» »

Izšel Pidgin 2.6.1 z audio in video podporo

Izšel Pidgin 2.6.1 z audio in video podporo

Ubuntu.si - Te dni je izšel priljubljeni IM odjemalec Pidgin 2.6.1 (včasih se je imenoval GAIM), ki pa tokrat prinaša precejšnjo novost - podporo za audio in video klice. Žal je podpora trenutno na voljo samo za XMMP oz. Jingle protokol (uporabljata ga Jabber in Google talk), pa še to ne v okolju Windows, obljubljajo pa, da bo podpora ostalim protokolom sledila kmalu.

Pidgin sicer teče na Linux, Windows in številnih Unix sistemih (za Mac OS pa je na voljo Adium, ki sicer uporablja tudi Pidgin kodo), podpira pa protokole, AIM, Bonjour, Gadu-Gadu, Google Talk, Groupwise, ICQ, IRC, MSN, MySpaceIM, QQ, SILC, SIMPLE, Sametime, XMPP, Yahoo! in Zephyr. Za Pidgin so na voljo tudi številni dodatki, tudi za šifriranje, Skype IM in Facebook IM.

Razvijalci so odpravili še preko 200 hroščev in uvedli še številne druge spremembe, med drugim tudi podporo temam. Brezplačni prenos je na voljo na spletni strani www.pidgin.im.

47 komentarjev

Pyr0Beast ::

A je lahko dan še boljši ? :D

Že posodabljam. Zgleda da ima Thunderbird tudi nekaj novega za ponuditi.

...
Ali ni imel GTK+ podporo za spreminjanje tem pidgina na windowsih ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Ko bojo poštimali hitrost prenosa prek lokalne mreže si ga bom namestil. Do takrat, lahko je zlat, ampak - ne hvala.

uros_m ::

@Meizu - saj ne da bi te kaj žalil, ali karkoli - ampak če IM uporabljaš za prenos fajlov preko lokalne mreže, potem ti nekaj očitno ni jasno.

driver_x ::

HellHavoc - se strinjam. Mogoče spet poizkusim Pidgina, kajti v zadnjem času sem se navadil na Kopete.

uros_m ::

Jaz uporabljam pidgin (linux in win) že nekaj časa in je za moje potrebe dovolj. Vzporedno pa še Skype.

poweroff ::

Samo info - Ubuntu PPa repozitorije vzdržuje en sam človek in lahko traja par dni, da se pojavi nova verzija. Trenutno je na voljo še 5.8...
sudo poweroff

Kostko ::

Kaj pa omemba remote code execution vulnerabilityja (v implementaciji MSN protokola) na <= 2.5.8 :D
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

christooss ::

Matthai za vse ostalo so tu getdeb.net http://www.getdeb.net/app/Pidgin
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

poweroff ::

Dela. Christoos - imas morda kaksen GTalk račun, da sprobava zadevo enkrat?
sudo poweroff

MrStein ::

HellHavoc in sammy73: A poznata kaki bolj simpl način prenosa fajlov ?
(če zahteva polurni setup in 20 opcij, potem ni simpl)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bluefish ::

Sem nekaj časa uporabljal Pidgin kot zamenjavo za WLM, pa me zaradi napol izdelane podpore za MSN ni prepričal.
Sedaj pa itak ne uporabljam nič, ker me je minilo.

Meizu ::

@Meizu - saj ne da bi te kaj žalil, ali karkoli - ampak če IM uporabljaš za prenos fajlov preko lokalne mreže, potem ti nekaj očitno ni jasno.


