» »

H kateri banki naj grem?

H kateri banki naj grem?

«
1
2 3

c0dehunter ::

Ker se mi je iztekel prejšnji račun pri Banki Celje, me zanima kje bi se mi najbolj splačalo odpret nov (študentski) račun. Bilo bi lepo, če
- pri dvigu na bankomatih drugih bank ne bi plačal provizije (mislim da ima to NKBM?)
- ne zaračunavajo stroškov vodenja računa oz. so le-ti nizki

Verjetno velja omeniti tudi dejstvo, da sem čez teden v Mariboru. Razmišljam o NKBM, zanimajo me pa tudi vaše izkušnje in nasveti.

edit: Pri Banki Celje ti zastonj odprejo online poslovanje, pri NKBM pa moraš za online pregled stanja na računu in poslovanja plačat neko kartico (ki je sicer 50% cenejša za študente).
Lp
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Ted ::

Sparkasse ustreza obema kriterijema, poleg tega maš v centru MB poslovalnico in najnižje provizije pri plačevanju položnic preko neta (10 centov z študentskim računom).
Mah...

c0dehunter ::

Aja, pozabil sem tole za plačevanje položnic preko neta, to je tudi kriterij :))

Ok, grem prečekirat Sparkasse stran.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

NiKeC ::

pri NKBM za študente ni provizije pri dvigu na drugih bankomatov. Pri Bank@netu je online pregled stanja na računu brezplačen, možnost plačevanja (za kar dobiš SecurID ključek) pa imaš možnost skleniti za 12,5 EUR (enkratna cena - velja približno 4 leta, do poteka ključka).

tlozej ::

Samo eno vprašanje - kako se ti izteče račun?!? To misliš, da ti je pretekla bančna kartica? Račun je še vedno odprt, samo novo bančno greš iskat, če ti jo ne pošljejo avtomatsko domov. Za zaprtje računa je ponavadi potrebno plačati.

LP

McHusch ::

Banka Celje ima en velik plus, ki ga imata samo še Abanka in Banka Koper. To je debetna Visa Electron. Idealno za PayPal.

JayKay ::

Raiffeisen ne zaračuna provizije za dvig na bankomatih drugih bank, plačilo poločnice je 21 centov

c0dehunter ::

Sej drugač če ni možnosti debetne kartice ni problem, ker lahko plačuješ pri Sparkasse z Western Union (al je to pr NKBM). Račun se ni dejansko iztekel, pač pa bi moral spremeniti vrsto računa - iz dijaškega na študentski. Ker pa sem v MB, kjer je samo ena poslovalnica BC in verjetno zelo malo bankomatov, mi je nesmiselno imet pri njih račun.

Za predloge sem še odprt :D
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Ted ::

Pri sparkasse lahko študent z rednimi dohodki da prošnjo za Mastercard - stane samo 4 evre letno. Res je, debetna Visa electron je super, ampak Sparkasse kot banka pomoje ponudi največ in najugodneje.
Mah...

bond007 ::

Visa Electron se počasi ukinja ... take informacije sem dobil, ko sem jo hotel na banki Celje vzet. Pa tut sicer odnos tam zaposlene je bil podn ... se vam ne splača, itak jo ukinjamo,.. itd:\ Potem sem šel na nlb in dobil zastonj mastercard naročnino za 1 leto. Ko to poteče, bom pa verjetno spet migriral...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

DuleKrtola ::

Imam vprašanje glede menjave banke. Je tko kot pri mobilnih operaterjih, da greš samo na ciljno banko in ti oni prenesejo račun, ali ga moraš najprej preklicat na stari banki?

c0dehunter ::

Tudi mene zanima odgovor na zgornje vprašanje, bi še pa dodal, kako je z številko računa - recimo zdaj imam za štipendijo vnešeno tam tisto številko pa še ponekod je tako - bo treba pri teh stvareh posodobit številko če zamenjam banko?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

ender ::

Račun imaš lahko hkrati odprt pri večih bankah, in če ga pri eni banki zapreš, moraš povsod, kjer so ti na ta račun kaj nakazovali javiti spremembo računa.

