» »

nov komp cca 500€

nov komp cca 500€

kornelius ::

lep pozdrav vsem skupaj!

ker se mi ze mesa od vseh moznih kombinacij, prosim za nasvet.

racunalnik bi uporabljal za VS, php, in podobne fore, ter tudi kaksen gejm bi verjetno zalaufal.

razmisljam o tem:
*MATIČNA PLOŠČA:HP /INTEL
*PROCESOR:INTEL QUAD Q9450/2,66G/12MB/1333FSB !!
*RAM:3G DDR2
*TRDI DISK:640G SATA2
*OPTIČNI POGON:DVDRW LS
*GRAFIKA:NVIDIA GEFORCE 9600GT/512MB
*PRIKLJUČKI:LAN,AUDIO
7.1,IEE1394 FIREWIRE,DIGITALNI AUDIO
500€
in tem

MATIČNA :HP/ASUS IPIBL-LB
PROCESOR :INTEL QUAD CORE Q9450/2,66G X 4
RAM 5G DDR2
OPTIČNI POGON:DVDRW/BLU-RAY,HD DVD PREDVAJALNIK
TRDI DISK 640G SATA
GRAFIKA:geforce 9600GT/512MB
AUDIO:HD 7.1
LAN 10/100/1000
WIRELESS LAN
IEE 1394
SPDIF IN/OUT
ČITALEC KARTIC
OHIŠJE HP PAVILION elite (SLIKA)
550€
ter tem

MATIČNA PLOŠČA:ASUS P5QL-EM
PROCESOR:INTEL QUAD CORE Q9450/12MB /1333FSB
RAM:4G DDR2
TRDI DISK:640G SATA2
OPTIČNI POGON:DVDRW
ČITALEC KARTIC
GRAFIKA:GEFORCE 9800GT/512-DVI,S-VIDEO
PRIKLJUČKI:PS2,COM,VGA,DVI,
USB X 8 (6+2)
GIGABYT MREŽNA,HD AUDIO 7.1
OHIŠJE:FCW109A
590€

res bi bil hvalezen za kaksno pametno info, se priporocam tudi za kaksno dobro sestavljeno kombinacijo.

like godfather says: i owe you ;)

hvala lep dan/dni naprej!

edit: zanima me tudi, a sploh quad, ali kar duo oz kaj drugega?

kornelius ::

sem se odlocu, da si ga sestavim sam.

procesor bo Quad Q9400=190€ (ni ravno velika razlika v ceni v primerjavi s primerljivim dual core cca 30 €)

zdaj me zanima samo se maticna plosca in napajalnik.

tukaj sem pa povsem bos..

edit2: nekaj takega


se vedno me zanima predlog za maticno in napajalnik.tnx

Zgodovina sprememb…

jan01 ::

Raje si sestavi okoli intel i5 750

axee ::

Zakaj bo pa sploh v uporabi??

g. Oden ::

Zakaj bo pa sploh v uporabi??


Saj je napisal.
Kar se procesorja tiče, je v tem cenovnem razredu trenutno edina izbira i5 750, ki je praktično tako hiter kot i7 920, le da je dosti cenejši. Matično pa vzami glede na to, koliko boš navijal. Priporočam to.

kornelius ::




to sem zaenkrat sestavil. upam da je tudi v resnici kompatibilno. na hardver se ne spoznam spljoh.

drugace imam se namen vzeti radeon hd 4770.

ramov je sicer "samo" 2gb vendar so 2000mhz in ddr3, menim, da je tut za igre dost(prihaja zima hehe)

maticno sem izbral tisto, oden.

napajalnik bi tut moral biti zadost, med diski pa menim, da ni velike razlike, izbral sem 32mb, bi mogoce raje zbral 16mb?(ce ni velike razlike in nimam ga namena do konca zafilat, ker so pa razlike v ceni majhne pa raje vzamem 500 kot pa 320, a to je bolj tako na hitr dano noter)
hvala za nasvete, lakse se dise:)
tut kak popravek oz priporocilo zazeljeno. bom se pogledal po netu za enake kose opreme, ce so kje cenejsi, me pa zanima, kako je potem z garancijo, mislim, oz logicno bi blo, da ne bi blo problema, ce so kupljeni v razlicnih trgovinah.

g. Oden ::




to sem zaenkrat sestavil. upam da je tudi v resnici kompatibilno. na hardver se ne spoznam spljoh.

drugace imam se namen vzeti radeon hd 4770.

ramov je sicer "samo" 2gb vendar so 2000mhz in ddr3, menim, da je tut za igre dost(prihaja zima hehe)

maticno sem izbral tisto, oden.

napajalnik bi tut moral biti zadost, med diski pa menim, da ni velike razlike, izbral sem 32mb, bi mogoce raje zbral 16mb?(ce ni velike razlike in nimam ga namena do konca zafilat, ker so pa razlike v ceni majhne pa raje vzamem 500 kot pa 320, a to je bolj tako na hitr dano noter)
hvala za nasvete, lakse se dise:)
tut kak popravek oz priporocilo zazeljeno. bom se pogledal po netu za enake kose opreme, ce so kje cenejsi, me pa zanima, kako je potem z garancijo, mislim, oz logicno bi blo, da ne bi blo problema, ce so kupljeni v razlicnih trgovinah.


Z garancijo seveda ne bi smelo bit nič narobe, pač pošlješ posamezne izdelke v trgovino in ti morjo zamenjat. Kar se tiče grafične, je HD4770 dobra izbira. Tudi ostale komponente pašejo skupaj in so OK, edino ohišje bi jaz vzel drugo, npr. to, ker ima dosti možnosti za priklope 120mm ventilatorjev, ki so prvič tišji, drugič pa seveda zelo hladilno učinkoviti. Tako se ti nikoli ne bo treba ubadat s temperaturami. No, tako je vsaj moje mnenje. Srečno.

kornelius ::

ma ja, nebom sparau na ohisju za 20 eur. pametno.

glede ramov sem nasel zdaj se te, http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s..., ki se mi zdijo bolj smotrni od teh, ki jih imam zdaj not.

jan01 ::

Pa trdi disk raje veliko hitrejši wd 640Gb black -63€

tiborrr ::

Jaz bi ti raje to priporočal, je bolj uravnoteženo, cene sem pobral iz Funtech-a:

CPU: AMD Phenom II X3 710 AM3 BOX ... 116€
Mobo: Asus M4A78T-E ... 124€
RAM: OCZ 4 GB KIT 2x2GB DDR3 PC3-10666 1333MHZ, Reaper X ... 95€
PSU: Napajalnik ATX 520W Corsair HX (CMPSU-520HXEU) ... 94€
GPU: POWERCOLOR PCI-E ATI RADEON HD4770 512MB VGA , DVI , HDMI ... 105€
dodaj kutijo, DVD enoto in disk po izbiri.

Ta trijedrni Phenom II X3 710 je možno enostavno odkleniti v štirijedrnika, tako prihraniš okoli 60-65€ napram modelu X4 945. Uspeh ni garantiran, je pa % uspešnih dovolj visok za dvig korajže!
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

jest10 ::

No ja, ali pa cenejšo plato in čistokrvnega X4 945.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

vrednost računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706705 (2135) gddr85
»

Kateri je bolši?

Oddelek: Kaj kupiti
8711 (653) NonBody
»

nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
181435 (1136) Goldee
»

Comp do 1000€?

Oddelek: Kaj kupiti
342667 (1736) Edi999
»

nakup namiznega pc + 20.1 inch lcd

Oddelek: Kaj kupiti
181502 (1209) adis_adis

Več podobnih tem