» »

nakup racunalnika

nakup racunalnika

daylight ::

zivjo... eni frendici morem pomagat pri nabavi novga compa in pol sm nekako zbral to-- pomoje bo kar dobr.. glede na to da ga ne bo rabla za nc posebnega :D navijala pa itak ne bo :D :D povejte mal.. ce svetujete kej druzga
ATHLON XP 1600P+ (1.40GHz)
ELITE K7VTA3 KT333 DDR +SB
256MB PC2700 DDR DIMM
IBM IC35-VA 40GB 7200 A100
FDD 3,5' 1,44MB
ATI RADEON 7000 64MB TVOUT
CREATIVE LIVE PLAYER 5.1 OEM
MIDI TOWER ATX 300W PS
KEYTRONIC KT-1000 SLO PS/2
LOGITECH PILOT PS/2 OEM

bastadu ::

glede na to da ga ne bo rabla za nc posebnega

Potem je pa še to precveč...:D
Sicer pa nisi nikjer napisal cene te konfiguracije, kar je tudi pomembne faktor pri nakupu PCja. Drugače bi ti pa za nakup celega PCja svetoval, da greš na stran Računalniških novic in si tam v tistem noven sistemu izbereš računalnik in v naslednjih dneh bodo na tvoj dom (in tudi na mail) začeli prihajati predračuni in boš lahko malo primerjal in izbral najboljšega...

MI_KO ::

Odsvetujem IBM-ov disk. Sicer o tem modelu ne vem praktični nič, vendar sem o IBM diskih slišal velik slabega. Poizkusi s seagatom, western digital ali maxtor (še cenejši so). Pa probaj najt ATA 133, če ti plata to podpira

Pa recimo kakšnega novejšega radeona!

Še en nasvet: Če sem prav spremljal cene Rama zadnje čase nekoliko padajo! Mogoče se splača še hipec počakat.

bastadu ::

...aja disk definitivno zamenjaj za kakega Maxtorja, Seagata ali WDja, nebo ti žal;)

daylight ::

ja.. sej vem da je se to prevec.. ma vseno. je kar uredu če je mal bolši. dobro.. disk bom zamenjal.. k sm tud ze jst slisal slabe stvari o IBMih. graficne pa ne bom menjaval, sej vem da je ta ze stara, sam je poceni in za to kar bo ona rabla računalnik še predobra:D
cena tega sistema je okol 130.000 (vsota posameznih komponent)

MI_KO ::

Glej:
Mam radeona ve (7000), pa athlona 1.4 (brez xp), ostalo pa zlo podobno. (Kupo pa sem pred 11 mesci za 160k brez monitorja).

Radeon 7 je res kos skoraj vsem današnjim zahtevam. Samo pomisli: Za 7000 je prišla serija 8000 in sedaj že 9000. Investiraj raje tistih 10 tisoč več za kakšno geforce 3 ali podobno. Res ti ne bo žal, kr ti bo grafična zastarela čez par mesecev, vseeno kolko danes igraš (igra)!

Pa res počakaj da cene rama padejo! Poglej sem in se prepričaj (preisentwicklung)

nodes ::

256 rama sem kupil za 30 €. Do sedaj je še vedno njegova cena padla pod ceno pred podražitvijo. Ni hudič, da se to ne bo zgodilo do Božiča. :D

Airskull ::

jest mam IBM IC35 40GB in dela brez težav mam ga pa skor en let.
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Airskull ()

danielka84 ::

Grim, samo se moras zavedat da si ti izjema, da ti se ta disk deluje...

To pa nevem ce bo kdo kupil disk, katerega mnenje diska temelji na izjemah ki jim disk se sploh deluje...>:D ;((

torej rajsi kaki Maxtor ali Western Digital
ni-da-ni

bastadu ::

Moj prejšnji disk IBM DTLA je tudi delal brez problemov več kot leto, potem pa ga je kr naenkrat neslo:P

Airskull ::

Ripper, nism jst reku da nej kup ibm, sam k vsi govorite kolk crkavajo smem pa mogu povedat da men čist lepo dela(in upam da bo tako še nekaj časa)
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

AngelOfDeath ::

Grim ne rabiš upat ne bo dolgo več deloval >:D

čimdlje od IBM pri nakupu diskov :D

daylight ::

no ja... zdej sm mal mal zamenju in pride neki tazga:

ATHLON XP 1600P+ (1.40GHz)
ELITE K7VTA3 KT333 DDR +SB
256MB PC2700 DDR DIMM
MAXTOR 40GB 5400 ATA100
GF4 MX440 64MB DDR TV
CREATIVE LIVE PLAYER 5.1 OEM
MIDI TOWER ATX 300W PS
KEYTRONIC KT-1000 SLO PS/2
LOGITECH PILOT PS/2 OEM

povejte kej si mislte o tem...

vse skupi pride okol 140k

_Mortal_ ::

Uzem Maxtorjev model z 7200RPM
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Matek ::

jaz bi ti priporoču da namesto da zbiraš take fajne komponente, ji daš kaki Logitech Wireless desktop in srebrnega chiefteca, bo bolj impresionirana.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

daylight ::

ja in plexi okno pa neonko :D :D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še enkrat: kaj menite o tej konfiguraciji?

Oddelek: Kaj kupiti
7740 (617) boštjan
»

Nov računalnik - nižji/srednji razred

Oddelek: Kaj kupiti
302280 (1796) Mercier
»

kupujem novo mašino

Oddelek: Kaj kupiti
361909 (1131) bond007
»

Nov comp

Oddelek: Kaj kupiti
8923 (752) Vulcano_7+
»

now computer - very soon!

Oddelek: Kaj kupiti
191846 (1520) Daishi

Več podobnih tem