» »

H kateri banki naj grem?

H kateri banki naj grem?

1
2
3

Pyr0Beast ::

SKB.

Dobiš še spletno poslovanje zastonj če si član študentske organizacije.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

galu ::

Nisem študent (še).

Ja, zanima me kako se predvsem nasplošno ta banka obnese v vsem kar ponuja, in kaki so potencialni problemi/težave pri odprtju računa. Gor bi blo cca 1000e.
Tako to gre.

Pyr0Beast ::

Pri meni ni bilo težav. V enem tednu so vse uredili.
Vodenje računa imam zastonj, pravtako spletno poslovanje.

Nakazuješ lahko v tujino Bp tako kot plačuješ tudi vse ostale stvari.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

McHusch ::

galu je izjavil:

Nisem študent (še).

Ja, zanima me kako se predvsem nasplošno ta banka obnese v vsem kar ponuja, in kaki so potencialni problemi/težave pri odprtju računa. Gor bi blo cca 1000e.


Hja, zadeva funkcionira brez težav. Na njihovi strani izpolniš ustrezne obrazce in jih s fotokopijo potnega lista, bančnega izpiska (kjer se vidijo tvoji prihodki) in davčne številke pošilješ v Berlin. V roku enega meseca dobiš domov vse kartice in PIN-kode, s čimer je načeloma tvoj račun odprt. Identifikacija se izvede na nemški pošti (podobno kot ima pri nas Diba), kar je za nas neizvedljivo. Lahko poizkusiš poslati neoverjene kopije ali pa na nemški ambasadi overjene kopije dokumentov.

Spletno bančništvo je minimalistično. Imaš dva računa (Visa in navaden TRR). Na Visinem je obrestna mera 2,05 %, na TRR pa 0,5 %. Denar dviguješ z Viso na vseh bankomatih na svetu zastonj, plačuješ pa v Eurolandu z Mastercardom zastonj. Plačevanje položnic (tudi slovenskih, ker imaš na njih napisan IBAN) je brez provizije! Nakazila rabijo en do dva delovna dni, da pridejo do Slovenije.

Nekateri to uporabljajo kot odlagališče odvečnih likvidnih sredstev, ostali pa koristimo brezplačno dvigovanje denarja po vsem svetu in plačevanje položnic brez provizij. Se splača.

galu ::

McHusch je izjavil:

Identifikacija se izvede na nemški pošti (podobno kot ima pri nas Diba), kar je za nas neizvedljivo. Lahko poizkusiš poslati neoverjene kopije ali pa na nemški ambasadi overjene kopije dokumentov.


Tega dela ne razumem 100%... Če prav razumem moraš it v DE na pošto da odpreš acc ali pa... ?
Tako to gre.

McHusch ::

Pošlješ neoverjene kopije in upaš, da bo šlo skozi. Če ne bo šlo, boš moral v Ljubljano na nemško veleposlaništvo overit kopije, ki jih boš nato poslal.

fosil ::

In zakaj bi si zakompliciral življenje in imel račun pri banki v Berlinu?
Tako je!

ender ::

Verjetno zato, ker ni stroškov vodenja računa, višje obresti, in brezplačno dvigovanje na bankomatih?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

amigo_no1 ::

+Visa zastonj, internet bančništvo pravtako.
Najdi mi tako SLO banko.

Zgodovina sprememb…

NazgulRR ::

Hm, tale DKB zgleda kul. A je možno imet račun brez prilivov (študent, nimam štipendije)? Imel bi ga samo zaradi VISE in bi si občasno prilival denar gor (za paypal, pred potovanji, ipd)?

Če jih pokličeš po telefonu ali če imaš kakšne koli težave s kartico ipd., a znajo angleško?

McHusch ::

NazgulRR je izjavil:

Hm, tale DKB zgleda kul. A je možno imet račun brez prilivov (študent, nimam štipendije)? Imel bi ga samo zaradi VISE in bi si občasno prilival denar gor (za paypal, pred potovanji, ipd)?


