» »

Nateg pri vpisu na faks?

Nateg pri vpisu na faks?

Karaya 52 ::

Skoraj me je kap, ko sem zagledal 60,64€ na vpisni položnici. Kako lahko faks posiljuje študente z nekimi dodatnimi nadstandardnimi zavarovanji in zakaj se ne omogoči vpisa brez plačila zavarovanja? Kakšni so stroški vpisa na drugih faksih?

Še razdelitev vpisnine.

kmetek ::

od česa misliš da imajo profesorji 5000EUR plače?

rdecaluc ::

Jz na zdravstveni fakulteti smer nega nism plačal zavrovalnine. Pa me je samo čudno gledala češ kaj se pa grem.. Nikjer ni pisalo da je bilo obvezno.
Est modus in rebus. ,typos

Mr_Globus ::

Kaj šele pri nas - za aboslventa 95,22EUR. Od tega 65EUR za zavarovanje pri delu (seveda za celo leto.. rabi pa mi 20 dni za izvajat prakso)

Karaya 52 ::

Nisem vedel da je faks tako rizičen da moramo plačevati za "poškodbe pri delu in poklicno bolezen". Plačilu bi se rad izignil iz princpipa, ker to posiljevanje mi dvigne pritisk, vendar potem ne morem opravljati izpitov.

bluefish ::

Tudi meni je vse skupaj glupo. Za prvi letnik je bila vpisnina nekaj čez 20EUR, za vse nadaljnje je pa kar blizu 65EUR.
V čem je res point vključenega zavarovanja, če pa je vsak že posebej zavarovan + je čisto osebna odločitev.

c0dehunter ::

Ne vem no, sem vpisan v 1. letnik na FERI pa ni blo treba plačat nobenga zavarovanja. Sicer sem dobil zraven ponudbo od ene izmed zavarovalnic.
Me pa preseneča slednje (se opravičujem za topic hijacking): plačat moram 100EUR za štud. dom za mesec september, kljub temu da me ta mesec ni bilo nič tam niti me ne bo, kluč sem pa dobil 5 dni pred iztekom tega meseca? Ok, no, vem da bi lahko zdaj že 5 dni živel tam ampak glede na to da je študentski dom, bi lahko zaračunavali od oktobra naprej.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Utk ::

Zavarovanje je povsod, kjer so kakšne vaje na terenu. Brez veze ali ne, tako je.

bluefish ::

Tole je recimo pojasnilo na FE glede dodatnih stroškov:


1. Zavarovanje - vaje s povečano nevarnostjo

Za posebne primere po Zakonu o pokojninskem in invalidskem zavarovanju
se v skladu s 26. členom ZPIZ za invalidnost, telesno okvaro ali smrt, ki je
posledica poškodbe pri delu za študente pri praktičnem pouku, pri opravljanju
proizvodnega dela oziroma delovne prakse in na strokovnih ekskurzijah plača
letno 8,79 EUR.



2. Zavarovanje - poškodbe pri delu

Za poškodbe pri delu in poklicno bolezen so zavarovani po Zakonu o
zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju v skladu s 17. členom
študenti pri praktičnem pouku, pri opravljanju proizvodnega dela oziroma
delovne prakse in na strokovnih ekskurzijah. Pavšalni prispevek znaša 4,27 EUR
in se plačuje mesečno (študenti 2., 3. in 4. letnika x 8 mesecev, 5. letnika x 4
mesece in absolventi VSŠ na praktičnem izobraževanju x 6 mesecev).


Za prvo še nekako razumem, druga pa je povsem nepotrebna glede na zavarovanje posameznika.

mastah ::

jaz hodim na FE in nikoli nisem placal zavarovanja, brezveze, itk ni nikjer obvezno men se zdi

jastreb ::

na gradbeni v lj moramo plačati cca 65eur vpisnino v letnik, kao stroški povezani z vpisom v letnik. kdi bi si mislil, da to, da ti poštemplajo nek beden papir stane 65eur?

zavarovanje je pri nas še posebej in je zavaravanje pri zavarovanlnici Adriatic in velja 24ur celo leto. zavarovan pa tako ali tako morš biti ali pri tel ali pri kaki drugi zavarovalnici.
jastreb

bluefish ::

jaz hodim na FE in nikoli nisem placal zavarovanja, brezveze, itk ni nikjer obvezno men se zdi
To je zavarovanje, ki je vključeno v vpisnino in ne tisti pildek, ki ga zraven dajo opcijsko za Adriatic.
Tudi potem na potrdilu o plačilu je možna le ta vsota, ko se obkroža.

