» »

[Java] scripting for mobile phone

[Java] scripting for mobile phone

jishiri ::

Zdravo!

zanima me ali bi aplikacija delovala na mobilnem telefonu (podprto s strani jave) ki bi jo napisal za okolje windows ali bi se moral stvari lotiti nekako drugace...

iskal sem po googlu in nisem nasel nobenih uporabnih napotkov na to vprasanje... zato bi prosil ce kdo pozna kako stran z totoriali za razvoj aplikacij v mobilnem okolju.



Hvala

LP, JM

Maystr ::

Sam delam aplikacijo za mobilni telefon v java me. Pišem v Netbeans, sam vse skompajla in naredi tudi jad in jar fajl ki jih kasneje naložiš na telefon. Tukaj nima windows nič prstov vmes.

Nuke_H2 ::

jishiri, če boš ti napisal aplikacijo za okolje windows in bi jo hotel naložiti na telefon ne bo delovalo.
za telefon je mejčkn drugač source... poglej si kakšn tutorail za java me,.

jishiri ::

hvala obema... stvari so potem lepo stekle in lahko pricnem z vrsticami...

Hvala... LP

krneki0001 ::

Kater telefon? Ker sam uporabljam dlančnike z gsm-jem in windows mobile, uporabljam kar program cedit. Zna delat z javaskriptom in c, ter c++ in jo napišem kar na telefonu, pa zalaufam v javi na dlančniku.

Templater ::

Pozdravljeni!
Tudi mene interesira programiranje na mobilnih telefonih. Ker z javo nimam izkušenj bi poskusil z C ali C++. Predlaga kdo kakšen dober tutorial, oz. kako začeti v tem? Če je sila, lahko tudi kaj o javi?
Ubi bene ibi Patria

techfreak :) ::

Pozdravljeni!
Tudi mene interesira programiranje na mobilnih telefonih. Ker z javo nimam izkušenj bi poskusil z C ali C++. Predlaga kdo kakšen dober tutorial, oz. kako začeti v tem? Če je sila, lahko tudi kaj o javi?

Kateri telefon? Za Symbian poglej na Nokia.com

Templater ::

Bom. Kaj pa za telefone, ki ne uporabljajo operacijskega sistema symbian oz. ne uporabljajo OS?
Ubi bene ibi Patria

techfreak :) ::

Bom. Kaj pa za telefone, ki ne uporabljajo operacijskega sistema symbian oz. ne uporabljajo OS?

Če podpirajo Javo, potem Javo. Drugače pa poglej na internetu za kateri telefon to rabiš.

Templater ::

Probal bi na zelo stari verziji (mislim: ZELO) nokie. Že vsaj kaka 3 leta star mobitel, sicer nevem, ali podpiro javo (manda jo).
Ubi bene ibi Patria


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Java ME

Oddelek: Programiranje
152935 (2632) matejdro
»

IDC napoveduje dominanco Symbiana

Oddelek: Novice / Windows Mobile
163463 (2944) ZaLoMaT
»

Nakup telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
301625 (1070) Aliter
»

Hipno sporočanje na mobilnih telefonih

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
314616 (3673) KoKi
»

Neumni telefoni

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
294193 (4193) CaqKa

Več podobnih tem