Gre. No, pred enim letom je šlo, niso nič komplicirali.

NazgulRR je izjavil:

Če jih pokličeš po telefonu ali če imaš kakšne koli težave s kartico ipd., a znajo angleško?


Ne vem. Vem pa, da pisna komunikacija v angleščini ni mogoča.

Please accept our apologies that currently any communication with
our bank can only be dealt with in German.
It is necessary, therefore, that you send your signed request again in
german language so that we can process it. [Link]

fosil ::

Ampak a je res vredno vseh težav pri samem pridobivanju računa in morebitnih problemov ko gre kaj narobe, za ceno ene kavice na mesec?

Pa še vse je v nemščini, kar pomeni da je razumevanje drobnega tiska lahko precej problematično.
S tem da o tej banki ne veste nič, saj je kot kaže samo poštni nabiralnik.

Ne mislit, da ker je zadeva v Nemčiji, potem je pa sigurno vse v redu. Tudi tam poznajo "iznajdljive" podjetnike. Da ne boste potem jokcal, da je za to kriva država in da vam mora ona denar dat nazaj in podobno.
Tako kot tisti, ki kupujejo v čudnih spletnih trgovinah, zato ker je 2 EUR cenej, potem pa jokajo tukaj na forumu, ko imajo probleme z garancijo.
Tako je!

bluefish ::

S tem da o tej banki ne veste nič, saj je kot kaže samo poštni nabiralnik.
Niti ne. Spada namreč pod okrilje Bayerische Landesbank.

McHusch ::

fosil, nihče nikogar v nič ne sili. Odkar smo postali del Eurolanda, so pač tudi tuje alternative na voljo za nas. Ker nas naše banke skubejo na vseh koncih in s tem izkupičkom kreditirajo tajkune in si izplačujejo nagrade za strašno uspešnost, jim pač ne bom nosil denarja. Konkurenca je zato, da jo izkoristimo.

In to ni neka leva banka, ampak največja direktbank v Nemčiji. Če gledaš prenose biatlona, boš videl, da so glavni sponzor že več sezon. Njihova mati je Bayern Landesbank.

In trenutno v Sloveniji ni banke, ki bi zastonj ponujala Viso, vodenje računa, plačevanje položnic in nakazila po Eurolandu, dvigovanje denarja na vseh bankomatih na svetu in 2,05 % obresti na vpogledno vlogo. V Nemčiji je to že več let praksa.

Seveda imamo tudi v Sloveniji čisto solidne produkte. V Factor banki se da iztržiti tromesečni depozit s 3,8-odstotno obrestno mero, Diba nudi 1,35 % obresti na vpogledne vloge, Banka Celje ima brezplačno Viso Electron in brezplačno vodenje računa za študente, Sparkasse nudi brezplačne dvige na bankomatu in plačevanje položnic prek spleta ob mesečni pristojbini 3,15 EUR itn. Ampak združeni najboljši produkti vseh naših bank ne dosežejo nemških bank.

Več o tagesgeld računih.

PS: Če ti ne znaš dobro nemško, ne pomeni, da tudi drugi ne. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()

thramos ::

Banka Celje z Viso Electron?

cortez ::

Kako je pa glede davkarije ? glede na to, da nisi rezident ampak tuj državljan.

cortez ::

McHusch :

Ali ima DKB Visa CSC kodo

McHusch ::

cortez je izjavil:

Kako je pa glede davkarije ? glede na to, da nisi rezident ampak tuj državljan.