Karaya 52 ::

Zavarovanje je prostovoljno, vendar ti onemogočijo opravljanje izpitov če zneska ne poravnaš v celoti. Do sedaj je bila vpisnina na naši kloaki nekaj nad 20EUR - zakaj so letos dodali nov paket mi ni jasno, sumim pa tudi ministerstvo, ki v končni fazi požegna te stvari. Na položnici tudi ni navedeno kaj se plačuje, potrdil o plačanem zavarovanju pa ne dobiš. Strokovne ekskurzije so prostovoljne udeleži pa se jih majhen odstotek študentov. Verjamem da je tako na večini faksov.

McHusch ::

Na FKKT je vpisnina 73,16 evrov, zavarovani smo pa kot kočevski medvedi, ker imamo:
  • zavarovanje za posebne primere po 1. alineji 1. odstavka 26. člena ZPIZ
  • zavarovanje za poškodbe pri delu in poklicne bolezni po 1. točki 17. člena ZZVZZ
  • nezgodno zavarovanje.


Beat that! :)

Utk ::

Madonca, tebi se skoraj splača umret :)

PaX_MaN ::

Na FKKT je vpisnina 73,16 evrov, zavarovani smo pa kot kočevski medvedi, ker imamo:
  • zavarovanje za posebne primere po 1. alineji 1. odstavka 26. člena ZPIZ
  • zavarovanje za poškodbe pri delu in poklicne bolezni po 1. točki 17. člena ZZVZZ
  • nezgodno zavarovanje.


Beat that! :)

Mnogo kilogramov stvari, ki naredijo bodisi kabum! bodisi pocrk! al' pa adijorazplod!, pač zahteva preventivo. :D

svecka ::

Hehe, rajši se vprašajte koliko nategujejo folk na športni gimanziji, ko samo za pristopne teste (da se sploh lahko vpišeš) računajo (mislim da 60EUR ali celo 120EUR - nisem siguren). Nato pa moraš še vpisnino plačat.

Dr_M ::

Kaj pa hodite na fakultete, ce vas na vsakem koraku nategujejo. Ste pa res butci.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Phoebus ::

od česa misliš da imajo profesorji 5000EUR plače?

Od zavalovalnin sigurno ne...pa od profesorskega dela tudi ne ;)

Agent47 ::

Pa to je že od nekdaj. Hočeš izobrazbo? Swallow it. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Agent47 ()

urban99 ::

medklic: pazi se Zahe Hadid, baje dominira na FA s svojimi minareti! :P

Master_X ::

Em Fakulteta za logistiko Celje... normalni redni vpis v drugi letnik 114,87 EUR :) to je baje kao ker nam omogočajo e-študij. Kar je z drugimi besedami Moodle... kar ma v bistvu skoraj vsak normalen faks danes. Ampak ok... te že :) Pa mi niso nič sporočili, da bi bil kje kaj dodatno zavarovan :D

Domina ::

Ja denar rabja, pol pa na takle grd način obirajo, nimaš kej, sprijazn se in je to to.

Pierre666 ::

Na FKKT je vpisnina 73,16 evrov, zavarovani smo pa kot kočevski medvedi, ker imamo: * zavarovanje za posebne primere po 1. alineji 1. odstavka 26. člena ZPIZ * zavarovanje za poškodbe pri delu in poklicne bolezni po 1. točki 17. člena ZZVZZ * nezgodno zavarovanje. Beat that! :)


http://www.indirekt.si/novice/slovenija/113389

Tole je šele visoka vpisnina - na srečo sem bil takrat absolvent (ker nismo imeli terenskega pouka tudi vpisnina ni bila visoka, samo tistih 65 EUR).

Kako je pa letos pa še nisem našel.

Lp

Edit: sem že našel, vpisnina v četrti letnik skupno znaša okoli 430 EUR

Zgodovina sprememb…

T0RN4D0 ::

Heh, mi mamo 120€ brez kakršnegakoli zavarovanja ;) Za knjižnico (ki jo lahko obiščem 60km stran od naše izpostave, yay), stroške gradiva ki je na internetu in podobno. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

OmegaBlue ::

Zdej se pa s svojim 19,69EUR kar malo čudno počutim..
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

jype ::

kmetek> od česa misliš da imajo profesorji 5000EUR plače?

