» »

Aktivacija windows-a 7

Aktivacija windows-a 7

WinXP ::

Aktivacija windows-a 7 | ali windows 7 neha delati, če ga ne aktiviram? Za kaj je potrebna aktivacija?

Aktivacija Windows-a 7


pri instaliranju sem sicer vpisal licenčno številko...

BadB0y ::

Jah ce si jih kupil je mores aktivirat :) Stisni gum activate windows now


bluefish ::

Aktivacija ali vnos serijske sta dva različna pojma. Skratka, aktiviraj.

fosil ::

Če ne aktiviraš, se ti ob izteku roka windowsi zaklenejo.

Aktivacija je protipiratska zaščita, zato ne boš mogel aktivirat če imaš piratsko verzijo.
Tako je!

WinXP ::

Nimam piratsko...tega se zavedam...hvala.

WinXP ::

Aja še nekaj...Kaj pa če nimaš dostopa do interneta,ali potem ne moreš aktivirati Win 7?? Ker to bi bilo (oz.je ,če je to tako) je blesavo...

bluefish ::

Lahko preko telefona - start > run > slui.exe 4 (štirica je tukaj z razlogom) in sledi postopku.

WinXP ::

Zakaj pa ni kot pri XP,da ko vpišeš licenčno številko ga lahko uporabljaš skoz,dokler se ti ne "sesuje" pa ga ponovno naložiš...:8)

bluefish ::

dokler se ti ne "sesuje" pa ga ponovno naložiš...:8)
Em, kaj?

WinXP ::

Pri XP ni bilo nujno AKTIVIRATI windows PA TUDI PRETEKEL NI PO 30 DNEVNEM ROKU če ga nisi aktiviral...

verjetno je to spet zaradi piratsva...

darkolord ::

Pri XP ni bilo nujno AKTIVIRATI windows PA TUDI PRETEKEL NI PO 30 DNEVNEM ROKU če ga nisi aktiviral...
Seveda ga je bilo nujno AKTIVIRATI PA TUDI PRETEKEL JE če ga nisi aktiviral. Razen Corporate verzije, ampak te kot smrtnik itak nisi mogel nikoli kupiti.

ender ::

Če si imel XPje, ki si jih dobil zraven računalnika, pri nekaterih proizvajalcih aktivacija ni bila potrebna. Drugače pa vedno.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

g. Oden ::

Pa saj ni tak problem ta aktivacija, zna pa bit če nimaš interneta...

alen1 ::

Imam eno vprašanje. Imam licenčni sistem windows7. Zaradi okvare računalnika sem menjal disk, procesor, matično. Zanima me, ali kdo ve kako lahko sedaj ponovno aktiviram sistem?

aiko ::

Če je licenčni, pokliči na MS Slovenija, pa ti bojo pomagali.

alen1 ::

Ja je licenčni sicer iz MSDNAA ampak ja je licenčni.

jest10 ::

Ja kličeš na MS, ali pa fehtaš administratorja za novo kodo(ponavadi brez težav dobiš)

jukoz ::

Hej vsem skupaj!

Mam lenovo ideapad, z win7 starter. Ker mi pri novem recovery diskov ni uspelo narest (boh vedi zakaj, ampak se je sesulo ko je začel pisati 2gi dvd), nisem naredil teh dvdjev.
No, stvar je taka, da sem se mal preveč igral z diskom sem ga zvozil. Ker moram za lenovo recovery diske plačat, mi je kolega pobral iz MSDAA win7 starter, ki sem ga naložil. Problem je v tem, da mi pri aktivaciji vrne da koda ni prava (koda iz nalepke na dnu prenosnika).

Kaj se sedaj da naredit? A se to reši če kličem MS? Verjetno zdele ne delajo...
Ma kdo kakšne izkušnje glede tega? Kot sem razumel naj bi koda prijela ne glede na medij, iz katerega je win naložen. Se motim?

jest10 ::

Kliči na MS

LimitaL ::

Pozdravljeni!!

Verjetno moj problem sodi sem.

Kupljen imam nov računalnik. Ima kodo za win 7 64 bit verzijo na zadnji strani. Praticije in inštalacija ni po mojem okusu + še večji problem celi win 7 so v italjanščini. Nisem jih še aktivirala.

Sedaj pa bi rada vedela, kaj naj si povlečem dol, da bom potem lahko normalno inštalirala polno verzijo teh win 7 in razdelila particije, kot bi želela. In lahko vpisala kodo. Brez da mi jih že sam aktivira s kako piratsko verzijo.

Hvala za odgovor.

NazgulRR ::

Rabiš OEM inštalacijski medij, ki je za enako verzijo kot tvoji (ultimat, professional, home premium...). Kje ga dobit nevem, mogoče kje na kakših torrentih. Včasih se najdejo ne-piratizirane verzije. Pazi samo da bo OEM.

PaJo ::

Pri Win7/Vista ni več pomembno če je OEM ali ne OEM medij, važno je samo da dobiš medij, ki ti instalira verzijo os (starter, home, pro, ultimate) za katero imaš veljavno kodo. Jezik in izvor medija sta drugače nepomembna, slednje je bilo pomembno pri starejših verzijah MS OS.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Poceni Windows?

Oddelek: Operacijski sistemi
488881 (7563) solatko
»

windows 8 (nakup) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Operacijski sistemi
29054582 (36323) mtosev
»

Windows 7 FPP Licenca

Oddelek: Operacijski sistemi
306524 (5343) lambda
»

[ Windows XP] Nadgradnja

Oddelek: Operacijski sistemi
211937 (1522) leela
»

Ukradeni Win XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
261911 (1045) andrej

Več podobnih tem