Pri prijavi imaš na dokumentih tudi vrstico Abstandsnahme von Kapitalertragsteuerabzug, kjer podpišeš, da nisi rezident Nemčije. Tako ti ne odtegujejo davka na obresti. Konec leta dobiš domov poročilo, koliko obresti so ti v preteklem koledarskem letu pripisali, in to moraš vpisati v slovensko dohodninsko napoved.
Obresti do 1000 EUR so neobdavčene, a moraš DURS-u vseeno prijaviti dohodke (isto kot slovenske obresti).

cortez je izjavil:

McHusch :

Ali ima DKB Visa CSC kodo


Da.

cortez ::

Torej za sklenitev DKB Vise rabiš :

-izpolnjen online obrazec
-kopijo OI (overjena al sprejmejo tud samo navadno kopijo?)
-izpisek iz banke, kjer je razvidna plača (kaj pa če si študent brez dohodkov?)
-1 mesec časa do vključitve oz. prejetja dokumentov.

Kako pa zgleda samo elektronsko bančništvo v Nemčiji ? Kako je z varnostjo ? Baje ne uporabljajo certifikate oz. generatorje kod ampak za vsako transakcijo moreš vpisat PIN in TAN. A lahko kaj več o tem poveš McHusch ? Na kaj bi moral paziti nov uporabnik, kateremu ni sekundarni jezik nemščina ?

Hvala za pomoč.

še par linkov :
link
link2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

McHusch ::

cortez je izjavil:

Torej za sklenitev DKB Vise rabiš :

-izpolnjen online obrazec
-kopijo OI (overjena al sprejmejo tud samo navadno kopijo?)
-izpisek iz banke, kjer je razvidna plača (kaj pa če si študent brez dohodkov?)
-1 mesec časa do vključitve oz. prejetja dokumentov.


Tako nekako. Uradno rabiš overjeno kopijo dokumenta in potrdilo o prejemkih. Ampak, banke so fleksibilne in če oceni, da boš pri njih pustil kaj denarja, ti pogledajo skozi prste. Lahko poskusiš poslati neoverjene kopije, ker overitev na ambasadi stane 15 EUR. V najslabšem primeru zgubiš eno poštnino. Če si študent brez prejemkov, pač pošlješ bančni izpisek. Če imaš dovolj visoko pozitivno stanje, bo šlo skozi. Drugače pa na roko pripiši, da si študent in nimaš veliko dohodkov (načeloma v tujini znajo sešteti 1+1, tj. da bodo tudi študentje nekoč imeli plače in če bodo zadovoljni, banke ne bodo menjali).

cortez je izjavil:

Kako pa zgleda samo elektronsko bančništvo v Nemčiji ? Kako je z varnostjo ? Baje ne uporabljajo certifikate oz. generatorje kod ampak za vsako transakcijo moreš vpisat PIN in TAN. A lahko kaj več o tem poveš McHusch ? Na kaj bi moral paziti nov uporabnik, kateremu ni sekundarni jezik nemščina ?


V ceniku je en hakeljc. Dvigovanje denarja z Viso je brezplačno, dvigovanje z Maesto kartico (ki jo tudi dobiš) pa nosi 10 EUR provizije. Pri plačevanju na POS-terminalih je pa obratno, zastonj je Maestro, Visa ima pa provizijo. To ne smeš zamešat. Drugače pa velja standardni disclaimer: preden podpisuješ karkoli, moraš razumeti. Če ne znaš nemško, daj nekomu, ki zna, da ti prebere.

Za prijavo v e-bančništvo nimaš certifikata, ampak uporabniško ime in geslo. Po pošti dobiš še seznam 100 šestmestnih kod (TAN-kode). Ob vsaki transakciji moraš vpisati eno izmed njih. Ko porabiš vse, dobiš nov seznam.

E-bančništvo sicer izgleda takole:


Da ne bom učil krive vere, še tole Zinsen ab dem ersten Euro auf der DKB-VISA-Card bei täglicher Verfügbarkeit, Zinssatz variabel, 1,65 % p.a. ab 15.04.2010. Torej 15. 4. se zniža obrestna mera za pozitivno stanje.

