» »

Chrome 3.0 stabilen

Chrome 3.0 stabilen

Prenovljena stran v novem zavihku

Primerjava hitrosti posameznih različic

vir: CNet
CNet - V le enem letu po izidu prve stabilne različice Googlovega brskalnika Chrome je oznako stabilne dobila tudi različica 3.0, ki prinaša nekaj novosti. Od predhodne stabilne različice, 2.0, je v V8 javascript testu hitrejša za 25% oz. kar 2,5-krat od prve beta različice, ki so jo lahko stestirali uporabniki operacijskih sistemov Windows.

Prenovljena je tudi stran, ki se prikaže v na novo odprtem, praznem zavihku in ki zdaj ne ponuja več neposrednega iskanja po zgodovini. Namesto 3 x 3 mreže zadnjih obiskanih strani in njihovih predogledov jih je zdaj le 8 (dve vrstici s štirimi predogledi), pod katerimi se nahajajo zadnji zaprti zavihki. Chrome 3.0 je tudi prva stabilna različica, ki podpira HTML5 <video> oznako. Googlova različica Firefoxovega Superbara, Omnibox, pri katerem vrstica za naslov služi tudi za iskanje zadetkov na specifičnih straneh, ima po novem pred zadetki ikonice, ki označujejo, če gre za zadetke, ki se že nahajajo v zaznamkih, predhodno obiskane strani oz. za iskanje v preferirianem iskalniku.

Za Windows sisteme je za prenos najnovejša različica na voljo z uradne strani, medtem ko je stabilna različica za Linux in OS X še vedno v delu.

39 komentarjev

superslam ::

The BEST zadeva!
Uporablam Chrome že zelo dolgo (začel z beto nekaj tednov pred uradno 1.0 verzijo) & res dobro delajo na produktu.

Strani se odpirajo noro hitro - še posebej, če probate kake Googlove page =)

BaRtMaN ::

Meni pa zanimivo Gmail na Chromiumu skoraj vedno povzroči Redirect Loop. Sicer osvežitev naloži stran ampak zanimivo da se to dogaja le v Googlovem browserju...

Je pa res izrisovanje strani neprimerno hitrejše kot v FF.

win64 ::

Meni pa zanimivo Gmail na Chromiumu skoraj vedno povzroči Redirect Loop. Sicer osvežitev naloži stran ampak zanimivo da se to dogaja le v Googlovem browserju...

Dogaja se tudi v IEju.

filip007 ::

4.0 je začel malo nagajati na Ubuntuju je pa vsaka verzija hitrejša, problem bo ko bodo začeli dodajati fukcije bo hitrost padla pomoje.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

c00L3r ::

A ni blo do zdaj tako z označevanjem verzij:

    2.x -> stabilna
    3.x -> beta
    4.x -> razvijalska
Kaj pa zdaj? Bete več ni?

VASkO ::

extensioni se ne dajo vklopit?!?!

RoSeR ::

Eno leto ga že uporabljam in sem zelo zadovoljen. Uporabnost in preglednost je dosti boljša kot pri IE ali FF.

preem ::

extensioni se ne dajo vklopit?!?!


ne vem za winse, na linuxu ga požen z --enable-plugins

phantom ::

Večje in kompleksnejše strani Firefox še vedno bolje prebavi. Ima sicer večji overhead, sam pol ko se malo bolj "zabaše", je pa hitrejši in manj požrešen od Chromiuma.
~
~
:wq

PrimozR ::

A ni blo do zdaj tako z označevanjem verzij:

    2.x -> stabilna
    3.x -> beta
    4.x -> razvijalska
Kaj pa zdaj? Bete več ni?

Bo kmalu štirica beta. Dev bo pa verjetno postala petka :)

extensioni se ne dajo vklopit?!?!


ne vem za winse, na linuxu ga požen z --enable-plugins

Enako na windowsih, kjer isti flag dodaš za pointer na exe v bližnjici.

klinker ::

Kaj pa vem....probal parX...ostajam na FF.

Tr0n ::

Jaz se kar nekaj casa uporabljam samo Chrome in nimam namena zamenjat.

BigWhale ::

A ze podpira personal certifikate? Ker v prejsnji verziji, ko so dejali, da jih podpira, jih ni.

fizolcek ::

V dev verziji mi delajo že nekaj časa. Glede na relase notes, naj bi bila podpora za to dodana v 3.0.191.3, tako da bi moralo delati tudi v uradni 3.0 verziji, ki je 3.0.195.21

Tr0n ::

Od 3.x something ze podpirajo client certifikate.

r0ker ::

katere strani crome odpira hitreje od FF ali IE8? jaz ne najdem nobene, ki bi jo bistveno hitreje odprlo.
če stran sestavlja delček po delček še to ne pomeni da je naložena prej

luky ::

So že kakšni dodatki možni za Chrome... ( Gmail manager itn... )
luky!

Tr0n ::

katere strani crome odpira hitreje od FF ali IE8? jaz ne najdem nobene, ki bi jo bistveno hitreje odprlo.

Vse strani. :)

So že kakšni dodatki možni za Chrome... ( Gmail manager itn... )

Rece se jim extensions. Google it. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

PrimozR ::

r0ker sam expirience je mnogo boljši od FFja. Browser se iz cold starta odpre hitreje kot dodatno okno FFja, trani IMO res odpira nekoliko hitreje, itd.

PARTyZAN ::

Jaz browser prižgem približno enkrat na dva tedna. Za sekundo hitrejši cold start mi je vseeno.

FF je pač zaradi velike baze dodatkov trenutno najbolj prilagodljiv browser na trgu. In točno to je lastnost, ki jo cenim.

Kakšen "experience" pa ti občutiš ob uporabi brskalnika je pa totalno subjektivna stvar. Vsakemu svoje, right?

