» »

Katero mreŽno kartico kupiti

Katero mreŽno kartico kupiti

T_F_7 ::

Tako torej, vam opišem problem.
Na kompu potrebujem namreč connection bridge. Svetovali so mi naj si kupim eno najbolj cheap mrežno kartico in switch (poleg tiste, ki jo imam na matični). Problem se je pojavil, ker mi je zadeva delovala brezhibno mogoče nekaj več kot 5 ur. Potem je začelo prihajat do tega, da komp ni vedno zanzal mrežne, da jo je zaznal pa se je potem vse skupaj zgubilo v roku pol ure, sedaj pa je vse bolj tako, zazna in gre zbogom v nekaj minutah.
Sklepam, da je problem v mrežni kartici (če bi bila matična bi se verjetno tudi drugje poznalo).
Sedaj me zanima kakšno mrežno naj si kupim in koliko denarja rabim dat, da bo zadeva delovala brezhibno (nobenih motenj, prekinitev in okvar mrežne)?
  • polepsal: Zheegec ()

blackbfm ::

Mrežna na matični plošči ti ne deluje? Je matična slučajno od firme Gigabyte? Ker pri meni je bil podoben problem. Drugače pa ja, kupiš eno poceni mrežno za 5 e in to je to.

T_F_7 ::

mrežna na matični mi deluje!
kupil sem si dodatno mrežno za 5EUR, da lahko naredim bridge connection, vendar sem očitno teh 5EUR vrgel v smeti, zato pa sprašujem za koliko denarja naj kupim mrežno in kakšno naj kupim, da bo delala kot se šika.

blackbfm ::

Načeloma bi mogla delat. Probaj dat v drug PCI slot. Kako pa imaš sploh povezano vse skupaj? Nek računalnik prek tvojega dostopa do interneta? Ker v tem primeru je boljše izbrat kakšno drugo rešitev kot bridge.

T_F_7 ::

ne glede na to v kateri slot dam ne dela, probal sem tudi na kompu od cimra.
bridge rabim zato, da lahko grem na xbox live. Če povežem X360 direktno z netom, ne dela, ker sem v študentskem domu in rabim Secure W2 account authentication itd. itd. itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

blackbfm ::

Če na drugem kompu tut ven meče potem je z mrežno narobe nekaj. Probaj kakšno drugo dobit oz. pojdi to zamenjat za drugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

T_F_7 ::

to mrežno sem kupil pred kakšnega pol leta tako da o zamenjavi ni govora. nisem prepričan v to, da je dovolj da kupim še eno za 5EUR, ker sem jih že tako vrgel 5 stran in zdej bi se prej ko slej isto zgodilo, rajši dam nekaj več in sem potem zadovoljen in imam mir z okvarami in nakupi, zato pa tudi sprašujem kako in kaj :)

333333 ::

Jaz ne vem zakaj se sekiraš tolk, kupiš novo za 5 eur in je toto, če je stara crknla, če pa že hočeš metat dnar ven pa si kupi 1gb mrežno da se boš boljše počutil pol :)
Spiritual

T_F_7 ::

Jaz ne vem zakaj se sekiraš tolk, kupiš novo za 5 eur in je toto, če je stara crknla, če pa že hočeš metat dnar ven pa si kupi 1gb mrežno da se boš boljše počutil pol :)

ker mi je sodelavec rekel, da te poceni mrežne crkujejo kot za šalo in da naj raje dam nekaj več denarja in kupim nekaj kar bo delovalo za prav.

gpanta ::

ne bo delala in zakaj bi vec zapravljal,ko crkne kupis novo in sibas dalje
sicer pa lahko koj kupis 2 :)

T_F_7 ::

a da mi spet dela samo 5 ur kot tista prejšnja? raje bi videl, da mi dela 500 ur.
kakorkoli nisem izkušen na tem področju, zato pa sprašujem. torej nima smisla dati 20EUR za mrežno, očitno sem imel smolo pri prejšnji??

blackbfm ::

Očitno res ja.. Men še nobena za 5e ni crknila. Mi je pa crknila integrirana na dokaj dragi plošči. Smola?:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

T_F_7 ::

ok, najlepša hvala vsem za pomoč. bom kupil nekaj izpod 10EUR. mi priporočate kakšno znamko bolj kot kakšno drugo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

old_PC_menje

Oddelek: Strojna oprema
141980 (1349) Brane22
»

Čudno označevanje matičnih plošč

Oddelek: Strojna oprema
262987 (2459) logout
»

pomoč pri recunalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
401941 (1519) ameba
»

Brezična adsl internetno omrežje/povezava

Oddelek: Omrežja in internet
61127 (1030) JIM22
»

ISA mrežna+računalnik, priklopljen na ARNES kabelski internet (Telemach področje)

Oddelek: Pomoč in nasveti
231565 (1386) Azrael

Več podobnih tem