» »

Hladilna rebra za na grafično

Hladilna rebra za na grafično

Jure2k ::

Takole je, imel sem celerona z intelovim original hladilnikom. Ko mi je procesor izdihnil sem mu vzel ventilator dol in pomislil, da lahko njegova hladilna rebra še koristno uporabim. Hladilnik sem razrezal na 8 kosov idealnih dimenzij (veliki so le za kak milimeter več kot čipi, ki bi jih hladili). Zdaj me pa zanima, kako bi jih pritrdil na grafično. Najprej sem pomislil na termalno lepilo, potem, pa , ko sem ga šel kupit sem padel na rit, ko sem slišal, koliko zanj hočejo. Me zanima, če ima kdo kaj odveč, oziroma, kje se najceneje dobi tovrstne produkte.
Pa še nekaj, kako hudiča naj pripravim hladilna rebra, da ne bodo delala napoto, ker je grafična skoraj v kontaktu z režami za pomnilnik na matični plati. Verjetno bom kar odbrusil zadnje 2 rebri pri tistem, ki dela napoto. Zanima me pa tudi, ker sem zbrusil spodnji del, ali moram to s čim prebarvati (proti prevodnosti elektrike) ali je v redu tako, kot je. Meni se ne zdi smiselno barvanje, ampak, ne vem, kako je z elektriko, nebi rad, da mi pride do kakšnega kratkega stika na kartici.

Hvala

the_unborn ::

na sredino dej pasto na robove pa sekundno lepilo in bo ok, tko sem mel na svojem geforcu narjeno, lahko pa pogledas pod clanke, je podobna stvar noter.

Jure2k ::

kje se pa dobi pocen pasto? U Mlakomu je tok draga, da raj nimam nč. Kako je pa s sekundnim lepilom? A je kej važn, kakšen more bit? Js mam enga Super Bond, pa ne vem, če bom pol še dol dubu ;)

the_unborn ::

Lahko stopis do kaksnega servisa pa prosis za kaksno vreckico navadne paste paste, v megahitu sem vedno dobil.
Za lepilo pa nevem, jst sem kar enga doma najdu pa uporabu (loctite universal kleber).

Golden eye ::

Sej ni važen kakšen je sekundno lepilo!!!>:D

TESKAn ::

Jap, pasta na sredo, par kapljic sekundnega, uredu stisneš in držiš nekaj časa (da lepilo vredu prime) in stvar je gotova.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

the_unborn ::

S cem se pa da odstranit sekundno lepilo? S kaksinm razredcilom?

TESKAn ::

Za odstranit jaz naredim tako:
- s kleščami stisnem rebra. Naredi 'krak' in rebra so dol
- potem pride na vrsto vodobrusni papir, če je lepila več, prej še malo postrgaš z olfa nožem.
P.S.: jaz sem pristaš 'pobrusi vsak čip na katerega nameravaš dat hladilna rebra'. Je potem boljši kontakt>:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

the_unborn ::

Ubistvu sem mislu na splosna kako se da odstranit sekundno lepilo brez drgnenja in brusenja z neke povrsine. Je sploh mozno?

Jure2k ::

Aja pa še neki če dam pri 3Dmarku v result browser (preko neta), potem se mi neče povezat in napiše the server returned an invalid or unrecognized response.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pritrditev hladilnega rebra

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8979 (891) TommyBoy
»

Abit nf7-s -Gretje south bridge

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221411 (1079) Grimlord
»

kako hladiti R9700

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231400 (1185) MrX
»

S čim prilepit rebra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
505747 (4874) sharp
»

Kako dat rebra gor?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81407 (1281) jRk0

Več podobnih tem