Jp, IM kar dostikrat uporabljam za prenos fajlov, saj uporabljam le tri računalnike, s file sharingom se mi pa ne da zajebavat. Pa še ne prenesem toliko fajlov med računalniki, da bi res potreboval nevem kaj. Zato dostikrat uporabim kar IM. Kaj je narobe s tem?

roli ::

Lepo to! Upam da pride kmalu video podpora za MSN. Sam sicer uporabljam Adium, ker je za Mac OS in se ga da precej bolje konfigurirati po vseh željah. Sicer adium nima kake funkcije iz Pidgina, ima pa katero več tako da kompenzira. Vsekakor pa sta Adium in pidgin veliko boljša kot originalni Microsoft Messenger:Mac.
http://www.r00li.com

driver_x ::

HellHavoc in sammy73: A poznata kaki bolj simpl način prenosa fajlov ?
(če zahteva polurni setup in 20 opcij, potem ni simpl)


Svoje tri NFS share nastavim v kakšni minuti. Za vsakega imam natanko tri opcije:
- IP strežnika
- ime share-a na strežniku (dobim drop-down opcijo ke enkrat vpišem IP)
- lokalna mapa

Nastavitve na strežniku pa so tudi v tem rangu porabljenega časa in števila nastavitev.

techfreak :) ::

HellHavoc in sammy73: A poznata kaki bolj simpl način prenosa fajlov ?
(če zahteva polurni setup in 20 opcij, potem ni simpl)

4x klikneš z miško pa imaš skupno rabo nastavljeno pri Windows Visti.
Potem pa samo še dodaš mape, ki jih želiš sharati in je.

BigWhale ::

HellHavoc in sammy73: A poznata kaki bolj simpl način prenosa fajlov ?
(če zahteva polurni setup in 20 opcij, potem ni simpl)


V lokalni mrezi? :> Windows sharing. Tocno tri minute traja, ce gres vmes na sekret, traja, da vse nastavis.

phantom ::

Ko bojo poštimali hitrost prenosa prek lokalne mreže si ga bom namestil. Do takrat, lahko je zlat, ampak - ne hvala.


Sej dela, sam ti ga ne znaš nastavt.

XMPP/Jabber ima dva načina za prenašanje fajlov:
1. base64 encoded v XML, preko proxy severja (ponavadi serverja, na katerem imaš račun) -- zelooo počasi (default v Pidginu)
2. Direkten prenos binarnih podatkov med računalniki (ponavadi port 8010, če seveda router/firewall tega ne blokira). Ta način je default v Kopete in Psi, v Pidginu pa moraš v nastavitvah pobrisat proxy za prenos fajlov in leti.
~
~
:wq

krho ::

Je komu uspelo ugotoviti, kako v Pidnu enostavno narediš Group chat na Gtalk protokolu. Brez kompliciranj s (Buddy/Join Chat, ter vpisom mali milijon podatkov).
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

WarpedGone ::

v Pidginu pa moraš v nastavitvah pobrisat proxy za prenos fajlov in leti.

Super način konfiguracije. Kater konj se je spomnu tega?
Zbogom in hvala za vse ribe

phantom ::

@krho: Prijatelji/Dodaj pomenek in dodaš kanal med kontankte. Naslednjič samo dvakrat klikneš in prideš na isti kanal, brez vpisovanja milijon podatkov.
~
~
:wq

MrStein ::

sammy73, BigWhale in DejanL15:
4x klikneš z miško pa imaš skupno rabo nastavljeno pri Windows Visti. Potem pa samo še dodaš mape, ki jih želiš sharati in je.

Sem glih včeraj delal.
Kliknem enkrat (v resniti tam petkrat, ampak ajde): "Share" na folderju.
Ne dela.
Vidim, da je tam še en drugi gumb "Share" (isto v Properties dialogu od mape / zavihek Share), tud tega kliknem, pa še par opcij zraven (dovolim Write access recimo).
Še vedno ne dela.
Fajle prenesem preko USB ključka.

Komentarji dobrodošli. (ja, tudi žalitve, pokažite, kdo ste v resnici!)

