» »

Visual Basic 2008 in predvajanje zvoka

Visual Basic 2008 in predvajanje zvoka

Soriyyx ::

Pozdravljeni.

V Visual Basicu sem še bolj kot ne začetnik. Trenutno pišem en poučen program s tematiko voznega parka slovenskih železnic in bi rad vključil tudi zvok. Uporabljam Microsoft Visual Basic 2008 Express Edition in bi rad v program vstavil tudi zvok. Najraje bi videl, da bi ob pritisku na gumb se predvajal določen zvok torej brez funkcije play, stop in to ker gre za 5 sekundne zvoke. Sedaj pa me zanima ali se to da in kakšna je koda, če bi bil kdo toliko prijazen in bi mi jo napisal.

Hvala.

FlashM ::

Ena čist lightweight varjanta bi bila:

My.Computer.Audio.Play("C:\Temp\mojZvok.wav", AudioPlayMode.Background)

Lahko se tudi malo poigraš z AudioPlayMode izborom (WaitToComplete, BackgroundLoop).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FlashM ()

Soriyyx ::

Super, deluje. :D Hvala! Zanima me samo, če bo to delovalo tudi na katerem drugem računalniku, ki nima tega zvoka na mestu, kjer sem ga določil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Soriyyx ()

Nuke_H2 ::

Ne.

Soriyyx ::

Torej če mi je kaj znano morem zvok noter uvoziti kot resources ali kako? Mi lahko kdo prosim razloži postopek?

Hvala.

cekr ::

Tako naredi, da imaš zvočno datoteko že v direktoriju, v katerem se nahaja program. Potem pa naredi current povezavo in bi moralo delat povsod.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Soriyyx ::

@cekr, tole mi ni čisto jasno. Datoteko sem uvozil v direktorij vendar mi ne uspe narediti povezave.

FlashM ::

Dej kr v Explorerju skopiri zvočno datoteko v tvojo ..bin/Debug oz. bin/Release mapo tvoje aplikacije, potem pa za pot zvočne datoteke v programski kodi navedi le ime in končnico datoteke:

My.Computer.Audio.Play("mojZvok.wav", AudioPlayMode.Background)

Če boš potem to aplikacijo zaganjal na drugem računalniku, ne pozabi zraven skopirat tudi zvočnih datotek.

FlashM ::

Lahko pa zvok predvajaš tudi tako:

Dim Sound As New System.Media.SoundPlayer

Sound.SoundLocation = "C:\Temp\mojZvok.wav"
Sound.Load()
Sound.Play()

Soriyyx ::

Bom kar obdržal tisto z "resources" ampak kako vključim datoteko poimenovano 664-105.wav ki se nahaja v "resources" v tole kodo:

Private Sub sirena_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles sirena.Click
My.Computer.Audio.Play("D:\Users\Soriyyx\vlaki 2\zvoki\664-105.wav", AudioPlayMode.Background)
End Sub

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Soriyyx ()

FlashM ::

Postopek za uporabo Resources:

Klikneš na ime projekta in izbereš "Add" > "New Item" > "Resources File" ter ga poimenuješ (jaz sem za ime svojega resource fajla izbral "SoundsRes".
Nato dodaš željeno zvočno datoteko (Add Resource).

V programski kodi potem to uporabiš tako:
My.Computer.Audio.Play(My.Resources.SoundsRes.mojZvok, AudioPlayMode.Background)

pri čemer je mojZvok ime moje wav datoteke, pri tebi pa bo verjetno drugačno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FlashM ()

Soriyyx ::

Super deluje. Hvala! :) Hvala vsem za pomoč! :D

Soriyyx ::

Kako se pa doda video posnetek? Najboljše bi bilo če bi se ob kliku na gumb odprel privzeti predvajalnik videov.

FlashM ::

System.Diagnostics.Process.Start(@"C:\Movies\StarTrekVoyager\movie.avi");

Z @ (afno) escape-aš backslash-e. Lahko pa napišeš tudi:
System.Diagnostics.Process.Start("C:\\Movies\\StarTrekVoyager\\movie.avi");

That's it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FlashM ()

FlashM ::

Lahko pa s to metodo poveš tudi kater program (npr. kater video predvajalnik) naj odpre, za argumente mu pa podaš pot do video datoteke, ki jo želiš odpret:

System.Diagnostics.Process.Start(@"C:\Program Files (x86)\VideoLAN\VLC\vlc.exe", @"C:\Movies\StarTrekVoyager\movie.avi");

Soriyyx ::

Da pa je video u resourcu pa naredim: System.Diagnostics.Process.Start(My.Resources.video.gomulka);

Imam prav?

FlashM ::

Mislim da tole lih ne bo šlo...

Soriyyx ::

Mislim da tole lih ne bo šlo...


Kako pa?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[c#], odpre link, gre na določeno stran v .pdf

Oddelek: Programiranje
6540 (410) japol
»

Program za set back time (RUN AS DATE)

Oddelek: Programska oprema
374751 (4375) Yacked2
»

VB vpršanje za kodo

Oddelek: Programiranje
5630 (505) dynr la
»

Odpiranje programa v Visual Studio

Oddelek: Programiranje
8890 (748) darkolord
»

Visual basic->internet

Oddelek: Programiranje
5776 (701) Jester

Več podobnih tem