» »

Pri vrtanju v shrambi zadel telefonske žice

Pri vrtanju v shrambi zadel telefonske žice

m4d_m4n ::

Ne vem če sem pišem na pravem oddelku, če ne se opravičujem.
Ko sem vrtal lukenje v shrambi sem zadel telefonske žice, sedaj dvem sosedoma ne dela stacionarni telefon. Ali kdo ve kakšen je postopek pri pttju in kolikšna bo cena za popravilo te moje nesreče, nesreče zato ker nisem edini v bloku ki ima luknje na podobnem mestu in če bi hotel nebi mogle zadeti:(. Ali mi bodo morali razbiti steno za popravilo?

r5r ::

Odstraniš lahko toliko ometa, da lahko žice spojiš med sabo. Streslo te ne bo, pazi le na barvo žic.
And it makes me wonder.

20sdfj093f ::

Če je imel kdo od sosedov VDSL, bo jezen, če boš naredil slabe spoje, saj je povsem možno, da po novem televizija ne bo več delovala. 8-O

darkolord ::

Streslo te ne bo, pazi le na barvo žic.


Med zvonenjem gre po žici 60-90V (tok pa mislim da ene 30mA), kar je dovolj da te fejst useka.

r5r ::

Samo verjetno takrat ne bo zvonilo, sicer je okoli 48 V.
And it makes me wonder.

Karen ::

Če ti je kaj v tolažbo: jaz sem v bajti (nekaj starih instalacij luči obdržal, za kar mi je še vedno žal pri obnovi) to naredil že drugič. Torej: varovalko ven, majzl pa macolo v roke, skopat, spojka, gips, jupol. En kup packarije skratka (prvič). Drugič sem to naredil pred mesecem ko sem sliko obešal - pa sem si rekel saj ne more it točno tukaj... zadel iz prve;((. Aja, še nisem saniral, čeprav bo manj packarije kot prvič.

darkolord ::

Samo verjetno takrat ne bo zvonilo, sicer je okoli 48 V.

60-90V, pa na "verjetno" se ni glih za zanašat, ker te pol useka glih takrat, ko to najmanj pričakuješ.

Pyr0Beast ::

Zalotati s plinskim spajkalnikom ali pa spojke gor obesiti :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

misek ::

Boljše zalotati, drugače žice na spojih oksidirajo in sčasoma kvaliteta linije upada.

Pyr0Beast ::

Odvisno od priložnosti in dostopnosti. Seveda, lota se, če se le da, ker je to pogoj za dober spoj, nato sledi tudi dobra izolacija.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

r5r ::

Ni mi jasno, zakaj bi dvigovali napetost. Vem samo, da telekomunikacijska oprema deluje na 48 V. S tem, da je plus na zemlji oz. nekaj takega, torej se napaja na -48 V.
And it makes me wonder.

m4d_m4n ::

Bi zalotal če bi vedel kaj je bilo povezano ampak se je dosti žic ovilo okoli svedra in vprašanje koliko žice je potegnilo, med drugim v luknji vidim samo gomot žic. Treba je računati da je le 8 stanovanj v vhodu in samo dvem ne dela telefon.
Potem bo treba razbijati ali lahko ptt potegne poškodovane žice ven in napelje nove? Najbolj me je strah pretirane cene za delo iz strani pttja. Sem pa vrtal v lastni shrambi tako da ne vem ali se lahko zagovarjam na ta način.

Pyr0Beast ::

Eh, zdaj je morebiti pravi čas da dokončno razbiješ steno porihtaš zadevo ter začneš prisluškovati sostedom !! :D >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brane2 ::

Po moje je tudi lotanje edina prava opcija.

Če ne zaradi drugega, pa zaradi nespremenjene impedance kabla.
Pa še to le v primeru, če stvar narediš lepo, de sa geometrija žice pri prehodu spreminja čimmanj.

Drugače bi znali biti problemi pri DSL prenosih...
On the journey of life, I chose the psycho path.

madog ::

najboljše menjati te kable za en UTP od predhodnje doze do naslednje doze ali za 100% še čisto do sosedov, kaj boš lotu pa štuku bo samo še slabše....
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

20sdfj093f ::

Po moje je tudi lotanje edina prava opcija.

Če ne zaradi drugega, pa zaradi nespremenjene impedance kabla.
Pa še to le v primeru, če stvar narediš lepo, de sa geometrija žice pri prehodu spreminja čimmanj.

Drugače bi znali biti problemi pri DSL prenosih...


Lotanje je prednost zaradi dobrega spoja. Verjetno pa tudi slabost zaradi prehoda baker-spajka-baker?

Furbo ::

Presneto kako tehnični ste vsi skupaj, edina prava možnost je poklicati telekom pa konec.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bluefish ::

glede na sosede bi bila to še najbolj poštena poteza. Vsaj pokliči, da vidiš, kolikšni so stroški.

