» »

Silica Gel vrečke?

Silica Gel vrečke?

urban99 ::

Mogoče kdo ve kje v LJ oz okolici bi lahko nabavil Silica Gel vrečke proti vlagi (ja, take kot jih mečemo proč, ko kupimo komponente, čevlje, itd)? Menda so jih včasih imeli v Astra Chemo, ampak te trgovine ni več. Bil v Merkurju, nimajo :S Tnx za pomoč.

 silica gel

silica gel



(se opravičujem, če sem falil oddelek)

blackbfm ::

Mikropolo ima siliko, sam nevem če v vrečkah. Enkrat sem gledal katalog pa so imeli kilsko pakungo za okoli 30eur.

Če rabiš bolj male količine se ti splača it v kakšno trgovino s čevlji pa jim tam rečeš..meni je enkrat še prodajalec pomagal ven vzemat iz škatel heh. Je pa res da moraš tisto siliko potem regenerirat. To narediš najlažje tako da jo daš v mikrovalovno za kakšno minuto..potem ven da voda mal izhlapi, premešaš z žlico, in postopek ponoviš. Ko se ti silika ne prijema več na žlico potem je suha in pripravljena za uporabo.

Pa če rabiš za sušenje kakšne hrane ali kaj podobnega potem uporabljaj samo čisto brezbarvno siliko, se pravi brez indikatorjev vlage (roza, oranžna).

urban99 ::

Tnx za pomoč. Bom vprašal, če imajo v vrečkah, rabil bi prav to (za sušenje oprane komponente).

Na mikrovalovno pa sploh nisem pomislil, na forumih sem videl, da ljudje dajejo zadevo v pečice na 100 stopinj :)

edit: auč, Mikropolo je iz Maribora. Mogoče bom šel res fehtarit v najbližjo trgovino s čevlji ali kaj podobnega. Ali pa v Kranj v Cumulus (fotooprema) kjer jih kot kaže tudi prodajajo. Ampak imajo precej hecen delovni čas :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()

blackbfm ::

Jz sem šel enkrat robo od mikropolo prevzet v lj-šentvid oz. tja v tist konec. Nevem pa če so še tam, mislim pa da v glavnem kar po pošti pošiljajo.

Pečica ne izsuši dobro pa še dolg traja kakšno uro, dve. Mikrovalovna je efektivna zarad tega ker siliko na hitro močno segreje, mislim ne smeš jo lih skurit:)..no v glavnem ko je vroča jo daš ven in vlaga lepo izhlapeva..vse skupaj imaš kakšnih 10 minut dela.

logout ::

Kakšne količine rabiš? Če gre za kilo ali dve, komot dobiš zastonj pri meni. Pakirano v vrečkah, preostanek od računalniških komponent. Imam pa v službi, lokacija LJ-Vič. Danes bom cel dopoldan tam, od cca. 7:00 naprej.

L.p., Kloko

urban99 ::

uuu, big tnx Kloko! Sem dobil vrečke v bližnji prodajalni tehtnic ipd opreme, sicer bi uletel do tebe. Hvala res!

Pyr0Beast ::

Siliko prežgal ? Kako ?

Zadeva ima skoraj enako trdoživost kot pesek.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Fave ::

Siliko prežgal ? Kako ?

Zadeva ima skoraj enako trdoživost kot pesek.


Ani tako, da, če jo pregreješ ne veže več vlage nase?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Pyr0Beast ::

Dvomim.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto-rosenje šip-diy

Oddelek: Loža
293151 (2368) gruntfürmich
»

Vlazni tropi in nase naprave

Oddelek: Znanost in tehnologija
323319 (1868) matobeli
»

Sušenje telefona (voda)

Oddelek: Mobilne tehnologije
253002 (2059) GeForce
»

Čiščenje napajalnika, voda?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111191 (956) RejZoR
»

Mobitel v snegu, kaj storiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
173061 (1909) ziga1990

Več podobnih tem