Nimajo.

dejanslo ::

14,88EUR, MF MB
There`s More Than One Way To Do It

Skatey ::

Mal dnarja, mal muzke al kako že pravijo. Kvaliteta je pač taka kolikor plačaš za študij...
Design, elephants and stuff... www.yukaii.com/blog

dejanslo ::

A hočeš rečt, da je moj faks poden? :P
There`s More Than One Way To Do It

;-) ::

jaz sem dal 10 ali 20 EUR nekaj takega, več pa ziher ne.

ZaOstali ::

kmetek> od česa misliš da imajo profesorji 5000EUR plače?

Nimajo.

Ja pol imajo pa več.

rdecaluc ::

1700EUR v oš.. moji. Bruto, neto pa ugibajte
Est modus in rebus. ,typos

M-XXXX ::

od česa misliš da imajo profesorji 5000EUR plače?

Where do I sign up?:D

;-) ::

Plače majo itak prevelike glede na njihovo obnašanje (govorim za srednjo šolo) ko pa kaj vprašaš si pa največji kmet in debil, za tako plačo bi lahko profesor rekel, pridi po pouku in se boma dogovorila, ne pa da pou ure prej spušča ven.

M-XXXX ::

Ne vem kašne izkušnje imaš ti, vendar jaz imam take, da če te je nekaj zanimalo ti niso nikoli odklonili odgovora, če so ga le vedeli!

šernk ::

Plače majo itak prevelike glede na njihovo obnašanje (govorim za srednjo šolo) ko pa kaj vprašaš si pa največji kmet in debil, za tako plačo bi lahko profesor rekel, pridi po pouku in se boma dogovorila, ne pa da pou ure prej spušča ven.


na faxu jih potem večina sploh ne bi smela dobivat plače...ker ti nekateri rečejo da si debil preden sploh začne svoje predavanje. Sam nisem imel na srednji problemov niti z enim profesorjem, vsak ki si ga vprašal ti je bil med odmorom pripravljen pomagati. saj na faxu ti tudi pomaga, vendar na način da se potem počutiš kot najbolj neumna oseba na svetu (so seveda svetle izjeme) vendar v večini so vsi gospodje z doktorati, ki tistega o čemer predavajo, če je treba v praksi še vidli niso niti od daleč, kaj šele da bi delali s tistim...potem pa delavec reče dipl. inžinirju, to ni mogoče naredit...in se tako 50ur dela inžinirja sesuje v pol ure v prah...

da ne bom totalno offtopic: se strinjam z avtorjem te teme...glede na to da sem že zavarvan, ne rabim 3x plačevati iste stvari, na koncu če se med sedenjem v preozkih vrstah opraskaš rit ali koleno, ti zavarovalnica ne bo dala nič...če se mi pa slučajno zlomi stol in si ob tem še zlomim roko, bom od tega zavarovanja kaj dobil? najbrž nič...ker nimam pojma čemu sploh služi in se ne bom niti spomnil nanj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

JayKay ::

šolnina 2009/2010: 3225 funtov, zajema študentsko magnetno izkaznico za vstop v učilnice, nadomestilo za uporabo knjižnice in njenih kapacitet, module study guide, opravljenja izpitov, tisk vsega študijskega gradiva, ki ga vsak teden razdelijo profesorji (tam kjer je to pač potrebno). Ob koncu vsakega opravljenega semestra pa ti fax "vrne" 250 funtov t.i "academic achievement award". :D

Skatey ::

Hočem reči, da so vsi slovenski faksi podn, ne samo tvoj dejanslo ;)
Design, elephants and stuff... www.yukaii.com/blog

T0RN4D0 ::

Ah moj ma najvišje vpisne stroške pa je največji podn, tko da ne gre ravno tako. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podjemna/Avtorska pogodba

Oddelek: Loža
205290 (4488) Mare2
»

Prednosti in slabosti dodatnega zdravstvenega zavarovanja?

Oddelek: Loža
155371 (4949) Vajenc
»

s.p. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013449 (8937) Vikking
»

Vpisnine na Višjih šolah

Oddelek: Šola
255932 (3834) šernk
»

Avtorska pogodba, vprašanja

Oddelek: Loža
4110093 (8725) LeQuack

Več podobnih tem