» »

Ljubljanski maraton

Ljubljanski maraton

McHusch ::

Sicer tole ni ravno pravi forum, pa vseeno :)
Je šel kdo danes na ljubljanski maraton?

AlexP ::

Ja, očitno to res ni pravi forum za take zadeve :(

evo, tukaj je bolj živahna debata:
http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.p...

zile ::

Jest na 21km.
Malo počaseje kot lansko leto. Je bilo drugo polovico kar precej toplo in je bila potrebna pijača.

MadMicka ::

Jaz sm šel na 42 km. Odlična organizacija, še boljši navijači okol in okol proge, pa še vreme je šel zelo na roko. Odkar so letos spremenili progo in je tekla pod mojo bajto, se moral it :)

McHusch ::

Respect. :)
Jaz sem šel na 21 in je bilo kar dovolj. Mogoče kdaj v prihodnosti 42...

Vzdušje pa res fantastično, edino na začetku smo se vozlali, ker je bilo po Šubičevi in Tivolski kar ozko.

Drugo leto bi morali napravit ekipo S-T :)

gzibret ::

Bemti organizatorji....

Trasa maratona gre direkt pod mojim oknom. Glih zdejle pridem v Lj, in je po ulici vse nastlano z raznimi smetmi; od onih gobic, praznih plastenk, polno onega sranja, ko si tekači stiskajo v usta ipd...

Kaj naj grem jaz sedaj to pucat?!?
Vse je za neki dobr!

Tody ::

Jest sem šel 10k je bilo fajn... sem šel prvič na maraton na začetku je bilo dost cool pa na koncu tud :)

perci ::

Bil na 21. Prvih 10 km je kul, pol je mal dolgčas, pri 17 km pa že fejst pečejo noge ;).

gzibret ::

No, predvčerajšnjim sem nekaj robantil okoli smeti.

Včeraj, ko sem se s kolesom peljal iz službe domov (17:00), je večina smeti izginila. Sicer ne vse, ampak velika večina pa.

Tako, da umikam moje robantenje...
Vse je za neki dobr!

imagodei ::

no vidiš, gzibret... Robantenje na slo-techu pomaga :)
- Hoc est qui sumus -

Bellzmet ::

Ali kdo ve, v čem je fora, da so rezultati razvrščeni po bruto času? Zakaj ne po neto času, ki je čas dejanskega teka (od štartne linije do cilja)?

Razlika bruto/neto (www.ljubljanskimaraton.si) :"Organizator objavi bruto čas (to je čas od startnega strela do prečkanja preproge v cilju; na tem temelji vrstni red) in neto čas (čas od prečkanja startne preproge pa do prečkanja ciljen preproge). Zlasti pri zelo množičnih maratonih je razlika v bruto in neto času lahko velika. "

lp

WarpedGone ::

Ali kdo ve, v čem je fora, da so rezultati razvrščeni po bruto času? Zakaj ne po neto času, ki je čas dejanskega teka (od štartne linije do cilja)?
Verjetno zato, da zmaga tisti, ki najprej preteče ciljno črto, ne pa nekdo, ki je štart pretekel 5 minut kasneje in drugi pritekel v cilj. Imaš neto čas za lastno evidenco, uraden in merodajen je bruto.
Zbogom in hvala za vse ribe

Bellzmet ::

Na to pa nisem pomislil. Verjetno res zaradi tega.

jype ::

In ker pri startu ne moreš natančno meriti časa.

Bellzmet ::

Zakaj pa ne moreš natančno meriti časa?

jype ::

Ker gre preveč RFID senzorjev preko tiste žice hkrati. Na cilju niso več vsi skupaj in hardver zlahka loči med posameznimi tekači.

Bellzmet ::

To pa ne verjamem.

Bellzmet ::

In seveda ni res, ker vsakemu začne takrat šteti neto čas, ne glede na to, da je gužva.

jype ::

Bellzmet> In seveda ni res, ker vsakemu začne takrat šteti neto čas, ne glede na to, da je gužva.

Katerega dela "ni natančno" nisi razumel?

Bellzmet ::

Sem spregledal "natančno". No še vseeno ne verjamem, da ne morejo natančno izmeriti časa, če je gužva.

MadMicka ::

Bellzmet, pri prvih razlike med bruto in neto ni, pri nas ostalih je pa tako, da je razlika med lestvico po bruto in neto časih zanemraljiva. Pri meni recimo se pozna za cca. 4 mesta, kar pri več sto mestih ne igra nobene vloge.

jype, kako to misliš, da pri štartu ne moreš natančno meriti časa? Saj ga merijo, do sekunde točno, za vsakega posebej.

jype ::

Do sekunde natančno ga izpišejo, ja.

