» »

priklop modema

priklop modema

SkIDiver ::

Mam modem Stollman, ki ima posebej adapter za priklop na štrom ker je externi in me zlo jezi ker imamo v zadnjem času izpade elektrike, ki traja sekundo ali manj. Tko da modemu zmanjka elektrike računalnik pa deluje bez problema. Zato bi ga rad prklopu na molex konektor. Zanima me sledeče. Original adapter navaja izhodne vrednosti 5V in 250mA. Lahko to prklopm na molex na 5V brez, da bi bile kake hujše posledice kot so skurjen modem?

msmiha ::

Modema načeloma ne bi mogel skuriti. Ker 5V je 5V pa če jih dobiš iz napajalnika ali pa iz usmernika... V najslabšem primeru se ti lahko začne računalnik resetirat, ker ni napajalnik dosti močen.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

SkIDiver ::

A si ti to ziher. Mi ti to podajaš strokovno mnenje? Mene namreč skrbi Amperaža, da ne bo preveč. Za napajalnik pa naj te ne skrbi, ker je dost močan. Ne bi rad končal s skurjenim modemom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

TESKAn ::

Za ampere naj te ne skrbi - tudi npr. ventilator ti rabi 0.1A, napajalnik jih ima na 12V pa najman ene 10A, pa še nisem slišal, da bi komu skurilo ventilator>:D. Tako da se tudi jaz pridružujem mnenju, da bi moglo delovat.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

SkIDiver ::

Pol bom zadevo jutr vštromal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajanje r9 280x - napetosti

Oddelek: Strojna oprema
474161 (3109) Jst
»

rele, ki bo vklaplo diodice

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
304120 (2730) TEDY
»

Bo 300W napajalc dovolj za...

Oddelek: Strojna oprema
372125 (1218) laaz
»

Kako narediti luknjo v ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191358 (1058) danielka84
»

tri zicke na ventu?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191070 (862) Binji

Več podobnih tem