Mimogrede, banke zapiranje računa zaračunajo, zato imej pri sebi nekaj denarja (če si račun povsem izpraznil) ko zapiraš račun.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

McHusch ::

Študentskega računa se ne zapira. Pobereš kar je gor in pustiš. Se bodo že naveličali enkrat in ga brezplačno zaprli. :)

c0dehunter ::

Študentskega računa se ne zapira. Pobereš kar je gor in pustiš. Se bodo že naveličali enkrat in ga brezplačno zaprli. :)


Taken in consideration :D
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Aljaz1980 ::

Visa Electron se počasi ukinja ... take informacije sem dobil, ko sem jo hotel na banki Celje vzet. Pa tut sicer odnos tam zaposlene je bil podn ... se vam ne splača, itak jo ukinjamo,.. itd:\ Potem sem šel na nlb in dobil zastonj mastercard naročnino za 1 leto. Ko to poteče, bom pa verjetno spet migriral...
isto samo da sem šel do abanke ofnal še eden študentski račun, ki stagnira in viso electron:P

cortez ::

Zdravo !

sam imam odprte 3 TTR študentske račune. Lahko rečem, da Sparkasse NetStik največ ponuja, če rabiš za plačevanje položnic (10c/položnici, dig. potrdilo Postar-ca, 1 leto zastonj, potem pa cca.4€/leto), brezplačen dvig na drugih avtomatih. Pri Abanki imam odprt dodatno še gotovinski račun, na katerega je vezana VisaElectron (PayPal). Tukaj se za Abanet plačuje (0,42c/m - sedaj imajo akcijo, če prijaviš e-račun pri njih za Telekom oz. Mobitel, imaš vodenje za 1 leto zastonj, vsaka tranzakcija je 0,35c ) imeti pa moraš še digitalno potrdilo (Sigenca je najcenejša varianta). Priporočam dodatni račun za Visa elektron, saj je le-ta kartica debetna in v slučaju zlorabe, ti lahko poberejo samo tisto, kar imaš gor. Nakazila na drug račun v banki pa so brezplačna.

NovaKBM- spijo pokonci. Tle imam samo brezplačen pregled prometa.

Dragi ::

Kaj pa nlb? Ima kake prednosti pred drugimi bankami? Menda ni največja samo za to ker je raja navalila, ali?

Gregor P ::

Največja je zato ker smo bili nekoč vsi tam, navada je pa železna srajca8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

c0dehunter ::

Vidi da se je tema spet odprla... V glavnem js sm kasneje odprl račun pri Sparkasse in sem do sedaj zadovoljen.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

NazgulRR ::

Malo sem pogledal študentsko ponudbo na Sparkasse in je kar mamljiva.

Glede na to, da sem ravnokar izgubil Viso Electron (Abanka, samo za paypal), in bi moral plačat 12EUR za novo + mesečno plačevat 0,90EUR za njo (po novem), se mi bolj splača Sparkasse odpret na novo račun, vzet MasterCard za 6,26EUR letno in mi bo pravtako delal za paypal + dobim elektronsko bačništvo (nimam na abanki) + zastonj dvigi na bankomatih (ni na Abanki). A jaz vidim to prav in se mi dosti bolj splača, kot pa da ostanem na Abanki? :)

WamPIRe- ::

Študentskega računa se ne zapira. Pobereš kar je gor in pustiš. Se bodo že naveličali enkrat in ga brezplačno zaprli. :)

Pri meni se še niso naveličali.. pa je tega več kot 5 let :)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Dragi ::

Danes odpru račun pri Abanki zaradi paypal sranja ki ga imam pri banki koper.

Tipo je bil mlad možakar, urejen, prijazen, zelo profesionalen. Prvi vtis, SUPER!
Bomo vidli kako bo naprej.

Banka koper mi smrdi po celi črti. Me čudi da sem jih tolko časa prenašal.
Recimo, konec nov naredim checkout na viso-e, danes smo 16 in še vedno ni keša. Kličem paypal, rečejo je takoj in naj grem na banko. Grem na banko, tipo nepobrit, tečen, naveličan... Ga sprašujem kje je denar, kdaj pride, etc. On mi pravi da ne ve, da ne piše nič (200EUR pizda vam m...!! Bolš da veste kje je dnar). Ko ga sprašujem naprej me (na prijazen način) odslovi, in reče naj pokličem na številko ki je na zadnji strani kartice. Sem mislu da se tipo norca dela.

Jutri ali enkrat kmalu grem odprt še račun pri Sparkasse pa bom potem uporabljal kater mi najbolj paše. Itak me kot študenta vodenje nič ne stane.

NazgulRR ::

Damn, za MasterCard pri Sparkasse je treba met urade prilive (žepnina od staršev ali pa nakazovanje s svojega drugega računa ne velja kot uradni priliv).

