» »

E:

E:

Rok 93 ::

nekako se mi je zbrisala datoteka E: (cd)
zelo nenavadno in upam, da mi bo kdo pomagal.

lp
Rok

PaX_MaN ::

Ponovno zaženi PC, če ga niti potem ni, si preberi tole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

KoMar- ::

Datoteka = recimo wordov dokument
Mapa = recimo My Documents, kamor shranjuješ svoje datoteke
Pogon = recimo C:, kjer imaš mape z datotekami

Rok 93 ::

hvala za nasvete ampak mislim da je na tisti strani ki mi ji je poslal pax man samo za xp in visto jaz pa rabim za windows 7.
ker sem delal po tistih korakih in ko sem prišel do neke datoteke je jaz nisem imel vistajo pa ima in zato nemorem s tem si nič pomagati

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rok 93 ()

KoMar- ::

Čisto možno, ker v svojem prvem sporočilu zgoraj nisi povedal, kateri OS imaš in je moral folk ugibat zaradi tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Rok 93 ::

lej komar prosm da napišeš odgovor če ga veš če pa ne pa bodi tiho ker dozdaj si samo popravljal in kritizeral forum je pa ustvarjen za pomoč

hojnikb ::

lej komar prosm da napišeš odgovor če ga veš če pa ne pa bodi tiho ker dozdaj si samo popravljal in kritizeral forum je pa ustvarjen za pomoč

Malo lepšega vedenja in beri pravila.
Sicer pa načelno sta w7 in vista tak enaki, tak da probi po zgornji metodi.
Če ne pomaga je pa tud možno da je cd pogon fuč.
#brezpodpisa

Rok 93 ::

ja ubistvu je možnost da je cd pogon fuč 0,0001% ker je nov čisto in sem ga tudi na drugem računalniku že probal tko da to ni,
potemvista in w7 sta ZELO različna ubistvu sta enaka samo po videzu oz. podobna po systemu pa sta ZELO različna v tem da je w7 proti visti kraljica, ker pač vista sucks.
se opravičujem tudi zaradi vedenja!
in sem že povedal, da sem probal po zgornji metodi in w7 sploh nima te datoteke kot je opisana zgoraj

tako da upam, če se bo gdaj gdo izvedel naj mi piše prosim!

lp

d0rK ::

Men je pred casom kar priodicno izginjal CD pogon v My Computer. Vsakic je pomagal reboot ampak vzroka pa nisem nasel. Mogoce fuc maticna.

zee ::

Slab prikljucek napajanja od opticne enote?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mjk ::

načeloma win7 skrije v explorerju pogon, če ne vsebuje kazga medija.
Nisi še povedal, katero verzijo win7 imaš RC, RTM (ultimate, buisnes, home, basic)

P.s.: win7 in Vistga imata takorekoč iste nastavitve, le da se v win7 obnašajo in prikazujejo, tako kot človek pričakuje.

pejt na manage computer in poglej, če ti ga tam prikazuje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjk ()

KoMar- ::

Pa v Event Viewer poglej, če je morda naveden razlog, zakaj pogon ni prikazan... recimo program Ahead InCD (del paketa Nero) je bil znan po tem, da je sesul pogon in je potem izginil iz My Computer.

perkomat ::

Kaj pa če je bil emulator Deamon toolsa? Prav CD drive je zginu? Zanimivo

Rok 93 ::

mam w7 ultimate :D
potem zdej od sledečih prispevkov skor zihr ni nobeden pravi, ker:

1. na kompu kr kol z matično grafično itd... uglaunm da bi biu računalnik poškodovan je nemogoče ker je nov.je res malo možnosti

2.no newem kako ste vi zaasledili podatke o visti in 7 ker kokr sm jih jst sta si ogroooooooooooooooomn različna s tem da je 7 100000% bolša od viste valda ker vista ma ful neizpopolnjene programe in več kpou stvari na visti sploh ne dela nism opa še tanove sprobu 64 bitne men se zdi loh da je bolš

3. lohka da sta si 100% podobna vista in 7 ampak tega kar je bilo v 1 prispevku ker sem delal po teh korakih 7 nima te datoteke zdej na zobe se nemorm metat ker je nima in nemorm je kr naenkrt ustvart pač pomoje bo najbol da še nekrt postavm windowse al pa sformateram use

Rok 93 ::

aja pa če grem pod driverje pa pod ortable devices mi kaže sam enote : F,G,H,I
to je to druzga nč in tud kej priu velik ne morm nardit kr E Spploh ne kaže

Wox ::

Koliko sem lahko razbral iz te latovščine ti lahko povem le to, da to, da je računalnik nov, ne izključuje strojne okvare. Pravzaprav so prvi tedni najbolj kritični, kar se okvar tiče.

