» »

BifferBoard: 1W linux device

BifferBoard: 1W linux device

SodVina ::

Na tole sem slucajno naletel. Zadeva zgleda zelo v redu, poceni in z zelo majhno porabo(1W pri vklopljenem usb kljucku, 1,5W pri vklopljenem LANu). Narejenih je bilo tudi ze nekaj modifikacij. Razmisljal sem o enem debian servercku(napajanem s preko omrezja in s pomozno baterijo), ki bi sluzil za par procesorsko nezahtevnih opravil(statistika omrezja, komuniciranje preko rs232, sem ter tja kak wget, ipd.).

Je kdo ze tole imel priloznost preizkusiti?

lp,
SodVina

EDIT: popravil link
  • spremenil: SodVina ()

SodVina ::

Bi bilo tole sposobno poganjat apache + mysql? Po moji logiki da. Seveda ob predpostavki, da struktura strani in baze ni kompleksna ter da je malo klientov na serverju in malo aktivnosti na bazi.

misek ::

Tole zadevo lahko primerjaš s poceni routerji, ki omogočajo alternativen firmware, npr. OpenWrt. Je le-ta tudi omenjen nekje v dokumentaciji, tako da lahko poganjaš kar precej pripravljenih paketov.

ender ::

Zadeva ima 32MB RAMa. Drugače, če hočeš x86 računalnik z nizko porabo, si poglej kakšno Alix ali Soekris ploščo (AMD Geode), ali pa Fit-PC (Intel Atom).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

jan01 ::

SodVina ::

Od vseh zgoraj nastetih ima ta zadeva najnizjo ceno, najnizjo porabo in je najmanjsa(nekaj izmed njih, recimo sheevaplug tudi ni mozno narociti v Slo, vsaj jaz te opcije nisem nasel). No, obstajajo tudi varcnejse in manjse zadeve. Samo so temu primerno se obcutno drazje.

lp,
SodVina

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

ABX ::

Hmmm, 486 CPU, boš moral zelo optimizirat zadeve. Verjetno kernel boš ročno sestavil.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Brane2 ::

IMHO nič posebnega. Vsak telefonček ima močnejšo zadevo z verjetno manjšo porabo.

Koneckoncev tudi mnogi switchi.

Kolega je iskal nekaj takega in je šel v štacune po switche.

V enem mi je pokazal pravi mali SoC z MIPS jedrom na 150 MHz, mislim da Infineonov...
On the journey of life, I chose the psycho path.

MTm2H37rqt7B ::

Beagle Board pod 2W. ARM Cortex-A8.

SodVina ::

Kar jaz zelim je napravo, ki:
-ima porabo 5w ali manj
-stane 50eur ali manj
-je sposobna poganjat "polnokrvno" linux distribucijo.

Ce imate kaksen predlog, ki spada v to kategorijo, prosim za link v trgovino, kjer to stvar lahko narocim v slo. Ker drugace mi ne pomaga veliko.

Trenutno sem naletel edino na bifferboard(razumem, da ni ground-breaking tech, ampak upam da je dovolj). Trenutno imam tudi NSLU2, ki je vcasih spadal v to kategorijo, zdaj pa ga izpod 100eur ne morem dobiti.

hojnikb ::

Ma mogoče kdo tole zadevico za prodat ?
#brezpodpisa

SodVina ::

Saj lahko narocis od njih. Precej hitro posljejo.
Jaz sem zadevo nabavil par mesecev nazaj, sedaj pa se vedno caka na visek casa, da stvar spravim v pogon :8)

hojnikb ::

Saj lahko narocis od njih. Precej hitro posljejo.
Jaz sem zadevo nabavil par mesecev nazaj, sedaj pa se vedno caka na visek casa, da stvar spravim v pogon :8)

Sej bi, sam nimam PayPala, tak da če ma kir kirga odveč al ga pa ne rabi bi ga z veseljem odkupo.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bonsaji [anketa za diplomsko]

Oddelek: Loža
281678 (1544) LeXani
»

[Linux] Sprememba oznake valute

Oddelek: Operacijski sistemi
51143 (1023) root
»

Pc ne starta

Oddelek: Strojna oprema
8986 (865) SodVina
»

Dual boot CD/DVD

Oddelek: Operacijski sistemi
6935 (840) SodVina
»

PC se resetira po nadgradnji

Oddelek: Strojna oprema
51013 (849) blackStorm

Več podobnih tem