» »

Inštalacija win xp na SIS chipset

Inštalacija win xp na SIS chipset

kikibeck ::

Lep pozdrav imam matično ploščo QPI K8S760M in ne uspem inštalerat windows xp.
Poskusil sem že integrirat driverje z nLite potem sem poskusil še z Floppy in F6 med inštalacijo.
Če ma kdo kakšno idejo z besedno na dan:)

Hvala za odgovore

amigo_no1 ::

Si prepričan da si napisal točen model ?
Google za "K8S760M" najde samo Gigabyte MB.

333333 ::

Kje pa se sploh zalomi oz v čem točno je problem?
Spiritual

kikibeck ::

Ja QDI matična plošča (bom sliko prilepil) z tem imenom. Zdi se mi da je ta plošča identična tisti od Gigabyta.
Prvo sem poskusil z nLite integrerat driverje od chipseta, da bi mi zaznalo SATA disk (zlovdane iz sis uradne strani). Ti driverji so bili v PNP obliki in ne v TXT, najbrž zaradi tega ni delalo. Potem sem na nekem tujem forumu zasledil, da je imel nekdo podoben porblem in a je tiste driverje, ki so namenjeni za floppy skoperal z nlite in pa TXTSETUP v mapo i386, vendar je pri meni bilo to neuspešno (ne zazna diska). Nato sem poskusil z flopy diskom, z tistimi datotekami, ki so na Gigabytovi uradni strani za istoimensko matično ploščo. Jaz že čisto vesel zaznalo je diske jupi. Naredim particije začnem nalagati sysraid.(nevemkaj) cannot be installed... pol še ene datoteke iz flopyja niso mogle biti inštalirane. Jaz sem vse to skipal in nato ko je bila inštalacija končana se pri ponovnem zagonu pojavi blue screen.

še slikice:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kikibeck ()

333333 ::

Pa si formatiral disketo (če je 100% ok) če nebo druge ta txt driver ko si ga imel na disketi integriras z NLITOM kot TXT ne kot PNP pa bi moralo delat načeloma.
Spiritual

amigo_no1 ::

http://www.sis.com/download/

glej sliko:


, kjer potem dolpotegneš "raid411a.zip", znotraj katerega je v mapi \FloppyImage kar potrebuješ (problem je v tem da se boš moral malo poigrati da najdeš pravi sata driver, ker je tam 6 različnih driverjev - v najslabšem primeru bo "prijelo" šele v šestem primeru ).

primer kaj mora biti na disketi:


RAID (mapa)
TXTSETUP.OEM (fajl)
SISAHCI (fajl)

kikibeck ::

Lep pozdrav!
Disketa je bila sformatirana. poe T probal sem integrirati z nLitom vendar nisem imel možnosti izbere v kakšnem načinu naj integriram driver.
jeje997: to sem probal narediti, 964_180 mapa mi zazna disk vendar piše ko začne koperati podatke da jih nemore skopirati pri naslednjih mapah mi pa že tam ko hočem izbrat driver napiše napako 4096

a obstaja kašen način kako spremeniti iz pnp v txt driver?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kikibeck ()

amigo_no1 ::

Kaj če bi za začetek preveril disk z orodjem proizvajalca (full scan)+ ali je cd plošček 100% brezhiben (s kopiranje vsebine na drugem pcju) ?

lahko pojasniš tale stavek?
"to sem probal narediti, 964_180 mapa mi zazna disk vendar piše ko začne koperati podatke da jih nemore skopirati pri naslednjih mapah mi pa že tam ko hočem izbrat driver napiše napako 4096"
skopiral si fajle iz mape 964_180 na disketo, pognal win xp setup, F6 na začetku, winxp install z diskete skopira sata driverje -> disk je zaznan

ko kopirati podatke od kod ? pri katerih naslednjih mapah ?
Če je driver **pravi** ga izbereš samo 1x pri celem installu, zato mi ni jasno kaj "čaraš".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

kikibeck ::

disk dela 100% je nov in sem imel win visto gor. V tistem raru so pri flopy mapi so različne mape 964_180, 964plus180(181), 965_965L... . jaz sem na disketo dal mapo 964_180 in sem na začetku setupa pritisnil F6 potem sem izbral tam driverje za XP in mi je zaznalo disk. Naredim particije formatiram nato pa setup hoče skopirat neke datoteke... kaj so sisraid al neki takega (pomoje iz diksete, ker se disketnik zažene) in reče da ne more kopirat. Nato sem probal še skopirat datoteke iz ostalih map na floppy in potem mi sploh ne pride do tistega kjer lahko izbiram kateri driver naj izberem ampak med nalaganjem napiše napko 4096


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sata drivers & bios

Oddelek: Strojna oprema
94080 (3750) jackorsen88
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415945 (4808) fredyjetle
»

Linux Linpus zamenjati z Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
455588 (4009) gregor3000
»

vista problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
153056 (2715) markk1
»

Dodajanje s-ata driverjev na windowsxp instalacijski cd

Oddelek: Operacijski sistemi
91327 (1188) kanabis

Več podobnih tem