NazgulRR ::

Maestro na POS terminalih brezplačno, VISA na bančnih bankomatih brezplačno - a to velja za cel svet tako?

cortez ::

McHusch : ali je za DKB Viso kakšen pogoj, koliko prometa oz dobroimetja imaš na računu skozi leto ?

glede na ta link

McHusch ::

cortez je izjavil:

McHusch : ali je za DKB Viso kakšen pogoj, koliko prometa oz dobroimetja imaš na računu skozi leto ?

glede na ta link


V moji pogodbi ne piše, da so kakšne zahteva po prometu ali dobroimetju. Tudi na njihovih straneh ne najdem take klavzule.

Alencica ::

Ali ima katera banka možnost, da si sam izbereš grafiko za kartico?

Adrijan0 ::

Alencica je izjavil:

Ali ima katera banka možnost, da si sam izbereš grafiko za kartico?


Točno to zanima tudi meni, ker mi grejo na žiuce te kartice, ki jih ima nkbm, ki imajo gor neke slike, pol pa se mal pogrsa dol št. računa, pa se ga ne da niti prebrat več. A bi se dalo dobiti kartice v eni barvi npr? Pa katera banka ima v slo, največ poslovalnic?

Alencica ::

Največ poslovalnic ima po slo zagotovo NLB, ampak je vedno večje število strank, ki se jim je priskutila in iščejo druge banke.

kmetek ::

hvala bogu, vsi stran od NLB in to vrečo denarja, ki se jo skoz fila. Odteka pa v žepe tajkunom in mafijcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

ender ::

Alencica je izjavil:

Največ poslovalnic ima po slo zagotovo NLB, ampak je vedno večje število strank, ki se jim je priskutila in iščejo druge banke.
NLB ali PBS? :)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

fosil ::

Sej ne vem kaj ti bodo poslovalnice.
Večino stvari lahko urediš prek spleta, za kakšne bolj "resne" stvari moraš pa običajno tako it v matično poslovalnico.
Tako je!

Adrijan0 ::

Ko rabiš npr. kako večjo količino denarja, maš lahko težave (nkbm je 1 u lj). Če greš kam drugam dvignt plačuješ provizije pa podobno. A uno noben ne ve, če bi se dalo dobiti kartice v eni barvi? Ker so mi totalno bedne. Sej pomoje je PBS dobra izbira, za odpret račun.

cortez ::

McHusch : zanima me, ali imaš DKB viso vezano na paypal; če je temu tako, me zanima, kako je s prikazovanjem paypal transakcij, ali je kakšen zamik oz. so videne transakcije v trenutku. Koliko časa traje da se prikaže nakazilo iz SLO na DKB računu ?

McHusch ::

Nimam vezane njihove Vise na PayPal, ker uporabljam ta račun za varčevanje. Za PayPal imam Viso Electron od Banke Celje.

Nakazilo iz SLO vidiš na koncu naslednjega delovnega dne.

cortez ::

Koliko pa stane VE pri Celjski banki ? Kako nakažeš denar na svojo DKB Viso in kakšni so stroški transakcije ?

A ima kdo izkušnje z DKB Viso in povezavo s Paypalom ?


Hvala za info .

amigo_no1 ::

http://www.banka-celje.si/vsebina/osebn...
http://www.banka-celje.si/vsebina/osebn...

Visa Electron je zastonj, piše tudi sledeče:
"Fizičnim osebam s statusom študenta se članarina po plačilnih karticah ne
zaračunava."

Paypal pomoje (nisem komintent DKB banke)) dela brez problemov.

Zgodovina sprememb…

goodrich ::

McHusch : zanima me, ali imaš DKB viso vezano na paypal; če je temu tako, me zanima, kako je s prikazovanjem paypal transakcij, ali je kakšen zamik oz. so videne transakcije v trenutku. Koliko časa traje da se prikaže nakazilo iz SLO na DKB računu ?

DKB in PayPal delujeta brez problema. Ne vem, ce je nakazilo vidno ravno takoj, ampak je pa sigurno isti dan.