EDIT:
Abanka je 11,4EUR na leto za Viso Electron
Banka Koper smrdi :D

Še kaka ideja za banko s karticami, ki delujejo v paypalu, pa ni preveč drago?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NazgulRR ()

Dragi ::

Abanka je 11,4EUR na leto za Viso Electron

Za študente se mi zdi da je zastonj, vsaj meni tipo ni nič omenu (pa je povedal vse druge stroške).

kihc ::

Ja men ko študentu do sedaj ni blo treba še nikol nič plačat, razen nadomestila za uporabo abaneta, ki je bil če se ne motm 0.42 EUR, pa še to so zdej zgleda ukinil, ker že par mesecev nisem dobil postavke v izpisu.

Upam, da ne bodo po novem letu začel kaj bluzit ...
x

NazgulRR ::

Sem klical zdaj še enkrat na Abafon (080 1 360) pa mi je rekla, da za študente res nebo spremembe in bo še vedno zastonj. Po novem letu pa bo za ostale 0,95EUR na mesec.

Torej ostajam na Abanki :)

fosil ::

Koker vem bo Visa Electron še vedno zastonj. Plačat pa boš moral vodenje računa, ker pač ne moreš imet kartice brez računa.
Tako je!

LordTado ::

Odvisno od dohodkov...

cortez ::

Koker vem bo Visa Electron še vedno zastonj. Plačat pa boš moral vodenje računa, ker pač ne moreš imet kartice brez računa.



No, 11,4€ glih ni zastonj...Zgleda ,da preveč govorimo o teh zadeval tle na slo-t, pa so bančniki zavohal, kje se da še keša od komitentov potegnt.

z 1.11/09 se je itak spremenil zakon o bančništvu, tko da je za pričakovati, da bodo postopoma vse banke zvišale svoje usluge. Nekje sem bral, ba imamo pri nas najdražje banke v primerjavi z ostalo EU. a ve kdo kaj več o tem ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

Daren ::

Tudi jaz sem se znašel v takšni situaciji.

Rabim pregledno, enostavno spletno bančništvo (vse torej kar Klik ni) ter nizke stroške "bank transferjev" in Viso Electron.

Dragi ::

Jaz sem trenutno na Abanki.
Ne morem bit bolj zadovoljen.
Ko zapuščam njihove poslovalnice se dobesedno počutim tako, kot folk v njihovih reklamah. Vesel navdušen in vsesploh zadovoljen.

Ni kompliciranja, ni jebanja v glavo kot pri drugih bankah, profesionalen odnos, takoj prideš na vrsto, vsesploh ++.

lambda ::

Tukaj bi bilo treba dodat, da je vse odvisno od posamezne poslovalnice.
Abanka poslovalnica vič:
-pridem odpret račun, vse ok
-dobim Viso Electron, 3 tedne po tem sem ravno planiral eno potovanje in delal neke bookinge pa na 2/3 tujih straneh ni delovala (zavrnilo transakcijo)
-kličem abanko, rečejo pokliči cifro na drugi strani kartice
-kličem cifro na drugi strani kartice, nekj mutijo, da ne vidijo čist podatkov in da ne vedo kaj se dogaja, naj grem na abanko, pojasnim težave in bodo to tam zrihtal
-grem na abanko (vič), ženska zblojena ni mela pojma, da ona pa to ne more nič narest, nekam kliče nekoga, se nekj posvetuje in reče da oni ne morejo ničesar, naj pokličem na številko na drugi strani kartice takoj ko mi bo naslednjič spet zavrnilo transakcijo
-zavrne transakcijo, kličem tisto cifro, spet ničesar ne vedo kaj se je zgodilo
... tu sem obupal nad njimi in preprosto poiskal alternativne strani za booking istih ali podobnih zadev, kjer je prijelo.

Od takrat naprej sem uporabljal pretežno samo amazon in paypal, ki s tem nimata težav, ali je sedaj vse ok ali ne, ne vem.

Skratka to zame ni ravno zdrav odnos, da te preusmerjajo eden na drugega - ne vem kdo bo uredil, če ne ravno oni.

JanK ::

Se en plus za Abanko.

Po dovolj dolgem "stazu" pri njih sem se lahko v moji maticni poslovalnici po telefonu zmenil za vsakoletni dvig zneska trajnika za NSVS - povedal ime, stevilko racuna, novi znesek in to je bilo to (OK, tudi on so bili udelezeni in dvig je bil za vse banke enak). Pa tudi druge informacije se je dalo tako dobiti. Tudi sam grem vedno zadovoljen od njih.