(mreža med PC-ji dela, recimo ime drugega PC lepo resolva; klient je WinXP)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

phantom ::

@WarpedOne: en developer Pidgina je bil preveč "brihten", verjetno zato, ker je proxy najbolj ziher način, če sta oba za routerjem/firewallom in direktna povezava ni možna.
Sicer pa mislim, da Kopete in Psi uporabita prvi način prenosa kot fallback, če direktna povezava ni možna. Če to drži tudi za Pidgin, je privzeta nastavitev proxyja res debilna.
~
~
:wq

driver_x ::

MrStein: probaj NFS share.

borchi ::

predlagaš naj človek naredi NFS share v windozih?
l'jga

MrStein ::

Itak, kaj pa si pričakoval? Kaj uporabnega?
Čeprav obstaja možnost, da se ne heca. Na Windows nikoli ne veš ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jst ::

Windows Sharing sistem je pa res za nobelovo nagrado. Enkrat dela, drugič dela počasi, tretjič mi corrupta file (zato sem se navadil vedno preveriti .md5), četrtič pa sploh ne najde računalnika.

Tako da tisti, ki je omenil, da prenaša fajle prek IM programa, ga čisto razumem...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pyr0Beast ::

Hmm, zanimivo da teh težav nimam, pa imam mešano okolje. Seveda ne win mašini ne uporabljam mrežno soseščino ampak kar 'vpnem' mrežni disk. Dosti manj kompliciranja. Win sistemi pa se skrivajo v mrežni soseščini in tudi ne oddajajo svojih vonjav v okolico, tako da jih lahko dosežeš le preko IP-ja, ter še to če je tvoj na white-listi.

Glede corruptanih filetkov pa tega še nisem opazil. Mi je ponavadi kakšen blue-screen povzročil večje težave s sesutjem odprtih faljov.

Edini problem je bil, ko sem preko mrežnega diska lavfal firefox in thunderbird (da sem lahko zadeve lavfal izključno v ramu), po parih butasth prekinitvah povezave in zgibljanju prenešene pošte se ni dogajalo kaj hujšega, nato pa na ekrat thunderbird zajavkal, da naj ustvarim nov profil :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

roli ::

Zanimivo! Jaz uporabljam tudi windows file sharing na dveh windows XP, na Mac OS in na linuxu. Nobenih problemov. In ga uporabljam dnevno. Ni ga lepšega ko se vsest pred projektor in samo izbrat film ki si ga ravnokar downloadal z neta:D na drugem računalniku. Vsi računalniki so v istem workgroupu to je pa to. Sicer tole ni potrebno ampak precej poenostavi vse skupaj.
http://www.r00li.com

techfreak :) ::

Zanimivo! Jaz uporabljam tudi windows file sharing na dveh windows XP, na Mac OS in na linuxu. Nobenih problemov. In ga uporabljam dnevno. Ni ga lepšega ko se vsest pred projektor in samo izbrat film ki si ga ravnokar downloadal z neta:D na drugem računalniku. Vsi računalniki so v istem workgroupu to je pa to. Sicer tole ni potrebno ampak precej poenostavi vse skupaj.

Iz Maca nikakor ne vidim Windows Vista PCja, tako da moram vpisati IP naslov. Ostalo pa deluje.

opeter ::

sammy73, BigWhale in DejanL15:
4x klikneš z miško pa imaš skupno rabo nastavljeno pri Windows Visti. Potem pa samo še dodaš mape, ki jih želiš sharati in je.

Sem glih včeraj delal.
Kliknem enkrat (v resniti tam petkrat, ampak ajde): "Share" na folderju.
Ne dela.
Vidim, da je tam še en drugi gumb "Share" (isto v Properties dialogu od mape / zavihek Share), tud tega kliknem, pa še par opcij zraven (dovolim Write access recimo).
Še vedno ne dela.
Fajle prenesem preko USB ključka.

Komentarji dobrodošli. (ja, tudi žalitve, pokažite, kdo ste v resnici!)