Lp

cortez ::

McHusch : sem glih pred pošiljanjem vse dokumentacije v Nemčijo, pa me zanima, ali jim moram podati tudi mojo davčno številko ? Neki TIN želijo met.

Folgende￿ Unterlagen￿ müssen￿ gegebenenfalls ￿nachgereicht ￿werden:
- Steuerliche￿ Identifikationsnummer￿ (TIN) ￿des ￿Wohnsitzlandes
- Steuerbescheid￿ bzw. ￿Bescheinigung￿ der￿ Finanzverwaltung
- Amtlicher￿ Nachweis￿ der￿ zuständigen￿ Behörde￿ über￿ den ￿steuerlichen￿ Wohnsitz

McHusch ::

Vse tole moraš poslati? Jaz sem moral poslati le fotokopijo onega listka z davčno številko.

Drugače je TIN davčna, ja.

cortez ::

A mi lahko točno prevedeš, kaj točno želijo ?

cortez ::

A veste, da morate TRR-je v tujini prijaviti Dursu ?

http://www.finance.si/302593/Nasvet-%C8...

Jernej88_ ::

Sparkasse...
No more Slovenia!

kmetek ::

cortez je izjavil:

A veste, da morate TRR-je v tujini prijaviti Dursu ?

http://www.finance.si/302593/Nasvet-%C8...


a številko gat ali modrca tud? :))

karafeka ::

McHusch
A tale viso kartico, ki si jo dobil od DKB, se da verificirati na https://www.dkb.de/kundenservice/sicher... ? A rabiš kak čitalec, podobno kot v Sloveniji, ali pa je dovolj, da samo vpišeš številko kartice?

amigo_no1 ::

cortez je izjavil:

A veste, da morate TRR-je v tujini prijaviti Dursu ?

http://www.finance.si/302593/Nasvet-%C8...

Vprašaj se raje kdo in kako lahko to preverja ?

cortez ::

7. "S katerimi državami ima Slovenija sklenjen sporazum o izmenjavi teh podatkov?

Izmenjave podatkov med davčnimi upravami držav potekajo avtomatično, spontano ali na zaprosilo. "


Torej, če ti želiš, da te ne obdavčijo v Nemčiji, jim pošlješ potrdilo oz. DŠ, da davek plačuješ že v Sloveniji in nočeš biti 2x obdavčen. Kdo pa pravi, da Nemci nebi poslali tvojih podatkov našemu DURS-u ?

čuhalev ::

Katero banko se priporoča za vezavo denarja oziroma pretežno (skoraj samo) za varčevanje?

goodrich ::

Je kdo, ki je račun prijavil po zakonskem roku? Namreč nisem zasledil tega javnega poziva, pa imam račun odprt pri DKB.

Ima kdo izkušnje, kako je zdaj s tem. Ne bi plačeval 210 (najmanj) EUR kazni za nekaj deset evrov obresti, ki še zdaleč ne presegajo meje 1000 EUR za obdavčitev.

Lp

karafeka ::

No, jaz sem probal odpreti račun pri dkb (celo poslal iz nemške pošte, kjer so me indentificirali), pa so mi vlogo zavrnili. V dopisu piše samo, da zaradi njihove poslovne politike.

Še kdo pozna kako banko, kjer dobiš viso in ebanko zastonj, brez stroškov vodenja in naročnine?

NazgulRR ::

karafeka, imaš redne prilive in konstantno pozitivno stanje na računu?

karafeka ::

Seveda.
Poslal sem jim kopijo zadnjega bančnega izpiska in dohodnine.
Seveda vse v slovenščini, zraven pa dopis, kaj sem priložil.

Torej še vedno:
Kdo pozna kako banko, kjer dobiš viso in ebanko zastonj, brez stroškov vodenja in naročnine?

McHusch ::

Kako so ti zavrnili vlogo? Kaj pa je narobe? A imajo kakšne nove zahteve po prometu/stanju, ali preprosto ne sprejemajo več tujcev?
1
2
3