» »

Vrednost racunalnik Athlon 3000+

Vrednost racunalnik Athlon 3000+

Ashrack ::

Za koliko ga naj prodajam:
Athlon 3000, Socket 754, Gigabyte Nforce3, 1GB RAM, Radeon 9800 64MB, 250GB hdd
....

st0jko ::

60
keks?

BALAST ::

Za 60 bi ga mogoče res kdo kupil, za 100 pa nikakor.

blazTHElate ::

50
Blaž=P

Blinder ::

70EUR za celo kišto
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Isotropic ::

jaz kupim maticno, procesor in ram (ce je samo ena 1gb palcka) za ene 50e

zs ce te zanima.

Zgodovina sprememb…

Ashrack ::

loki3000
je ena sama palcka, ampak prodajam pa celo kisto
....

borki ::

No kolko maš te ceno jaz bi ga mogoče vzel. Aja kaj grafična ma samo 64mb?

bazo ::

tole je 50 eu vredn vec ne. Sm zdej mau gledu pa vidm da ljudje za take konfiguracije pricakuje 100+ eu. hahaha. Sprjaznt se je treba da je comp najslabsa nalozba. Ko ga kupis je ze neki bolsga uzun in stem cena pada.
Tko da nehte zivet v sanjah pa zacnite mau bl realne cene zravn teh starih jajc limat al pa jih bote na koncu zaston dajal.

chicolino ::

prepričan sem, da boš hitro dobil kupca za 70eur
res ni waw od računalnika, ampak za poganjat kaksen servercek je super. 250gb diska je za tak pc super, 1gb rama z moznostjo nadgraditve.. waw, le grafična razočara z le 64mb rama
ampak se da zgodit, da boš hitro našel kupca ker je taka mašina poceni in dobra in se jo da nadgradit. marsikdo dandanes ne potrebuje boljšega ampak se tega niti ne zaveda.

daj v oglas za 80eur in z pogajanjem boš dobil 60 do 70eur
konec koncev ce doda kupec se 15eur za 1gb rama in 20 ali 30eur za boljso graficno, bo lahko se nekatere novejse igre poganjal.. stare pa kot iz sale:) in to za 100eur:) ni slabo no :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chicolino ()

globoko grlo ::

kaj pa 3000+, 2 giga, 2x160GB disk, 7600GT, gigabyte NF4 plata

to bi pa blo 100e?

Silvo ::

Ashrack,........cca80-100EUR
globoko grlo,...cca100-130EUR
Po delih verjetno še kaj več.

To je nekako pošteno za take konfiguracije.

lp
Silvo

Fifty ::

Da še jst izkoristm temo o vrednosti kompa, torej moj sistem je :

Asus K8N nForce 3,
Atlon 64 3400+ 754,
2x 1GB DDR400,
WD 500GB 7200 Sata, Maxtor 160GB 7200 Sata,
Sapphire Radeon 3850 AGP,
LC Power Hyperion 700W,
Zvočna Creative X-FI Xtreme Music
DVD-ROM Plextor 16/48
DVD-RW NEC 3500AG

Evo to mislm da je več al manj use kar je v ohišju, tko da me zanima na kok bi ocenli ta komplet, hvala.

chicolino ::

globoko grlo,...cca100-130EUR


Silvo oceni mi to:
Athlon x2 4400+
asus m2n-mx (onboard geforce 6150)
2gb ddr2 800mhz
geforce 9500gt 1gb
wd 250gb sata2
450w + crno ohisje + dvd pekač

ker jaz ga ocenjujem na 150eur vrednosti, pa je dosti boljsi od pcja ki ga ima globoko grlo. še pred eno leto sem ga skoraj prodal za 250.. sedaj pa težko dobim kupca za 150. zato ga niti ne prodajam več.

Fifty ti maš kar dober računalnik, žal pa ne boš dobil za njega toliko kot je vreden.
Jaz rečem tako:
Ashrack bi ga prodal za cca 70eur
globoko grlo bi ga prodal za cca 80 (je res boljši od ashrackovega ampak ni vreden dosti več)
Fifty najbolje da ga prodaš po komponentah ker kot komplet boš dobil nekaj čez 100eur. (če bo sploh to kupil ker vse komponente so v redu razen cpu+maticna)
tako da po komponentah boš dobil nekaj čez 150.

Blinder ::

Malcomx jaz sem prodajal podoben komp pred par tedni, ti bi za 150€ na bolhi moral dobit kupca. Za več denarja pa že mal težko, razen če nebi naletel na nepoznavalca.
Tisti kompi na bolhi imo se ne prodajo po tisti ceni. Jaz sem dal lažen oglas:P z priblizno tako ceno kot so ostali kompi na bolhi pa se noben potencialni kupec ne javi.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

bazo ::

- nova maticna - 45 eu
- nov 1gb rama - 22 eu
- nov amd sempron 2700 - 38 eu
- rabljeno grafo, ohisje pa disk dubis ce po malih oglasih mau pogledas za max 70 eu.
Tak sistem loh pol tut nadgradis z novim cpujem, ker kot vemo(?) athlonov na 754 socketih ni vec v prodaji.
Tko da dubis zelo soliden comp z moznostjo nadgradnje in garancijo za 180 max. Zdej pa rec kdo bo dal tistih 100-130 kot pravi silvo, za zadevo ki je zastarela in brez garancije, ce lahko za okol 50 eu vec dubis neki neprecenljivo bolsega?