Rok 93 ::

jah nebi reku kej u tem k če je komp pač nou je najmn možnosti da se prvo k užges ssuje iso k če avto kupš nou boš saj do lj pršu če boš pa rablnga pa nikol neveš kdaj ti bo auspuh dol udletu al pa vrata al pa kr kkol
logika!

lejte sam za mal pomoči prosm in če gdo ve kej pamtnga nej prosm pove če bom pa ugotovu sam bom pa z velkim veselam napisu kle gor :P

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rok 93 ()

McMallar ::

U mater, sem moral 10x prebrati, da sem sploh razumel kaj si napisal. Za naprej, bi lahko pisal bolj razumljivo, prosim?

CD enoto vidiš v device managerju?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

particle ::

V 7 imaš funkcijo da skriješ pogone če klikneš na puščico ki se nahaja v črtici nad pogoni :D

Poglej če si slučajno po nesreči kliknil tja...
just a thought.

DaDek ::

točno to sem imel namen napisat kot je napisal Peshekeer :) oz stisni start tipko + e in poglej če ga imaš ob strani v explorerjo :) oz desni gumb na Computer (Računalnik) ; Manage (upravljaj) ; Disk Management .. poglej na dnu če ga imaš pod fizičnimi diski zavedenega.

kixs ::

V BIOSu zazna DVD enoto? Sicer ti ga itak mora izpisat v Device Managerju.

Ce ga ni ne v BIOSu, potem je ali rec crknila ali pa se je snel kateri kabel.


V bistvu se mi najbolj dopade tale stavek:
potemvista in w7 sta ZELO različna ubistvu sta enaka samo po videzu oz. podobna po systemu pa sta ZELO različna v tem da je w7 proti visti kraljica, ker pač vista sucks.


:))

Rok 93 ::

ja lejte sej device maneger to so driverji tm ni cd enote to je to zato ker jo sploh ni ne da bi bila disablana ampak jo sploh ni kot da bi bila unistalizerana.

tud puščica ni ker pol tud istalih nebi vidu tud f g h pa i

nevewm vem sam da stvar sto posto dela pa kable sem tudi že use istaknil in nazaj vtaknil tako da nwem več kaj naj

je pa tud že en moj frend imel isti problemn oz. ga še ima in tudi neve kaj je narobe isto kot pri meni...

DaDek ::

če je puščica za removal "prisitsnjena" še ne pomeni da ostalega ne vidiš, edino če imaš f g h i CD ROM pogone.

http://img90.imageshack.us/i/cdrom.png/

Ajrina ::

nam lahko daš print screen iz disk management oz. upravljanje diskov?
desni gumb na Computer (Računalnik) ; Manage (upravljaj) ; Disk Management ..

gzibret ::

Jaz pa bi najprej preveril, če sploh bios zazna CD. Ko vklopiš računalnik, se ponavadi napiše nekaj v stilu:

primary IDE master: firma, model ipd...
secondary IDE master: .....

Poskusi najti, ali je tvoj CD zraven. Če ni, moržno, da se je snel kabel. Ali pa je crknil pogon. Če je, je verjetno sotverska napaka.
Vse je za neki dobr!

kixs ::

Vidim, da smo "trdi"... preveri ob bootanju ali ti najde DVD... Lahko gres tudi v BIOS in tam pogledas kaj ti sistem najde!

Prilagam screenshota :|

 BIOS Boot

BIOS Boot



 BIOS info - lahko izgleda drugace, ce imas drugo verzijo

BIOS info - lahko izgleda drugace, ce imas drugo verzijo

Zako ::

Mogoče imaš SATA pogon in si ga po pomoti odlkopil, samo bi se ti v tem primeru moral sam pokazat ob ponovnem zagonu.

lp
Zako je zakon!!!

DaDek ::

nam lahko daš print screen iz disk management oz. upravljanje diskov?
desni gumb na Computer (Računalnik) ; Manage (upravljaj) ; Disk Management ..

Realman ::

Jaz bi rekel, da so krivi nelicenčni win7. Zato ker so tako cool:))

hojnikb ::

Jaz bi rekel, da so krivi nelicenčni win7. Zato ker so tako cool:))

Točno tak.Kupi original pa bo delal! :D
#brezpodpisa

Rok 93 ::

najdel sem napako!!!!!!!!!!!!

končno mi dela!!
ubistvu sem odpru računalnik in ugotovil da je šel priključek za cd-rom
in sem dal na drugega ki sedajj dela
to je to
dobra lastnost tega je da mi use zdaj dela
slaba pa da računalnik ni več pod garancijo ker sem ga odpru :P

vsem hvala za pomoč in mislim da lahko temo zapremo

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s particijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
101264 (1173) masevc
»

Windows 7 razna vpraŠanja

Oddelek: Operacijski sistemi
486894 (5341) bosmla
»

Kateri USB kljuc 8GB

Oddelek: Kaj kupiti
111413 (1059) Han
»

Malo prostora na C

Oddelek: Pomoč in nasveti
181721 (1352) SkIDiver
»

Težava s trdim diskom

Oddelek: Strojna oprema
101063 (973) Daedalus

Več podobnih tem