(mreža med PC-ji dela, recimo ime drugega PC lepo resolva; klient je WinXP)


Pri Visti moraš Share nastaviti drugače in sicer k read/write dodaš everyone oz. nekako takole.

Tu je opisan ta brez zveze zakompliciran postopek:
http://www.home-network-help.com/simple...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BigWhale ::

sammy73, BigWhale in DejanL15:

Komentarji dobrodošli. (ja, tudi žalitve, pokažite, kdo ste v resnici!)

(mreža med PC-ji dela, recimo ime drugega PC lepo resolva; klient je WinXP)


Napacen OS imas! ;)

techfreak :) ::

sammy73, BigWhale in DejanL15:

Komentarji dobrodošli. (ja, tudi žalitve, pokažite, kdo ste v resnici!)

(mreža med PC-ji dela, recimo ime drugega PC lepo resolva; klient je WinXP)

Zakaj je MS sploh naredil Help, če pa ga nobeden ne zna uporabljati? Imaš že v Visti vse lepo razloženo, lahko si pa še tukaj pogledaš: http://windowshelp.microsoft.com/Window...

MrStein ::

Dejan, saj sem naredil tak kot je tam opisano.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Sem še proal menu Tools/Map Network Drive... v expoeerju in vpisal vse podatke:
naslov, ime shared folderja, ime, geslo. Probal ime in številčni IP naslov.
Ne dela spljoh.

Zanimivo, niti Vista ne zna odpret shared folder jev na drugih dveh PC. Prikaže računalnike a pri odpiranju vseh javi neko napako. (bla bla bla in OK gumb)
No ja. Pač še ena izkušnja z Višto. Itek gre dol takoj, ko bom imel en dan prost.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

OK, zadnjič (odgovorite zasebno): A še komu Task Manager "spi" na Visti ?
CPU in mem graf ne gresta nikamor.
Tudi v spisku taskov ali programov se ne pojavijo pognani programi, ali izginejo ko jih zaprem (razen če zaprem TM in na novo odprem)
Update speed je na Normal (every two seconds).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

driver_x ::

predlagaš naj človek naredi NFS share v windozih?


A je bilo kje eksplicitno govora da se gre za windowse?

MrStein ::

99% folka ima Windows. Če ne reče, je skor ziher da ima Windows.
(čeprav imajo eni težave pri prejemanje tega dejstva >:D )
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

99% folka ima Windows. Če ne reče, je skor ziher da ima Windows.
(čeprav imajo eni težave pri prejemanje tega dejstva >:D )

1% Linux
10% Mac OS
89% Windows

driver_x ::

99% folka ima Windows. Če ne reče, je skor ziher da ima Windows.
(čeprav imajo eni težave pri prejemanje tega dejstva >:D )


Že res, ampak ker je šlo za težave pri tako banalnem opravilu kot je mapiranje mrežnih diskov, sem pomislil da ne gre za Windows, saj v Windowsih menda vse deluje iz prve.

šernk ::

naj mi kdo razloži kako se dodatne plugine inštalira v tale nov pidgin...nekaj sem štimal pa se pri nekem configuration vse skup ustavi mi.

hočem pa da bi mi kazalo ko mi kdo kaj piše opozorilo, kdo je kaj napisal tudi če gledam film (kot je bilo pri starem pidginu v 9.04 ubuntu), ne pa sedaj ko mi le utripa ikonca stalno...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MrStein ::

sammy73:
...saj v Windowsih menda vse deluje iz prve.

Saj v Ubuntu tudi "Vse dela!" ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

phantom ::

naj mi kdo razloži kako se dodatne plugine inštalira v tale nov pidgin...nekaj sem štimal pa se pri nekem configuration vse skup ustavi mi.

hočem pa da bi mi kazalo ko mi kdo kaj piše opozorilo, kdo je kaj napisal tudi če gledam film (kot je bilo pri starem pidginu v 9.04 ubuntu), ne pa sedaj ko mi le utripa ikonca stalno...