Za razliko od Banke Koper, zaradi katerih sem izgubil obresti: ko se je NSVS koncala, sem odlozil pot na dopust, da bi lahko denar takoj vezal. Pa mi je kura v banki razlozila, da (navkljub pogodbeni dolocbi o koncu varcvanja po N mesecih, in sem to tolmacil, da bo denar sproscen sredi meseca) dobim denar sele ob zacetku naslednjega meseca. No, grem na (skrajsan) dopust in, ko se vrnem, vidim, da je bil denar nakazan takrat, kot sem predvideval...

kihc ::

En minus za Abanko, ki me je pravkar razp* - elektronski podpisi ne delajo na najnovejši verziji FF.

Browser se enostavno sesuje (kriv je seveda njihov VTIČNIK, zanj pa odgovoren Src.si).

Po teženju na support mi sporočijo naj, če nujno rabim to storitev, uporabim FF 3.5.7(?!). Zadevo nato sicer rešil z Explorerjem, samo vseeno ...
x

energetik ::

Ker država jamči od 1.1.2011 za 50 k€ sredstev na banki, me zanima, če se splača odpreti račun še na kakšni drugi banki, zaradi razpršenosti sredstev. Ali je to jamstvo države mišljeno za vsoto sredstev na vseh bankah?
Če ni, katero mi priporočate? Torej bi potreboval čim bolj osnoven račun s čim manj stroški in depozite, s čim večjimi obrestnimi merami. Vse ostalo bom zaenkrat pustil pri NLB.
Da bi pa presežek sredstev dal v sklade, se mi zdi pa preveč tvegano, glede na to, da bom mogoče potreboval sredstva v roku 1-2 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

joze67 ::

kihc - malce preoster si. SRC.Si-jev vtičnik je zanesljivo starejšega datuma kot zadnji FF, tako da je sicer nerodno, če ne dela, ampak čisto do konca krivi tudi niso.

Abanka support pa je rešil težave, kot se spodobi - povedali so ti, kako obiti zadevo. Kaj pa si pričakoval? Javili bodo proizvajalcu, ki bo, ko bo, če bo, popravil vtič - če je res napaka tam. Več od njih težko pričakuješ.

Gerbic ::

Banko Koper zelo odsvetujem. Odzivnost za stranko je pri njih porazna, za izdelavo bančne kartice so potrebovali več kot mesec in pol, pri tem da so že zaračunavali stroške vodenja TRR. Zadevo sem na hitro zaključil pri njih.

Lonsarg ::

@joze67 kar se mene tiče nima je nalaganje vtičev najslabša možna izbira. Sem včeraj skoraj znorel z AJPESovim portalom za oddajo enih obrazcev, tam pa recimo v IE8 ni delalo, v FF pa je. Naj naredijo portal preko standardov, ne pa da rabimo te frmagane vtičnike, ki so mi skupno pobrali že več 10 ur dela/težav.
Navaden NLB Klik ne rabi novenih vtičnikov recimo, sicer certifikat preveri, ne pa podpiše z njim, sam z vidika varnosti ni razlike ali certifikat preveri ali z njim podpiše. Pač naj naredijo tako, da preverjen certifikat pomeni, da je podpisano.
Nlb Proklik ma pa celo ločen program za inštalirat, ampak za razliko od vtičnikov ta program vsaj dela kot urca, ga pač naložiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

matobeli ::

a je že kdo omenil PBS? Poštna Banka Slovenije? če si študent imaš zastonj vodenje, zastonj dvig na vseh bankomatih, v mesecu marcu si imel na voljo zastonj prijavnino na PBS.net -ebančništvo- nobenih certifikatov nimaš, dobiš napravico v katero vtakneš kartico, vpišeš PIN in dobiš dinamično geslo za stran. easypeasy. pa še stanje lahko preveriš direktno na napravici. (se mi zdi)

Pa poslovalnic je kot dreka :) najbolje je ko greš na pošto po paket ki ima odkupnino, pa ti brez provizije dol iz kartice potegnejo denar.

Pa še zelo maloverjetno je da bi šlo karkoli v stečaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

kihc ::

joze67 je izjavil:

kihc - malce preoster si. SRC.Si-jev vtičnik je zanesljivo starejšega datuma kot zadnji FF, tako da je sicer nerodno, če ne dela, ampak čisto do konca krivi tudi niso.