Mercier ::

Ima tole že kakšno človeško možnost za inštalacijo po nt domeni? Vsaj inštalacijo za vse uporabnike na računalniku, ki nimajo administratorskih privilegijev?

Tr0n ::

Kaj trenutno to ne dela?

Mercier ::

Meni na wxp ne. Ampak prej sprašujem po izkušnjah, kot grem internet okoli obrnit. Tole mi ne bo pomembno še kar nekaj časa. Še FF niso uštimali, da bi lahko v večjih podjetjih lahko delal spodobno, za Chrome bom se pa itak načakal.

OK, zdaj nisem veliko bistvenega povedal. Po vsej verjetnosti se install za neadmina da naredit, ampak se bom pustil razvajat. In če kdo kaj širše o prblematiki natipka bom sploh vesel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Ashrack ::

moje mnenje je tako da ko bodo extensioni bo defaulti vkljuceni potem bo verjetno zamenjal FireFox vsaj pri meni.
....

PrimozR ::

Jaz browser prižgem približno enkrat na dva tedna. Za sekundo hitrejši cold start mi je vseeno.

FF je pač zaradi velike baze dodatkov trenutno najbolj prilagodljiv browser na trgu. In točno to je lastnost, ki jo cenim.

Kakšen "experience" pa ti občutiš ob uporabi brskalnika je pa totalno subjektivna stvar. Vsakemu svoje, right?

TO ti govorim, cold start chrome-a je hitrejši od warm starta FFja, da o cold startu FFja ne govorim...

smash ::

chrome vse strani odpre hitreje kot FF, čisto vse, da ne govorim kako hitro se odpre

PARTyZAN ::

PIPI: Glede na to, da prižgem browser približno 1x na dva tedna mi je vseeno, če je cold start, warm start, al pa mlačen start, štekaš?

mtosev ::

meni ni nic ekstra. govorim za ver 2. nic posebej dober se mi ni zdel pa se crashal je ko nor. ;((
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

PIPI: Glede na to, da prižgem browser približno 1x na dva tedna mi je vseeno, če je cold start, warm start, al pa mlačen start, štekaš?

Torej 1x na dva tedna zaženeš en brskalnik in samo z enim delaš 2 tedna? ne me razumet narobe, sem VELIK fan tabov, ampak samo eno okno...

meni ni nic ekstra. govorim za ver 2. nic posebej dober se mi ni zdel pa se crashal je ko nor. ;((

Že od začetka aktivne uporabe (teden, teden in pol) brez vsakršnega problema.

mtosev ::

evo google je nadgradil na novi Chrome in takoj crashne.

Opa! Google Chrome se je zrusil. Ponovno zazenem?

in takoj ko se zazene. ni potrebe da odprem kak webpage. takoj crashne. in ta bug je ze od ver 2.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mitja_i ::

Ali je že zunaj kaj podobnega kot AdBlocker?

phantom ::

Ali je že zunaj kaj podobnega kot AdBlocker?

AdSweep, samo trenutno ni vzdrževan, pa zablokira ti še precej stvari, ki niso reklame. Nastavljat se ga načeloma ne da čisto nič, razen če pohekaš izvorno kodo, je narejen v JavaScriptu.
~
~
:wq

jveligov ::

Mene pa zanima zakaj ne morem na windows 7 naložit brskalnika chrome ?
Pri nameščanju mi napiše:"Namestitev Google Update ni uspela zaradi napake 0×8004071c."

djordjevic ::

evo google je nadgradil na novi Chrome in takoj crashne.

Opa! Google Chrome se je zrusil. Ponovno zazenem?

in takoj ko se zazene. ni potrebe da odprem kak webpage. takoj crashne. in ta bug je ze od ver 2.

Kako ti uspeva? Jaz ga poganjam brez izjeme od samega izida naprej in lahko kvečjemu na prste obeh rok naštejem, kolikokrat se mi je sesul. In še to, po pravici povedano, v treh četrtinah primerov flash pri prilaganju priponk v gmail oknu. Mmg, brskalnik uporabljam povprečno po 8-12 ur dnevno. Go figure.
No grave is deep enough to keep us in chains.

particle ::

Ravno tako uporabljam veliko tabov v enem oknu, pa imam winse prižgane po 1-2 meseca. Edino kar me moti je za vsak tab svoj proces v task managerju -.-

djordjevic ::

Edino kar me moti je za vsak tab svoj proces v task managerju -.-

Meni je to sicer ok, moti pa me, da ne moreš na prvi pogled ugotoviti, v katerem zavihku se kaj poganja in jih moraš po potrebi ugašati na slepo oziroma ugibati, kaj popapca koliko sistemskih virov.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Tr0n ::

Shift + ESC.

djordjevic ::

Sem si mislil, da obstaja kaka bližnjica, pa se nisem poglobil v to. Najlepša hvala. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Aston_11 ::

Mene pa zanima zakaj ne morem na windows 7 naložit brskalnika chrome ?
Pri nameščanju mi napiše:"Namestitev Google Update ni uspela zaradi napake 0×8004071c."


Zato ker windowsi nekaj zafrkavajo.

Inštaliraj ga direktno in vsake toliko poglej za updajte:

http://www.filehippo.com/download_googl...

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Google Chrome 12

Oddelek: Novice / Brskalniki
267573 (5126) Lion29
»

Chrome 6 je tu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
17442865 (37184) PrimozR
»

Pet let Firefoxa

Oddelek: Novice / Brskalniki
234076 (3167) amigo_no1
»

Google poziva k prenahanju uporabe Internet Explorerja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5410624 (7591) boolie
»

xCollect - program za katalogacijo filmov, serij, iger ter knjig

Oddelek: Programska oprema
162337 (1849) krho

Več podobnih tem