» »

Program za editiranje videa

Program za editiranje videa

Ales47 ::

Mene zanima, ce vi veste za kaksni program ,z katerim bi lahko editiral videje, ki sem jih sam snemal. Iscem seveda samo free ali pa trial programe ;)

Hvala

bluefish ::

VirtualDub, Windows Movie Maker, Vegas Pro, Pinnacle,...

opeter ::

Free1: Vivia (za Win in Mac)
Free2: na Linuxu je Kino, Cinerella
Free3: na Windowsu imaš MovieMaker
Free4: na Mac računalnikih iMovie (del paketa programske opreme iLife, katerega dobiš "brezplačno" poleg računalnikov)

Plačljivih pa je cel kup: od najenostavnejših (Pinacle, Corel/Ulead, Cyberlink, Serif, Sony, Adobe Premiere Elements idr.) do raznih profi zadev (Adobe Premiere Pro, Sony Vegas Pro, Avid, Ulead/Corel Media Studio Pro itn.). Na Mac računalnikih npr. Apple Final Cut (ravnokar izšla nova različica).

Še nekaj zanimivh (in poceni) programov, če ti free zadeve ne odgovarjajo:
- AVS Video Editor
- Xilisoft Video Editor
- Video Edit Magic

Tu imaš dokaj kompleten seznam aktualnih programov:
List of video editing software @ Wikipedia
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dzinks63 ::

Iscem seveda samo free ali pa trial programe ;)


free, npr: SuperDVD Video Editor,
drugače pa skoraj vsi programi ti ponujajo trial ali kako drugače omejeno različico.

Ales47 ::

gli nekaj delam z windows movie makerjem, a ne gre z tem izrezat kaksega clipa`? nvm kak naj recem, npr od 2min 30sec do 4min 30sec izdbrisat video

Okapi ::

Označiš z miško, kaj bi rad izbrisal, in pritisneš delete. Tako nekako - preberi navodila, to je najbolj osnovno in najbolj preprosto opravilo.

O.

uroszo ::

Priporočam pinnacle studio
http://www.ozvocenja.si

poweroff ::

Za osnovno urejanje bo gotovo super Kino. Rezanje in lepljenje, pa še efekti pri prehodih. Plus - zelo enostaven za uporabo.

Za kaj bolj zahtevnega Kdenlive ali Cinelerra.

DVD (z menijem) pa izdelaš z DeVeDe.
sudo poweroff

Ales47 ::

Super :) Hvala vam, bom testiral te programe ;)

Ales47 ::

en vprasanje glede tega *kino* programa, nikjer ni installerja, samo nekse drugi file so

poweroff ::

Hja, to je pa verjetno zato, ker so Kino, Kdenlive, Cinelerra in DeVeDe za Linux.

A ti še ne uporabljaš Linuxa? 8-O
sudo poweroff

Ales47 ::

lol ne:D

Ales47 ::

Downloadal sem si vegas pro 9.0a 64 bit trial version, ko hocem to instalirat, se mi pokaze okno *Unable to write to the temp directory in C:/user/xxxx/appdata/local/temp/.
Check that you have write access to this directory.

Kaj moram naredit?:S

PacificBlue ::

Mislim, da moraš zaganati v administrattorskem načinu. Samo desni gumb na miški in run as admin...

Ales47 ::

sem poskusil in ne gre

poweroff ::

Hehe, po moje bi imel manj težav, če bi uporabil Linux. V Linuxu greš na meni Sistem - Administracija - Upravitelj paketov Synaptic, kjer izbereš Kino in klikneš install. In zadeva je že v meniju Programi - Zvok in video - Kino in editiranje se že začne.

Simpl kot pasulj. :D

Ampak če se ti ljubi j*** z onim drugim sistemom, kar. Svobodna izbira. 8-)
sudo poweroff

mtosev ::

sem poskusil in ne gre

lahko da je dartoteka poskodovana. downloadaj se en krat.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Okapi ::

Hehe, po moje bi imel manj težav, če bi uporabil Linux.
Pozabil si omeniti, da moraš imeti povezavo v internet;)

V Oknih greš na Start / Programi / Windows Movie Maker in se požene program, ki je dovolj zmogljiv za 95% uporabnikov. Pri Macih je podobno - vse potrebno je že nameščeno.

O.

TOP ::

Probal sem že kar nekaj teh programov in nakoncu sem ostal na Pinnacle Studio.Meni osebno najbolši program pa še v Slovenskem jeziku je.

poweroff ::

Očitno povezav v internet ima, če piše po forumu.

Sicer pa - v eni drugi temi si trdil, da ima itak vsak povezavo v internet. In to celo zanesljivo. :D
sudo poweroff

Okapi ::

Sicer pa - v eni drugi temi si trdil, da ima itak vsak povezavo v internet.
Ja, problem je, ker si ti trdil, da je nima;)

O.

dfajt ::

Ene deset let nazaj je nek profesor informatike trdil, da bo čez deset let tako ali tako vsak Slovenec imel doma internet na hladilniku (da bo lahko naročil pivo, ko ga bo zmanjkalo :)). No, pa imata.

Sicer pa je za amatersko rabo en izmed boljših Pinnacle Studio (poskusil pa sem več deset programov), za profi pa Adobe Premiere.
MovieMaker je le za popolne začetnike in se ga zelo hitro preraste.

poweroff ::

Okapi - pri oblaku rabiš imeti stalno povezavo, v temle primeru pa lahko počakaš par ur in si potem preneseš program.

Sicer pa sem jaz tudi delal s Premiere in bi rekel, da je Cinelerra precej primerljiva. En kolega, ki je rešiser, ki zelo veliko dela s Cinelerro, pa mi celo zatrjuje da je za profesionalno rabo Cinelerra daleč pred Premiero.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brezplačen video urejevalnik

Oddelek: Programska oprema
285856 (5047) opeter
»

Program za delanje filma

Oddelek: Zvok in slika
246781 (3854) MiniProgram
»

Iščem dober program za video obdelavo

Oddelek: Pomoč in nasveti
223371 (3067) #000000
»

program za obdelavo videa

Oddelek: Zvok in slika
122834 (2588) vice boy
»

Editing videa pod Linuxom

Oddelek: Operacijski sistemi
372748 (2253) CaqKa

Več podobnih tem