» »

Kateri dve grafični?

Kateri dve grafični?

Bimmer_E30 ::

Pozdravljeni

Rad bi na moj računalnik priklopil 3 monitorje, ter hkrati pohtril "kišto", zato sem se odločil da bi kupil dve grafični.
Ogledani imam ATI Radeon HD 4850 1GB ter Radeon HD 4870 512MB. Obe sta po ceni približno tam, tam. Zanima pa me, kateri "dve" sta hitrejši. Uporabljam računalnik tako za programe kot za nekatere igre, vendar imajo programi (ps, premier, encore, aftereffect) prioriteto.
Ali je katera druga grafična bolj primerna, cena je lahko do 150€ na eno grafično.

Aja, pa če bo moj računalnik sploh znal izkoristit zadevo, če ne bo, kaj še moram nadgraditi.

Imam:
Procesor: Intel core 2 duo E8400
Ram: 2 GB mushkin rama
Plata: Asus p5k plus
Trenutna grafična: Nvidia GeForce 8600 GTS
Napajalnik: Nevem. Če bo potreba bom kupil močnejšega.

Hvala za odgovore.

Lp
Bimmer_E30

Ps: Nvidia grafične ne pašejo na mojo plato, tako da pride v poštev le ATI kolikor vem.

matej_jack ::

4870 1GB
Ceneje in boljše, dvomim da boš kje dobil.

Nevem pa, kako je potem s hlajenjem, glede na to da ena zasede 2 slota - da ne bosta preblizu?

Zgodovina sprememb…

Bimmer_E30 ::

U pa res. Gledal sem na mimovrste.net in tam sta 4850 1GB in 4870 512mb precej blizu v ceni, tako da 1Gb niti nisem šel gledat, ker sem mislil da bo precej dražje.

Kaj pa glede mojega procesorja, ali bo lahko dal toliko od sebe, kolikor bosta tile dve grafični zahtevali, ali bom moral tudi tega menjat.

Pa koliko močen napajalnik bom moral imeti, če dam te dve grafični not?
Glede prostora pa mislim da use te naštete zasedejo 2 slota. Zdej pa edino če se 4870 1GB več greje kot ostale.

Zgodovina sprememb…

Bimmer_E30 ::

Ali bo napajalnik LC 550W dovolj močen, da bo vse to napajal?

M-XXXX ::

Napajalnik ne bo dovolj, procesor pa je zelo priporočljivo da ga naviješ, pa bo dovolj.

axee ::

Se čudim da ti je 2GB rama dovolj, za takšno delo in s tremi monitorji predvidevam da bo prižgano kar veliko stvari hkrati...

dzinks63 ::

Rad bi na moj računalnik priklopil 3 monitorje, ter hkrati pohtril "kišto", zato sem se odločil da bi kupil dve grafični.

Lahko kupiš samo eno grafično z štirimi dvi izhodi, tudi cena je zate primerna, npr: HD 4850 X2 1GB, HD 4850 X2 2GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

galu ::

Lahko tudi z 6-imi ampak bo cena "malo" zasoljena..
Tolk da veš, ko imaš več kot 2 monitorja priklopljena, CF v igrah, 3D programih več ne deluja. V bistvu samo sliko ti dodaja 1 grafika pa žere štrom...
Tako to gre.

Senitel ::

Saj že imaš eno grafično not, zakaj potrebuješ dve novi?

Bimmer_E30 ::

Se čudim da ti je 2GB rama dovolj, za takšno delo in s tremi monitorji predvidevam da bo prižgano kar veliko stvari hkrati...

Sej nista, tudi to imam namen nadgradit, samo za rame vem kere bom uzel.

Lahko tudi z 6-imi ampak bo cena "malo" zasoljena..
Tolk da veš, ko imaš več kot 2 monitorja priklopljena, CF v igrah, 3D programih več ne deluja. V bistvu samo sliko ti dodaja 1 grafika pa žere štrom...

Ali bi te lahko prosil, da mi razložiš kaj "CF" je.

Rad bi na moj računalnik priklopil 3 monitorje, ter hkrati pohtril "kišto", zato sem se odločil da bi kupil dve grafični.

Lahko kupiš samo eno grafično z štirimi dvi izhodi, tudi cena je zate primerna, npr: HD 4850 X2 1GB, HD 4850 X2 2GB

Ali bo "HD 4850 X2 1GB" grafična isto hitra ali celo hitrejša kot DVE 4870 1GB. Ali sta dve grafični vseeno hitrejši. Razlika v ceni je cca 25€.

Saj že imaš eno grafično not, zakaj potrebuješ dve novi?

Seveda da imam, samo ne morem priklopit dve Nvidia grafični na mojo plato. No lahko, samo bi delovala samo ena, druga pa kot razdelilec za monitor.

Senitel ::

Lahko imaš dve NV grafični, samo v SLI ju ne moreš vezat. Če kupiš recimo dve 4870 in ju vežeš v CrossFire boš lahko zvezal gor samo dva monitorja in ne tri torej CF-ja ne rabiš. Kaj torej pridobiš z drugo 4870? Pustiš 8600 not in daš zraven 4890/4870X2/GTX 285/... pač nekaj po želji in je...

Galaxy ::

CF pomeni crossfire (dve ATI grafični kartici povezani skupaj). Torej CrossFire odpade, če imaš več kot 2 monitorja povezana. Če pa imaš 4850x2 z 4-DVI izhodi, potem pa ja, deluje.

Bimmer_E30 ::

Super, mi je že malo bolj jasno kako zadeva deluje. Če bi jaz kupil 2x 4870 in priklopil 3 monitorje bi delovala samo ena grafična, druga bi pa samo razdelila sliko. To se mi ne splača, ker eno grafično že imam.

Potem se mi v tem primeru splača 4850 x2, bom dobil največ in še možnost priklopa 4 monitorjev.
Ali je še kakšna druga alternativa?

Ali je možno v CF vezat dve različni grafični. Naprimer "4850 x2" in "4850". Sej nebom tega nareil, samo me vseeno zanima.

Saj Crossfire vem kaj je, samo mi ni padlo na pamet da je to, to. :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična/grafični

Oddelek: Strojna oprema
331635 (1169) Lonsarg
»

Nakup grafične

Oddelek: Kaj kupiti
82452 (1597) mtosev
»

285gtx ali 295gtx? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212927 (12050) BuBBle.D
»

Katera grafična kartica je najboljša??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6213045 (11886) RuskiSnajper
»

nov računalnik...dober? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6913225 (12034) ModriN96

Več podobnih tem