» »

Vista KMS =business??

Vista KMS =business??

monaco ::

Sestra dela v javnem zavodu in jim je MS dal licence. Dobila je nov računalnik in ji moram do ponedeljka naložit sistem. Šef ji je dal pildek na katerem piše Windows Vista - KMS (in serijska) ter Office 2007 Applications (+serijska) in Office 2007 suites (+ serijska). CDjev menda nimajo (ne najdejo?).

Katero Visto lahko dam gor in kje jo dobim? Dve imam doma, pa mi nobene ne gre s to serijsko. Nekje sem bral, da če je KMS licenca je business, toda je nikjer ne morem snet. Bi mogoče šlo z Ulitmate DVDja in se namestijo samo komponente za katere je licenca?

Kaj pa office?
www.ramsak.si

Gandalfar ::

Nobene. Naj zrihtajo CD-je pa se nehajo hecat ter naj to opravi njihov sistemc.

monaco ::

Če nimajo sistemca pri 5 zaposlenih... Z računalniki se ukvarja tist, ki ima 5 min časa... večinoma šef, ki je na dopustu...
www.ramsak.si

alexmarsic ::

nevem kako je tam ampak kot jaz vem Windows Vista Enterprise je ponavadi za podjetja. Usaj tako majo druge firme in Šole. Če je Enterpise ne moreš naložit iz Ultimate DVD-ja ampak moreš posebej dobit Enterprise. Sem že sam poskusu iz ultimate pa ni šlo. Tako da jaz bi priporočal naj zateži za DVD-je oz CD-je

jan01 ::

Pri visti je dvd le en za 32 in en za 64bitno verzijo...

monaco ::

Vlačim dol Vista Ultimate pa bom videl... Za dvd je težila že cel teden pa ga niso našli. Sedaj je pa prišla z original zapakirano kišto do mene in mi prosila da ji jo porihtam, da bo v času dopustov v miru končala projekt. Nimam pojma kako je sploh s temi licencami, niti ne vem zakaj so jih sploh dobili (saj tudi ona ne), samo rad bi ji pomagal ko gre v ponedeljek nazaj.
www.ramsak.si

jan01 ::

Rabiš zdownloadati originalno verzijo viste...

monaco ::

Rabiš zdownloadati originalno verzijo viste...

Kje?
www.ramsak.si

monaco ::

www.ramsak.si

bluefish ::

Ne. To je namenjeno poganjanju v virtualni mašini.
A virtualization product that supports the VHD format is required to use this virtual machine. Microsoft Virtual PC or Microsoft Virtual Server are provided for free and can be used with these VHD based virtual machines. Please refer to the Virtual Server 2005 R2 System requirements page here.

In addition to the System Requirements for the virtualization product, you will need additional disk and memory resources for running the virtual machine. This VHD is pre-configured to use approximately 10GB of hard disk space and approximately 1024MB of memory.

monaco ::

Mah, kje pa potem naj snamem Enterprise. Še v Ultimate paketu je cel kup verzij, samo enterprise ne...
www.ramsak.si

bluefish ::

Enterprise je pravzaprav Ultimate za podjetja.

alexmarsic ::

blueFish prau maš.

Monaco nevem poglej naokoli

misek ::

monaco, Enterprise verzija se dobi v okviru MSDNAA (fakultete, morda šole).

urosh ::

msdn-aa anyone?

naj ti nekdo ki ma tam account (feri and stuff) zlouda...

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

monaco ::

Kaj pa pomeni KMS?
www.ramsak.si

bluefish ::

misek ::

KMS (Key Management Service). Če prav razumem je za to potreben poseben strežnik v organizaciji?

Mr.B ::

Ne rabiš, ker se da....google.com.
ČE ni originalnega Medija, pa ni dostopa do MS-ja, potem dl-jaj piratsko Allinne Vista. Vpiši kodo, pa bi moralo biti OK....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

monaco ::

Saj to z KMS mi postaja jasno. Gre za združenje podobnih organizacij in so verjetno povezane skupaj pa se na tak način aktivira. Dobil sem info, da imajo licence za Visto Business pa da je doma ne bom mogel aktivirat... Očitno je to to.
Vzel sem Vista ultimate DVD in naložil vistu Business. Bom v ponedeljek videl kaj bo, ko bo probala aktivirat. Je pa zanimivo, da če sem pri setupu vpisal kodo mi je napisalo da se je zgodila napaka in moram setup pognat ponovno?!?! Kodo sem potem vpisal ko se je sistem že postavil. Upam, da bo šlo.

Original medija žal ni in ga ni mogoče dobit. Piratske zadeve pa ji nikakor ne bi rad dajal gor. S kodo za Office 2007 pa ni bilo težav.
www.ramsak.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows could not be activated

Oddelek: Operacijski sistemi
8769 (623) Jst
»

Windows 7 je tu (za razvijalce in študente) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19826198 (14849) ;-)
»

Windows 7 RC 5. maja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6610813 (6074) Tr0n
»

free upgrade from vista to 7?

Oddelek: Operacijski sistemi
92458 (2055) cukl
»

Cene za Visto so tu, Vista še ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
8310275 (7012) Smorny

Več podobnih tem