Abanka support pa je rešil težave, kot se spodobi - povedali so ti, kako obiti zadevo. Kaj pa si pričakoval? Javili bodo proizvajalcu, ki bo, ko bo, če bo, popravil vtič - če je res napaka tam. Več od njih težko pričakuješ.


Od njih pričakujem, da če so spisana navodila za namestitev v FF 3, da bo zadeva delala tudi v FF 3.6.

Lahko bi to vsaj nekam na veliko na začetek navodil za namestitev napisali, da zadnje verzije niso podprte, lahko bi plug-in detektiral da verzija ni kompatibilna, ne pa da se zadeva sesuje in po možnosti še cel memory dump pošlje na Mozilla debug.

Glede rešitve na supportu pa ok, saj vem da so mi ponudili "rešitev", ampak downgradanje verzije brskalnika je zame pač čisto nesprejemljiva.

matobeli naj bi izjavil:


najbolje je ko greš na pošto po paket ki ima odkupnino, pa ti brez provizije dol iz kartice potegnejo denar.


A za druge bančne kartice pa provizijo računajo? A nimajo ob okencih običjne POS terminale, na katere pa itak nobena banka nima provizije?
x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kihc ()

matobeli ::

hm, pri dvigu gotovine sem skoraj 100% da zaračunajo provizijo, sam sem zmeraj dvignil zraven še malo več, ker sem pač rabil. če pa plačaš samo paket pa nevem več točno, možno da iajo pos. bom pa pogledal ob priliki ko pridem spet na pošto :)

amigo_no1 ::

@energetik

Ker država jamči od 1.1.2011 za 50 kEUR sredstev na banki

Država jamči samo da bo jutri posijalo sonce in nič drugega.

Vprašaj se kdo jamči za državo ?
Državo deluje na podlagi posojil, ki jih, glej no, dajo banke.

na dolgo napisano:
http://www.ednevnik.si/entry.php?w=spre...

@matobeli
Na bankinem bankomatu ni provizije.


@kihc
Firefox Portable :) in "taprava" verzija ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

energetik ::

amigo_no1 je izjavil:

@energetik

Ker država jamči od 1.1.2011 za 50 kEUR sredstev na banki

Država jamči samo da bo jutri posijalo sonce in nič drugega.

Vprašaj se kdo jamči za državo ?
Državo deluje na podlagi posojil, ki jih, glej no, dajo banke.

No, sej to me skbi. Torej kam kratkoročno (1-2) leti naložiti sredstva (recimo da za bajto). V več bank? Obvezniške sklade? Seveda donos ni toliko pomemben kot varnost, v mojem primeru.

galu ::

Torej, nisem bral celotne teme, samo na kratko preletel, pa mislim da nisem našel še nič očitnega mojemu kriteriju.
-'Visoke' obresti
-Mastercard supported oz. plačevanje preko interneta
-Dvigoval na bankomatih ne bom

Bo kar nekej dnara gor, tak da bi se ti % obresti kar poznali..
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

fosil ::

Če maš več denarja se ti ga itak ne splača met kar na računu.
Poglej raje vezane vloge, ali pa če rabiš denar vedno dosegljiv odpri kakšen varčevalni račun.
Oboje je praviloma brezplačno in ni nujno da stvar odpreš pri banki kjer imaš osebni račun.
Tako je!

McHusch ::

galu je izjavil:

Torej, nisem bral celotne teme, samo na kratko preletel, pa mislim da nisem našel še nič očitnega mojemu kriteriju.
-'Visoke' obresti
-Mastercard supported oz. plačevanje preko interneta
-Dvigoval na bankomatih ne bom

Bo kar nekej dnara gor, tak da bi se ti % obresti kar poznali..


Deutsche Kreditbank. Proti koncu strani in na naslednji strani.

joze67 ::

Lonsarg je izjavil:

..., sam z vidika varnosti ni razlike ali certifikat preveri ali z njim podpiše.


Nisem prepričan, da to drži. Če že odštejemo vse drugo, s certifikatom podpisan dokument ima samostojno, in predvsem pravno veljavo. Pravno veljavnost drugače podpisanega dokumenta bi bilo potrebno preveriti glede na uporabljen postopek.

galu ::

Hvala za link McHusch, verjetno se bom kar za to odločil, ker ponujajo res veliko t.i. 'extrasov', pa še obrestna mera je lepa...
Je še kak uporabnik DKB-ja na TEM forumu?
Tako to gre.

McHusch ::

Jaz imam DKB, povej, kaj te zanima.
«
1
2 3