» »

USB sound adapter

USB sound adapter

TeraTM ::

Pozdrav vsem.

Nekaj časa nazaj sem nekako uspel na prenosniku pokvariti en izhod/kanal za slušalke (delam veliko z zvoki in mixi..) Imam zunanje slušalke Sennheiser na katerih vse to delam. Imel sem DIGITUS USB 2.0 sound adapter with 5.1 effect, katerega sem tudi uspel pokvariti (ironija:))) Sedaj sem kupil DIGITUS USB 2.0 audio adapter nad katerem sem razočaran. Ta ne pretvarja/odda tako dobrega nizkotonca. Ga ne slišim v slušalkah kot pri prejšnem... (je to krivo ker ni 5.1 sistem?)

Ali se splača kupiti tega: Icemat Siberia USB zunanja zvočna kartica, črna, kdorkoli ki ima izkušnje ali nasvete, prosim za pomoč :P ker se res več nočem ušteti glede tega. Potrebujem pa zvočni adapter nujno.

Hvala:)

lasse007 ::

Siberia USB zunanjo zvočno kartico prodajajo tudi pri AGT, prodajalec mi jo je pohvalil (sva se čisto prijateljsko pogovarjala), v začetku leta so jih ravno dobili in je rekel, da jo uporabljajo tudi oni, da je v redu nadgradnja zvoka pri prenosniku.
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

TeraTM ::

Ga lahko vprašaš glede nizkotonca na slušalkah + ta siberia v primerjavi z navadnim USB audio konverterjem tisti s samo stereo modom (brez 5.1 ali 7.1 kanali) ? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TeraTM ()

lasse007 ::

Prav, bom skočil vprašat v AGT, upam da že v ponedeljek. Problem je torej pri basih/nizkih tonih.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

TeraTM ::

ja :) ker ta USB 2.0 audio adapter nima nikakršnih nizkih tonov v primerjavi s tem USB 2.0 sound adapter with 5.1 effect (katerega v slo ni mogoče dobiti, poslal maile skoraj vsem slo trgovinam katerih odgovor je bil enoten da ga nimajo ali ne morejo dobaviti)

če bi te poznal bi te častu 6pack :D

lasse007 ::

se bom potrudil :D in poročam
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

TeraTM ::

Prav, glede nizkih tonov in equalizer-ja.. Ta mora biti Default. Vedno uporabljam za nizke tone na slušalkah default nastavitev.

pa ko gleda slike te siberie. Kje ima ta usb priključek? ali je skrit kot pri nekaterh navadnih usbjih?

 Icemat Siberia USB zunanja zvočna kartica, črna

Icemat Siberia USB zunanja zvočna kartica, črna



Hvala :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TeraTM ()

lasse007 ::

No, danes sem bil v AGT in sem kar kupil Steelseries Siberia USB zvočno kartico.
Prodajalec mi je potrdil, da gre za kvalitetno zunanjo zvočno kartico, glede basov/nizkih tonov pa je rekel, da je to seveda odvisno od slušalk/zvočnikov in nastavitev equalizerja.

S kartico sem osebno zadovoljen (narejena celo na Taiwanu), zraven dobiš USB kabel, ki ima mini USB vtič za kartico.
Zvočni čip je od C-Media CM108AH: http://www.cmedia.com.tw/usb_CM108AH.ht...

Zvok se mi zdi podoben kot pri Theatron Agrippa 7.1 notranji zvočni kartici, ki tudi uporablja C-Media čip, sicer bolj zmogljiv CMI8770:
http://www.cmedia.com.tw/pci_cmi8770.ht...

Za moje pojme je basov/nizkih tonov dovolj in zvok je čisto spodoben, drugače pa lahko izbiraš med že pripravljenimi nastavitvami equalizerja ali pa equalizer sam nastaviš in shraniš kot svoje nastavitve (user defined).
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384738 (1154) KTr1sk
»

Logitech G430 - Glasnost porazna..

Oddelek: Zvok in slika
152483 (1967) iDare
»

Gaming slušalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6114428 (12588) dottor
»

gaming slušalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8510233 (8800) r3dkv1c4
»

Slušalke za igre

Oddelek: Kaj kupiti
233211 (2851) €uro

Več podobnih tem