» »

"star PC, na matični ni priklopa za SATA diske...

"star PC, na matični ni priklopa za SATA diske...

maxum ::

torej na "starem "pcju na matični ni priklopa za nove sata2 diske 7200, le za ide, obstaja kak konverter da bi lahko sata diske priklopil na PCju??

huek111 ::

maxum ::

prvi, IDE to SATA, kam naj bi to priklopil, na PCi na matični? torej vidim napajalni kabel za IDE ATA, to ni za SATA!
drugi je pa malo predrag, iščem nekaj cenejšega, ni treba da ima 6priklopov za SAATA diske, dovolj je za enega ali dva :)...

Phoebus ::

PCI sata kontroler dobiš za 20 eur. Drugače pa kupi PATA disk, se jih še dobi...

DuleKrtola ::

Ne kupit PCI sata converterja od proizvajalca sweex, ker ne dela. Sem ga kupil na mimovrste, pa sem ga hotel vrnit, in bi dal za poštnino tolk kot bi dobiu refounda. Sem ga pa nato dobil v techtrade za 20EUR, znamke se pa žal ne spomnim.

ss1234 ::

PCI sata kontroler dobiš za 20 eur. Drugače pa kupi PATA disk, se jih še dobi...

komot jih še dobiš. dobi se tud pata ssd disk.

karafeka ::

Jaz sem kupil sata pci konverter preko ebaya iz kitajske, vse skupaj je bilo okrog 13€. Dela super, ima pa en e-sata, dva sata in 1 ide konektor. Dela mi že kako leto, imam sistemski disk priklopljen gor.

Duhec ::

@maxum, prvi (IDE to SATA) enostavno vstaviš v ide konektor na osnovni plošči namesto ide kabla. Je pa res, da ima ta klasičen molex in če sata disk nima tudi tega napajalnega konektorja moraš dokupiti še reducirko za napajanje.
Ta izvedba pride bolj v poštev, če nimaš več pci slotov na razpolago in imaš pa vsaj en ide konektor še nezaseden.

maxum ::

hmm imam še proste pci slote, a rabil bi nekaj da bi lahko priklopil SATA 200gb disk, pa sedaj ne vem kaj je najceneje? torej ta disk nima molex napajanja, akj bi potem moral še dokupit?
drugi link PCi sata je 40EUR kar je dokaj drago za en disk... več jih ne bom imel priklopljenih.. obstaja kak cenejsi?na bolhi ni nič kot sem videl :/

ta_ki_tke ::

Kot ti je povedal že Duhec, potrebuješ za napajanje tale adapter (na Bolhi 1€):
http://www2.bolha.com/oglas382966769/ra...

errhec ::

dd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE SATA adapter

Oddelek: Kaj kupiti
315658 (2072) tv6865
»

Adapter USB - SATA / IDE (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595030 (4304) T-Mac
»

težava,iz eide diska bi rad presnel podatke preko eide conektorja pa ne gre

Oddelek: Pomoč in nasveti
291925 (1394) alese
»

SATA PCI Kontroler - se splača?

Oddelek: Kaj kupiti
272803 (2473) mile
»

SATA Disk

Oddelek: Strojna oprema
91285 (1103) Ch4N93

Več podobnih tem