» »

kako se znebiti filmov na CD-jih?

kako se znebiti filmov na CD-jih?

jankoselic ::

Pozdravljeni,

upam, da je tema prava oz. tudi forum pravi, da postavim tako vprašanje. Doma imam kakšnih 400 filmov v DIVX formatu, ki mi samo prostor zasedajo in nimam kam z njimi. To je seveda posledica mladostniške norosti pred leti, ko smo si te filme sposojali, kopirali in nevem še kaj od kolegov.

Skratka zanima me nekaj povsem enostavnega; kako naj se teh filmov znebim? Seveda primeš škatlo vseh CD-jev in vržeš v kanto za smeti, a se mi zdi škoda. Mogoče so še kje kakšni navdušenci, pa bi jim ti filmi prav prišli. Za neko skromno vsoto bi jih prodal.

Vendar ne vem kje naj to ponudim oz. objavim, ali je bolha primerna (je mogoče še kakšna podobna stran ali portal), da ne bo kdo rekel, da preprodajam? Ker niti v sanjah nimam namena služit, le znebit se jih hočem.

Hvala za kakšno mnenje!

Lep pozdrav,
Janko

Icematxyz ::

Da ne boš imel na koncu več problemov kot koristi. Sicer malo verjetno ampak pač količina ni majhna.

ZaOstali ::

Če bo prodal vseh 400 filmov za maximalno 50EUR pol verjetno ne bo problem.

steev ::

Škatlice odstrani (ali obdrži), CDje pa daj v tortice.
:|

opeter ::

Prodal? Saj je napisal, da
Ker niti v sanjah nimam namena služit, le znebit se jih hočem.


Mislim, da je jasno napisal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

JayKay ::

ja, ampak avtor tudi piše:
Za neko skromno vsoto bi jih prodal.


kot rečeno, obdrži škatle, cdje pa stran zmeči.

Y0sh1 ::

Upam da se zavedaš da je tvoja zbirka ukradena (čeprav ne fizično) in kot tako jo ne smeš prodajati (vsaj javno ne). Najboljše da vse skupaj vržeš direktno v smeti ali pa jo nekomu podariš in s tem narediš še nekomu veselje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Y0sh1 ()

bluefish ::

Vrzi v smetnjak za embalažo - CD/DVD-ji so precej kvalitetni in sanje vsake firm, ki se ukvarja z recikliranjem.

Furbo ::

Meni nikdar ni bilo jasno zakaj folk snema filme na CDje, noben ni vreden, da bi ga pogledal dvakrat. Ok morda en ali dva, ne pa nekaj 100.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

tony1 ::

Ja, škatle med embalažo (in ovitke med papir), to že - kaj pa ploščke, se jih lahko daje med embalažo, glede na to, da vsebujejo še srebro pa aluminij?

bluefish ::

Menda ja. Ko sem jaz čistil svojo zbirko medijev od revij, so na Snagi rekli, da lahko.

V vsakem primeru pa je veliko bolje to dati med reciklirane, kot pa v navadno kanto. Plastiko namreč v zbirnem centru sortirajo po kvaliteti etc., ostalo pa dajo na ustrezno mesto.
Lahko pa seveda tudi neseš direktno tja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

jankoselic ::

Pa ja, za neko simbolično ceno dam celo škatlo in naj morebitni srečnež odpelje to kramo. Toliko da imam neki od tega, že če sem stotine za to norosti zapravil. Mladost je norost, pravijo :)

lpJ

d0rK ::

Jz sem pred precej leti podobno stevilo, cirka 300, kar podaril nekomu. Obdrzal sem samo CD albume.

ta_ki_tke ::

400 filmov zasede recimo 4 tortice po 100 kosov, kar ni nikakršen prostor. Filmi so taki in drugačni, ne vem, zakaj bi se človek znebljal dobrih, kakšnega krepa, ki si ga posnel v slabem trenutku, pa tudi ne moreš podtakniti komu drugemu.

ahac ::

Postavi ven, ko bo kosovni odvoz pa bo sigurno kdo odnesu še pred smetarji.
Sicer bo kasneje vse skupaj vrgu nekam v grmovje, ampak... you've done your part. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BigWhale ::

Saj ves, da je prodaja taksnih zadev ne legalna?

ganimed ::

Legalna zanesljivo ni (torrenti ali mula), če jih komu podariš, prav, sicer pa sodijo v zaboj, v katerem se zbira plastika. Če si iz obale, lahko oddaš v zbirnem centru, tam pustijo nekaj časa take stvari "za odnest", sicer pa nehajo v reciklaži.

kurjač ::

Vsak CD posebej vtakni za trenutek v mikrovalovno. Ker pač to sploh ne zgleda slabo jih enostavno po celi steni nalimaš. Če bi rad pa kaj zaslužil ji pa na bolšjaku prodaj za najnovejšo verzijo anti radarja. Morda bo kak naivnež kupil in obesil v svoj avto:D

Če predolgo cvreš v mikrovalovki, CD smrdi ko tajfl.

opeter ::

tajfl = vrag
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zee ::

vse v redu, vendar eni dejansko kuhamo hrano v mikrovalovki.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BALAST ::

Kupi si avtomat za metanje glinastih golobov, ga malo priredi. Potem si sposodi pri lokalnem lovcu šibrovko ter mu plačaj za 500 nabojev. Zdaj pa v akcijo! :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predrag odvoz smeti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12629767 (5572) starfotr
»

Ločevanje odpadkov

Oddelek: Loža
3911124 (9867) ...:TOMI:...
»

V kateri zabojnik spada karton od pice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13321562 (17166) Mare2
»

Ločevanje odpadkov

Oddelek: Loža
244408 (3262) billy
»

Reciklaža CD/DVD medijev

Oddelek: Loža
1910284 (7466) PanicMoon

Več podobnih tem