@Blinder; sm js tut na bolhi gledu pa majo usi zelo prevec optimisticne cene, tko da se nc ne cudm da ni kupcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bazo ()

chicolino ::

bazo ... ne bom niti komentiral:)

bazo ::

Tut to je komentar malcom. Drgac pa dej prosim, rad bi slisu se ksno pametno.

Silvo ::

MlakomX...brez problema verjetno 150EUR.
V tvojem primeru lahko celo grafiko ven daš
in jo posebej prodaš,cena bo ista...žal.
No...za vse je tako,da je stvar vredna
itak toliko,za kolikor jo lahko prodaš.

Bazo...vse drži..a tko je in ko boš
prodajal svoj komp,me kontaktiraj.
Se že veselim kakega kompleta s quadom za 50EUR.
Silvo

chicolino ::

tle je govora o pcjih do 100eur.. ti pa si skocil ze na 180 eur kar je 80% vec. in kaj dobis za to ceno? malenkost vec (ampak NOVO waw)

- nova maticna - 45 eu
- nov 1gb rama - 22 eu
- nov amd sempron 2700 - 38 eu
- rabljeno grafo, ohisje pa disk dubis ce po malih oglasih mau pogledas za max 70 eu.

no to kar si ti spisal za 180eur se lahko skrije pred pcjem, ki ga je omenil Fifty!
za tistih 70eur ne bos dobil 500gb + 160gb diska! ne bos dobil niti priblizno 700w napajalnika z ohisjem, kaj sele radeona hd3850 agp

kar se tice cpuja.. ta sempron je (malenkost) boljsi od athlona 3400 ampak ne toliko da bi dal za njega 38eur, ko pa dobim athlona 3400 za 15eur rabljenega!
kar se tice rama.. za 22eur dobis 2gb novega.. tko za info.
Tak sistem loh pol tut nadgradis z novim cpujem, ker kot vemo(?) athlonov na 754 socketih ni vec v prodaji.

zato pa pravim da bolje da proda po komponentah.. socket 754 je zelo redek in zato če se komu skuri al matična al cpu, bo težje našel na netu primeren kos za pametno ceno, zato bo plačal za cpu kakšnih 5eur več kot tisti ki kupuje socket am2 ali a (ali celo 939).
kar se tice graficne.. 3850 agp.. je med najboljsimi agp karticami in ce ima kdo se masino z agp vhodom verjamem da bi za njo odstel kaksnih 30eur ali vec!

jaz te prepustim tvoji logiki da das raje 180eur za novega z slabsim in manjsim diskom, graficno, napajalnikom in z boljsim procesorjem in hitrejsim ramom.
ce mene vprasas, ki obcasno tudi igram igrice, dam raje 150eur fiftiju kot pa 180eur varjanti ki si jo ti napisal.

še najboljše pa je da proda
cpu 15eur
maticna 15eur
ram 20eur
grafika 30eur
in kupi novo...
bazo za 50eur pa dandanes ne dobis nic kar bi se s temi pcji (vsi nasteti v temi) sploh primerjalo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chicolino ()

amacar ::

si še bom pa js sposodil temo. Povejte mi ceno tega:

Procesor q6600
Matična p5n32e-sli
4gb rama,
8800gts 320mb
500gb trdi disk
Dvd pekač
750w napajalnik.
Ohišje
zanima pa me še, koliko bi ocenili raptorja 125gb


In pa še en računalnik.
8gb rama
Q6600
Matična s chipsetom 965(ne vem imena)
8600 256gddr3
450w napajalnik
Ohišje chieftec s plexi stranico
Diska 250 in 400 gb
Dvd-pekač

hvala

chicolino ::

bazo pravi da vec kot 100eur za oba skupaj ne bos dobil :))))

na grobo:
pc #1 - 300 eur?
pc #2 - 250 eur? (mogoče več.. rama je kar dosti)

cene intel maticnih in cpujew ne spremljam, tako da ne me držat za besedo.

amacar ::

torej bi prosil še za kakšno mnenje (realna ocena, da js potem malo ceno nabijm) in še, koliko bi ocenili wd raptorja 125gb
Zaenkrat pa hvala

bazo ::

cez 1let bos pa ta isti sistem loh dou na karitas.

ps:amacar, dam ti 100 za oba =)

amacar ::

dej, dej bazo ka smo ti mi krivi, da si še kr na pentiumu 2

chicolino ::

bazo kaj pa naj s sistemom ki si ga ti predlagal? ga lahko ze sedaj dam na karitas ker vec kot za internet ga nebi mogel uporabljati.
nima veze ce je stvar stara v kolikor je se vedno dobra.. in tisto kar si predlagal ti bi bila zelo slaba stvar z nekaj novimi deli.. ce ti ni jasno o cemu govorim.. za 70eur dobis: graficna gf7800, 250gb hdd, ohisje z 350w nap.
mislim.. sploh ni kaj debatirat o temu.. za pod 150eur ne dobis boljsega in pika. ce pa dobis, mi javi.. iz principa ga kupim!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chicolino ()

bazo ::

150eu? hehe od kje si pa ti dubu vtis da jst o tvoji masini govorim

chicolino ::

bazo jz govorim o masini Fiftyja
Tko da dubis zelo soliden comp z moznostjo nadgradnje in garancijo za 180 max

pa ker si ti spisal slabsi komp za 180eur sm ti rekel da mi najdi enega za pod 150eur boljsega od njegovega ker pravis da ni vreden 100eur!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Koliko je vreden? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29847205 (33898) dzinks63

Vrednost komponent (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
949938 (8292) bluefish
»

Nakup nove grafične (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16031435 (28003) JC Denton
»

koliko je vreden sledeci racunalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
576078 (4250) vinkl25

Več podobnih tem