Dva, ki sta hkrati štartala in končala, imata lahko različne "neto" čase.

Bellzmet> No še vseeno ne verjamem, da ne morejo natančno izmeriti časa, če je gužva.

Bolj kot "gužva" je problem zaporedje, v katerem se "proži" ure za neto čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

WarpedGone ::

Ni glih problem, da bi blo tekačev preveč na enkrat. Zaznat 10 al pa 20 čipov na sekundo ni noben hud problem. Problem je zanesljivost.
Če iz škatle streseš 1000 čipov na tist tepih z anteno, jih kakšne polovice ne bo zaznalo. Problem je, če je preveč posameznih čipov na kupu, ie. dve tri nogi fejst skupi hkrati na anteni - zna kater zmanjkat.

Zarad tega je na štartu več vzporednih preprog, če te prva ne zazna, te druga al pa tretja al pa četrta. To pomeni da vsi neto časi še vseeno niso točno z iste lokacije, je lahk par metrov razlike med tabo in mano. Od tuki pride pol "zmešnjava" z vrstnim redom glede neto časov.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mr_Globus ::

Da osvežim malo temo - kolegi grejo na maraton letos in me vabijo zraven. Samo prijavnina je pa svinjska - se da prešvercat?

Tody ::

seveda, postaviš se na štart pa tečeš :) Ne boš pa imel nobenga uradnega rezultata.

BoBr ::

Prišlepaj se kakšni skupinski prijavi.
Also known as "Intel-aš".

McHusch ::

Letošnji junaki, koliko nas je? :)

zile ::

Jest, slabše kot lani.

MadMicka ::

Pa jaz, sm postavu PB, če ne bi bilo vetra v drugem krogu, bi bilo še par minut bolje :)

Zanimivo, da ta prvi ni zmogu še par sekund bolje, pa bi postavil rekord proge in bi fejst zaslužu. Gotovo se je matru, pa mu na srečo organizatorjev ni ratal :)

shadowfax ::

Še dober teden cenejših prijav na Lj maraton. Zanima me, če kdo mogoče ve za kakšno društvo preko katerega se je mogoče prijaviti na Lj maraton?

lebdim ::

ne vem, pomoje moraš bit član katerega tekaškega društva, da se potem lahko prek njega prijaviš ...

shadowfax ::

http://www.tekaskiforum.net/novice/744
Sem sam našel, mislim, da se da tukaj. Gre še kdo?

Andrejpan ::

hvala za reminder :)

LeQuack ::

Treba je zelo pokritizirati prenos maratona na Planet TV, ki si tega naziva niti ne zasluži. Lani je bil prenos na RTV mislim da in čeprav niso celoten maraton komentirali, je bila prisotna vsaj živa slika in nekaj dobre glasbe za spremljavo. Reklam se niti ne spomnim da bi bilo. Kar poanta prenosa ni samo da gledaš tiste Kenijce ampak da narediš reklamo mestu.

Letos je prenos zgledal tako, od 2 ur prenosa je bilo dejanskega prenosa nekih 20 min, ene 40 min reklam ter celo uro epizod Mr Beana. Saj ne rečem, Mr. Bean je zakon ampak ali si predstavljate, da bi ga dali med prenosom smučanja ali pa fuzbala?

Tako da škoda vsakega centa, ki ga je organizator zapravil za prenos, denar stran vržen. Da ne rečem da so itak zamudili finiš 21km polmaratona. Pod nivojem vsekakor.
Quack !

Matev ::

gledati maraton po tv je itak fail
sploh če si iz ljubljane

LeQuack ::

Ni vsakemu do stanja v megli na 5 stopinjah.
Quack !

Skyman ::

Jz sm mev skos live prenos na 21km :) ne vem kaj ste vi gledal:))

LeQuack ::

Še nekaj slik:
]





Več slik tu:
http://www.rtvslo.si/sport/rekreacija/f...
Quack !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobro jutro, Philae!

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
169961 (6828) c0dehunter

Vloga žensk

Oddelek: Loža
71120 (999) zee
»

Ziferblat - nov koncept kavarne?

Oddelek: Loža
152583 (2105) Gandalfar

Privatizacija vode

Oddelek: Loža
51346 (1318) bluefish
»

Umrl je Vaclav Havel

Oddelek: Loža
91363 (1034) Berserker

Več podobnih tem