Package inštaliraš od plugina, pol ga pa še v nastavitvah vklopiš. Opozorila pa odvisno, kako jih imaš nastavljena:
Lahko kr nastavitvah daš, da se ti okno s pogovorom odpre, ko dobiš sporočilo al pa da ti sam utripa ikonca.
Lahko pa daš še kakšne oblačke z opozorili, npr. plugin za libnotify ti prek dbusa in libnotify odpre oblaček z obvestilom. Kakšen je ta "oblaček" in kdaj se prikaže, pa je odvisno od tega kater daemon za libnotify ti laufa. Pri tanovem Ubuntuju maš notify-osd, ki je fancy, sam še vedno mal v povojih, štelaš pa ga nekje med nastavitvami od gnomea. Privzet libnotify daemon za GNOME je notification-daemon, lahko pa inštaliraš tudi bolj minimalističnega od XFCE, se imenuje xfce4-notifyd (za Ubuntu so imena packageov verjetno malo drugačna.)
Drug način pa je, da ne uporabiš zunanjega prikazovalnika oblačkov, ampak to narediš s pluginom guifications. Po defaultu so oblački ful grdi, sam se dobi na netu kupe skinov, sam dost jih je delanih za Windows (t.j. avtorji so mešali male/velike črke, zato kakšnih slikc ne najde, morš XML od skina mal popravt).
~
~
:wq

šernk ::

Lahko pa daš še kakšne oblačke z opozorili, npr. plugin za libnotify ti prek dbusa in libnotify odpre oblaček z obvestilom. Kakšen je ta "oblaček" in kdaj se prikaže, pa je odvisno od tega kater daemon za libnotify ti laufa. Pri tanovem Ubuntuju maš notify-osd, ki je fancy, sam še vedno mal v povojih, štelaš pa ga nekje med nastavitvami od gnomea.


točno to hočem ponovno, guifications sem probal inštalirat, pa sem našel le zelo pomankljiva navodila, bi pa raje ponovno zgoraj opisan način, vendar tega ne najdem za nastavit v novem pidginu :'(

Lahko kr nastavitvah daš, da se ti okno s pogovorom odpre, ko dobiš sporočilo al pa da ti sam utripa ikonca.


obe stvari sta mi popolnoma neuporabni...da ti le utripa, mi praktično ne pove nič, ker ne vem ne kdo mi je pisal ne nič, tisto da ti odpre okno, je pa preveč nepraktično saj mi potem stalno vsiljuje okno od pogovora.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pyr0Beast ::

Meni je prav super ko samo utripa. Če si sredi dela, bo tist 'gospod' že počakal na to, ko boš imel čas zanjga.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

šernk ::

Meni je prav super ko samo utripa. Če si sredi dela, bo tist 'gospod' že počakal na to, ko boš imel čas zanjga.


meni je bilo pa izredno uporabno da sem videl kaj mi je kdo napisal, brez odpreti okna, in tako če je bilo kaj nujnega sem se lahko odzval takoj, čene pa ko se mi je dalo:)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

driver_x ::

tak način je posebej priročen, če ti za hrbtom stoji šef ....

poweroff ::

Mene pa samo zanima ali bo OTP/Encryption plugin laufal pod audio/video pluginom oz. ali bosta kompatibilna. Ker če ja, bo to zakon.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pidgin v Lubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
12902 (633) Icematxyz
»

Universal IM: Skype + MSN + GTalk?

Oddelek: Omrežja in internet
5685 (653) Tilen
»

Messenger za Skype, MSN, Google Talk?

Oddelek: Omrežja in internet
122070 (1878) bluefish
»

Večpredstavni Gmail

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
225088 (3648) Icematxyz
»

All in one messengerji z invisible podporo

Oddelek: Programska oprema
81910 (1633) tomaz321

Več podobnih tem