Aljaz1980 ::

V vsakem primeru bos tolkel steno, no ti ali pa telekom, s tem da ce ti probas zalotat te to stane veliko manj ce dela

pa nehajte komplicirat, ce bo vredo spoj in izolacija stimala, se ne bo nobeden sekiral za tista 2Kb manj ko mu bo vlekl
pustis ofjen vse kupaj potem ko zalotas, ce ma sosed slučajno se probleme lahko probas popravit spoj
ce ne pomaga pa poklices ptt, da ti mastno zaracunajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aljaz1980 ()

m4d_m4n ::

Ni tako preprosto, te shrambe so med nadstropji, moja je med pritličjem in prvim nadstropjem nasproti stanovanja. PTT omarica je pri vhodu v blok kar je eno nadstropje nižje in če je sveder potegnil žico je vprašanje kje se je pretrgala. Se pa zelo čudim da žice sploh tečejo na tistem mestu saj so stanovanja na nasprotni strani. Bomo videli v ponedeljek, saj je upokojenka, ki ji ne dela telefon že kontaktirala PTT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m4d_m4n ()

AngelOfDeath ::

Ko bi ti videl kako šelebajzarsko Telekom skup dela žice bi se samo čudil...
edit: Slovnica

Wolfman ::

Ko bi ti videl kako šelebajzarsko Telekom skup dela žice bi se samo čudil...

Nam so jih najprej tako zanič zvezali (DSL) da pingalo toliko da se ti zmeša. Potem so ko so kopali jarek (za vodovod ali telefon, internet nekaj pač) šli čez njega s kopačem, še bolj pingalo. Potem je pa še strela udarila, tako da namesto 1/1 dela 600kb DL tam nekje... :S. Samo hvalabogu pride optika kmalu

gokky ::

Presneto kako tehnični ste vsi skupaj, edina prava možnost je poklicati telekom pa konec.


Telekom skrbi samo za kabel do prve hišne omarice. Naprej je stvar lastnikov (to že kakih 7 let)

m4d_m4n ::

Najbolj me sedaj skrbi kakšni so lahko stroški popravila, oziroma menjava teh žic z delom vred, ker v najslabšem primeru bom to moral sam kriti. Meni se niti sanja ne okoli katere številke se giblejo cene, ali je to nekaj okoli 100eur ali okoli 1000.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m4d_m4n ()

Tilen ::

Streslo te ne bo, pazi le na barvo žic.


Med zvonenjem gre po žici 60-90V (tok pa mislim da ene 30mA), kar je dovolj da te fejst useka.


Pri PRD-jih tega v takšnih obsežnostih ni. Prav tako kot je že nekdo omenil - v primeru večstanovanjskega obejkta mora Telekom zagotoviti povezavo do omarice na obejktu. Za napake od tukaj naprej se kontaktira vzdrževalca zgradbe, ta pa preko podizvajalcev (lahko tudi Telekom) odpravlja napake na interni napeljavi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

20sdfj093f ::

pa nehajte komplicirat, ce bo vredo spoj in izolacija stimala, se ne bo nobeden sekiral za tista 2Kb manj ko mu bo vlekl


Zna bit, da bo problem v nekaj dB manj (in ne nekaj kB manj)...

Pyr0Beast ::

Glede na to da imajo analogno linijo, dvomim da vedo, kaj je to ADSL :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

st0jko ::

Glede na to da imajo analogno linijo, dvomim da vedo, kaj je to ADSL :D


Kakšen nesmisel ^^
keks?

20sdfj093f ::

Za PSTN je OK tudi štukanje... ampak recimo da se v stanovanje preseli nekdo drugi in si zaželi IPTV.

Pyr0Beast ::

Heh, bo pa prišel tehnik in rekel da s tako slabo linijo pa ne bo šlo.

Doma ene 3x štukan kabel v omarici (standardne 'čokoladke' in še zarjavela priključna plošča), nato še 100m kabla po hiši. Sinhronizacija na vdsl 2 22/3M. Da se
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Steinkauz ::

Mi mamo tut doma tko lol kabel do modema(vdsl) za internet.
V bistvu kabel s salotejpom zliman skupi :))
Dela 10/10, sedaj 20/4 brez problema :)

Če si samo presekal kabl, brez da bi potegnil še kaj kabla, poklič enga štromarja pa nej ti porihta pa je. Verjetno ne bo glih neki velik računal.

20sdfj093f ::

Pyro: Jaz bi z 22/3 jokal... :)

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Kak mate lahk tak nore prenose če pa men dela 16/0.5 pa ne spravim upload na več. Od kod naprej naj potegnem nov kabel?

Pyr0Beast ::

dpavli: Za 2xIPTV, 1xIPFon, 1/1M net je čisto dovolj :D

Se pa ne sekiram, no prej sem mel 10/10 fiber v Lj pa je letelo, tukaj so ga zaključili par metrov pred hišo. No, sam da siol ni pa sem srečen :D

Kak sem že govoril; Sem pa rajši brez neta, kot pa da mam siol (do 2008 na 16.8kbps dial-up!) >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

poweroff ::

To lahko pokličeš poljubnega elektrilčarja, pa ti pride popravit. Pokliči, pa vpraši koliko okvirno bo stalo...
sudo poweroff

m4d_m4n ::

Zrihtano v torek, kanal sem zadel direkt po sredini še zdej ne morem verjet. Žic je bilo zavitih za eno pest, in je bilo treba malo poštemat steno, odštel sem 95eur vključno z ponovnim prebitjem stene.
Hvala za vse odgovore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stuklanje kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5211662 (9944) SaXsIm
»

Telefonski kabel na meter.

Oddelek: Omrežja in internet
396016 (4846) MadMax
»

Spoj več mehkih žil

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
213454 (2864) LordTado
»

Priklop štedilnika!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3113186 (12344) int47
»

Kako kvalitetno naštukati telefonsko parico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
509530 (8048) Vanich

Več podobnih tem