To pa nisem vedel. Kako je to sploh mogoče?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ohardcore ::

Cena v ZDA je $299+DAVEK, dočim evropska cena 270EUR za 120GB verzijo že ima vštet DDV. To vse preradi pozabljate.

JayKay ::

ki pa je med 4 in 8% (v nekaterih zveznih deželah tudi 0%).

dunker ::

Hehe, JayKay, tudi jaz sem ravno pretaknil celo Wikipedio in prišel do teh podatkov, ja. :D Torej je razmerje v cenah še vedno ZDA $299 * 1.06 = $317 proti Evropi 270EUR = $395. Ja, praktično isto, haha. ;((

fiore ::

PS3 Slim so predstavili avgusta, septembra pa je Sonyju prvikrat v zgodovini uspelo, da se je v prodaji konzol zavihtel na prvo mesto (kjer ni ostal dolgo). Že novembra je navdušenje pošlo in Sony je bil spet na tretjem mestu za Nintendom in Microsoftom.

mogoče samo v ZDA. drugje (in skupno tudi) se ps3 od pocenitve prodaja bolje kot xbox360.

Mavrik ::

mogoče samo v ZDA. drugje (in skupno tudi) se ps3 od pocenitve prodaja bolje kot xbox360.


Link? Dokaz? Karkoli?
The truth is rarely pure and never simple.

destroyer2k ::

opeter

Ker povprečen amerikanec more denar šparati za šolnino svojega otroka, vlagati denar v penzijski font (kollikor dajo v pinzijski font toliko denarja bojo imel po koncu delovne dobe), sedaj se malo spremenilo glede zdravstva, ampak prej so morali vso zdravstvo plačevati (zelo dražje to pride kot pri nas) in saveda imajo elektriko, internet itd. zelo dražje od nas.

Tako da jaz sem srečen, da živim v tej državi, ker je veliko bol odprta in urejena (glede zdravstvenega zavarovanja, penzije itd.) in raje plačujem večji davek, kot pa pri ameriškem načinu (to leti na USA, ker kanada ima tudi zelo dobro urejeno te stvari).

Okapi ::

Ja, praktično isto,
Problem je, ker ne znaš prav računat.

V ZDA je cena brez davka 299 USD
V EU je cena brez 20 % DDV 225 EUR = 328 USD.

Razlika ni več tako velika, ne? Samo še 10%.

Če upoštevamo še, da so v ZDA različni stroški zaradi večjega in enotnega trga ter manjših trgovskih marž (kako je s carino in drugimi dajatvami, nisem gledal, ampak prav lahko je v EU kakšen odstotek ali dva) za samo 10% nižji kot v EU, dobi Sony od prodanega kosa v EU natanko toliko kot v ZDA. Ne bi me pa čudilo, če bi v ZDA Sony dobil od prodanega kosa celo več kot v EU.

Tako da ne krivit Sony, ampak svojega krajevnega in evro-zakonodajalca ter trgovca:P

O.

mtosev ::

hohohohoho. 3 leta da pridejo do nicle. se samo 2 leta pa bodo imeli profit.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Bor H ::

Sodeč po članku na Gizmodu so že bili na pozitivni nuli a so se premaknili spet v izgubu zaradi Slima.

TOP ::

In tud bodo še imeli zgubi,kdo bo kupoval igre po 40e,ta je bumbar.Xbox je pomoje bolši nakup.

jlpktnst ::

Profit itak majo, to samo prikažejo tako.

Vse kar je vgrajeno so lepo uporabili cene za maloprodajo, sami dobijo pa interno cene nižje. Pa tudi če navsezadnje res delao izgubo na konzoli, imajo s filmi in igrami veliko več dobička kot pa če konzole ne bi bilo.

fiore ::

mogoče samo v ZDA. drugje (in skupno tudi) se ps3 od pocenitve prodaja bolje kot xbox360.


Link? Dokaz? Karkoli?

NPD podatki so za ZDA.

Na vgchartz poročajo za vsa področja (ne vem iz kje pobirajo podatke):
http://vgchartz.com/hwcomps.php?cons1=W...

Media Create ima tedenske podatke za Japonsko, ampak tle se xb360 itak ne prodaja:
http://www.m-create.com/ranking/

Za uk:
http://www.chart-track.co.uk/index.jsp?...

Berserker ::

Lepo da se je cena vsaj malo umirila, jaz sem leta 2008 dal 399 EUR za konzolo.

Brane2 ::

A je že komu proradil Linux na slim verziji ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

destroyer2k ::

Brane2

Trenutno še ne, ker zgleda da sony je zelo potrudil, da ta funkcijo ni lažje dostopna (čeprav se mi zdi to je plus bil pri ps3).

c3p0 ::

Ni Sony na slimu odstranil te možnosti?

http://www.theregister.co.uk/2009/08/28...

jlpktnst ::

Glede na to, da je linux tekel kot client sistem v virtualizaciji, dvomim da bo to sedaj tako preprosto pohekat.

Njim je pa seveda zelo preprosto spremenit zadevo.

Najlažje bi ga nafintiral verjetno če bi hardware ID spremenil, samo kako pa to naredit, dvomim da je sploh možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

c3p0 ::

Je vsaj padel argument zakaj ne shekat PS3.

chuck ::

Tele primerjave so čisti lari fari, kako lahko sploh primerjajo končno ceno s prodajno ko imaš pa vmes še carino, stroške prevoza, maržo generalnega distributerja (ali več) in navsezadnje še maržo trgovca. Pa še kaj bi se našlo.

Itak da PS3 Sony nikoli ne stane 336, kvečjemu 150 dolarjev. Mislim, da je večji problem krpati R&D, oglaševanje in tudi reklamacije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po Kinectu dorečen še Move

Oddelek: Novice / Igre
226755 (6011) 3furious
»

PlayStation 3 kmalu na pozitivni ničli

Oddelek: Novice / Konzole
243756 (2870) chuck
»

PlayStation 3 Slim tudi uradno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5913069 (8931) Jst
»

PlayStation 2 z najboljšimi prodajnimi rezultati (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
527991 (6585) GLAVNI

Več podobnih tem