» »

Gpu temp

Gpu temp

jezo18 ::

zdravo zanima me če je normalno da se grafična greje čez 80 stopinj v idle in če je to v everestu sploh pravilen podatek?
imam pa grafično ati r. hd 4850



lp

st0jko ::

4850 so zelo vroče grafične, ampak čez 80°C v idle je pa preveč. Očisti hladilnik, poskrbi da je ohišje dobro prevetreno.
keks?

__Devil__ ::

Jaz bi še vprašal. Imam HD4890 VAPOR-X in me zanima, če je 50°C v idle dobro? v load pa nekje 60-75°C. Vent je na najmanj (20% mislim da.)

jezo18 ::

ja ohišje je zelo dobro prevetreno spredaj, zadaj in pri strani 120x120 ventilatorje pa še 1 ventilator 80x80 pri strani na napajalniku pa je 140x140 pa še ventilatorji za diske.

Res se mi čudno zdi da se tako greje ker temp proc, diskov,...

ker če pa pohitrim ventilatorje se pa ventilator grafične začne počasneje vrteti in temp ostane enaka :(
nekje sm dobil da bi morala v idel imet okoli 50 v load pa 80
tko da ne vem kwa je to z grafično

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jezo18 ()

axee ::

ja ohišje je zelo dobro prevetreno spredaj, zadaj in pri strani 120x120 ventilatorje pa še 1 ventilator 80x80 pri strani na napajalniku pa je 140x140 pa še ventilatorji za diske.

Res se mi čudno zdi da se tako greje ker temp proc, diskov,...

ker če pa pohitrim ventilatorje se pa ventilator grafične začne počasneje vrteti in temp ostane enaka :(
nekje sm dobil da bi morala v idel imet okoli 50 v load pa 80
tko da ne vem kwa je to z grafično


Zapečena termalna pasta ali prah. Grafično razdri, jo očisti in na novo nanesi termalno pasto. Kakšna AC mx-3 bo super.

LP

jezo18 ::

mam tole pasto že doma http://www.mimovrste.com/artikel/217002...

a je dobra za grafo? lp

malo sem razmišljal da bi kupil tole
http://www.arctic-cooling.com/catalog/p...
stane pa okoli 30 EUR. kaj menite?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jezo18 ()

jezo18 ::

malo sem razmišljal da bi kupil tole
http://www.arctic-cooling.com/catalog/p...
stane pa okoli 30 EUR. kaj menite?

aja termalna pasta mislm da je uredu ker je tut hladilnik uroč da ne morm prsta držat gor tko da je prevodnost dobra

Destroyers ::

Preveri temperature še z Catalyst Control Centrom.
Pa ni treba razdirat grafe, ker je 100% dobro namazana pasta, zavit hladilnik in use (v tovarni se ne zmotijo ne se bat). Še posebi, ker je hd4850 za rečt nova grafa...

Ay
...They wanna build the prison!...

jezo18 ::

hvala za nasvet. Ja res zgleda da je to normalna temp za to grafično ker če naviješ malo bolj ventilator ( manual) potem ti jo koj shladi na prib 40 stopinj ampak ko da default se ti pa ventilator ugasne in se grefična počasi segreva pri 70 se pa prižge nazaj. Zgleda da je to normalno vsaj upam.


Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jezo18 ()

Destroyers ::

To je pol pravilno. Idealno, sploh nebi bilo razlike med "idle" in "max load" temperaturami: saj večje temperaturne razlike -> večja verjetnost okvare. Čim manjše nihanje -> "bolj zdravo" za grafo.

Ay
...They wanna build the prison!...

particle ::

Ampak vseeno, če razdereš hladilnik boš verjetno našel kar precej prahu čez hladilna rebra, če celo ni čisto zabasano. Mislim da če to očistiš + nov nanos termalne paste, boš kartici podaljšal življensko dobo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako naj rešim pregrevanje HD 4870 1 GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
8883 (720) Xserces
»

Kako utišat staro grafično?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121328 (1155) Pyr0Beast
»

Hladilni sitem za grafične kartice z 92 ali 120 mm ventilatorjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
6876 (828) st0jko
»

Nov računalnik za 666€

Oddelek: Kaj kupiti
461998 (1268) Pepc619
»

zalman 7000 al/cu ali Thermaltake Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
151505 (1350) dxx

Več podobnih tem