» »

Anni - nateg pri nakupu prenosnika

Anni - nateg pri nakupu prenosnika

Fifty ::

Torej, že kar nekaj časa nazaj je punca pri Anni-ju kupila prenosnik, ki je imel v specifikacijah navedeno, da vsebuje procesor Core 2 Duo T1400 1.73Ghz. Nekaj časa nazaj pa sem ugotovil da v biosu oz. v windowsih piše Intel Genuine T1400 1.73Ghz, kar mi je bilo zelo sumljivo. Naložim program za identifikacijo procesorja, nakar mi izpiše da je omenjen procesor Celeron Dual-Core. Zanima me, če sedaj, že nekaj časa od nakupa, lahko storim kaj konkretnega, da mi zamenjajo prenosnik oz. vsaj procesor, zaradi zavajajočih oz. bolje rečeno lažnivih podatkov v specifikaciji? Hvala za odgovore

OmegaBlue ::

Core2Duo T1400 ne obstaja.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Fifty ::

vem da ne obstaja, to sem na žalost ugotovil prepozno,šele ko sem se iz radovednosti odločil da preverim. Zanima me, kaj naj sedaj naredim, če se zadeva lahko reklamira na osnovi prevare?

Sims ::

Poglej kaj piše na računu, kateri procesor piše?

jan01 ::

Kaj pa si pričakoval od najcenejšega? Tudi, če bi bil core2duo, bi bil zanič!

Realman ::

V bistvu obstaja T1400 in to je dvojederni celeron. VSekakor so zavajali z oglaševanjem, če so ga reklamirali kot core 2 duo. Malo jih pritisni, samo v bistvu si dobil, to kar si kupil:D

opeter ::

Verjetno ga niso oglaševali kot Core 2 Duo ampak kot dvojedrni procesor ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

OmegaBlue ::

V bistvu obstaja T1400 in to je dvojederni celeron. VSekakor so zavajali z oglaševanjem, če so ga reklamirali kot core 2 duo. Malo jih pritisni, samo v bistvu si dobil, to kar si kupil:D


T1400 obstaja seveda a ne "Core2Duo", pač pa pod "intel core solo", kar pomeni da je enojederni.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Realman ::

Ni res, T1400 je dvojederni celeron. In po vsej verjetnosti so malo priredili oglas.

dba ::

torej: kaj piše na računu? To je edino pomembno ;)

OmegaBlue ::

Ni res, T1400 je dvojederni celeron. In po vsej verjetnosti so malo priredili oglas.


Intel ?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Fifty ::

na njihovi strani je vsekakor pisalo Core 2 Duo T1400 1.73GHz, sedaj moram to samo še preveriti na računu, potem pa dalje.

Realman ::

Zanimivo je to, da še na intelovi strani nič ne piše o njem.
T1400
Je pa to 45nm tehnologija. Res je najbolje, da pogledaš, kaj ti piše na računu.

blackbfm ::

Jaz sem že dosti oglasov videl (pri različnih trgovinah) ko oglašujejo core2duo v bistvu gre pa za pentium dual core.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

JayKay ::

Omega napačnega gledaš.
evo za laptop

KoMar- ::

Jp, tudi Pentium Dual Core mnogokrat oglašujejo kot Core 2 Duo. Se mi pa zdi, da je del odgovornosti tudi na kupcu - imel si napisano oznako procesorja in človek bi sklepal, da se boš pred nakupom pozanimal, kateri procesor se splača kupit in bi tako ugotovil, da gre za napako v opisu...

blackbfm ::

Ja seveda vedno je kupec kriv a ne:P Obratno se v bistvu nikoli ne zgodi, da bi bil oglaševan slabši procesor, dobil pa bi boljšega...zato je stvar zavajanje in nikakor napaka v opisu.

OmegaBlue ::

Omega napačnega gledaš.
evo za laptop


Zanimivo da obstajata potem 2 z isto oznako.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

jan01 ::

napačno posploševanje procesorjjev... tudi modeli pentium dual core so hitrejši od core 2 duo. Zakaj je intel sploh obdržal znamko pentium, če pa dela le zmešnjavo....
Comparison of Mobile Processors (CPU Benchmarks):
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Pro...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupila sem rabljen računalnik - CRKUJE!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
315399 (3796) konspirator
»

Lenovo R61i Procesor ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112078 (1914) solatko
»

acer aspire 5315 procesor

Oddelek: Strojna oprema
322504 (2183) jonyyy
»

katere procesorje ste že imeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
728345 (7239) H3ro1n
»

Kater procesor v prenosniku do 700€

Oddelek: Kaj kupiti
211974 (1556) brera

Več podobnih tem