» »

Prenosinik ne zanza mrežnega kabla.

Prenosinik ne zanza mrežnega kabla.

miqro ::

Imam prenosnik toshiba satelite a300 pa priklopim kabel za interent pa mi kabla ne zazna...ne morem se povezati.Napiše da je omrežni kabel izključen.Ko pa priklopim kabel na namizni računalnik pa dela.Ve kdo zakaj?


lp

cinkaCR7 ::

Imam prenosnik toshiba satelite a300 pa priklopim kabel za interent pa mi kabla ne zazna...ne morem se povezati.Napiše da je omrežni kabel izključen.Ko pa priklopim kabel na namizni računalnik pa dela.Ve kdo zakaj?


lp

port ti je potem pobralo, wifi se poveži8-)

miqro ::

to se da popravit?nimam brezžičnega routerja...:|

pharaon ::

Imam prenosnik toshiba satelite a300 pa priklopim kabel za interent pa mi kabla ne zazna...ne morem se povezati.Napiše da je omrežni kabel izključen.Ko pa priklopim kabel na namizni računalnik pa dela.Ve kdo zakaj?


lp


Mogoče je kriva napačna nastavitev Link/speed duplexa...pri meni je blo to krivo,sm takrat kupil novo mrežno, je bil problem isti, dokler nisem pogooglal, da je mogoče to krivo, spremenil sem na 10mbit half duplex, od takrat ni več težav.

mojca ::

Ni nujno, je pa mogoče, da se ti je zvila kakšna žička in ni kontakta. (Meni so na ta račun zamenjali matično ploščo, ampak najbrž bi se to moralo dati popraviti.)

Nisi povedal, ali ti je sploh kdaj delalo. Če ti je naenkrat nehalo delat, je to morda vzrok, lahko bi bil vzrok tudi softverske narave. Če je softverski problem, lahko skušaš zagnati linux live (npr. knoppix) in bi ti moralo zaznati kabel. Če je problem hardverski in je prenosnik nov, pelješ serviserja na kavo, če pa garancija ne velja več, greš morda lahko raziskovat, katera žička nima kontakta :)

cinkaCR7 ::

kdaj se je to zgodilo raje napiši, mogoče kakšna strela ali podobno.
probaj z drugim utp kablom.
kateri modem pa maš?

miqro ::

računalniku že od začetka(od 12.maja) ne dela interent vendar je bil konec šole,poletje-morje itd. in ga zato nisem peljal na popravilo.Sedaj pa ga rabim ker je hišni računalnik crknil in je bil za odpad(sedaj pišem z prijaateljevega).Saj v ponedeljek peljem prenosnika na servis.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave: ob zamenjavi matične plate ne deluje LAN

Oddelek: Pomoč in nasveti
121290 (987) kerco46
»

prenosnik problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
5578 (515) tilenmpower
»

Omrežni kabel je izključen

Oddelek: Strojna oprema
131722 (1393) matej_jack
»

problem pri crossover povezavi dveh računalnikov

Oddelek: Omrežja in internet
131849 (1643) pirx
»

Rabim pomoč pri omrežju

Oddelek: Pomoč in nasveti
81128 (1036) rockyboss

Več podobnih tem