» »

Nadgradnja graficne.. nasvet..

Nadgradnja graficne.. nasvet..

Entity ::

Pozdravljeni,

trenutno imam v sistemu ATI Saphire Radeon X1950 PRO. Racunalnik uporabljam primarno za foto obdelavo, ter vektorsko risanje (graficno in net oblikovanje), torej programi kot so Photoshop, Lightroom, CorelDraw, Illustrator, itd.. Obcasno pogledam tudi kakšen film, tudi HD. Iger nobenih.
S kartico sem naceloma zadovoljen, za moje potrebe je ok, problem je samo, ker imam zadnje case z njo ogromno tezav. Vsakih nekaj dni mi enostavno ne deluje kot je treba (pojavi se hud redraw problem) in jo moram na novo instalirati (uninstall drivers, reboot, driver cleanup, reboot, driver install, reboot,..) kar mi vzame kar nekaj casa in pokuri ogromno zivcev. Tako bi kartico zamenjal z kakšno novejšo in tako skušal rešiti problem.

Racunalnik je trenutno Gigabyte P35-DS3P mobo, Intel E6600, 4GB rama, XP pro SP3.
Glede na starost moje trenutne kartice, je verjetno ze najcenejša na trgu boljša in zmogljivejša od moje, tako bi se tudi cenovno omejil nekje do 50-60eur, saj vec res ne rabim. Je pa res, da ce ze kupujem, dam raje vec ce je "future proof" in je res boljša od cenejše. Tu mislim predvsem na dober full hd video support, ker je tega vedno vec.
Edina zahteva je, da ima dvojni DVI izhod, ker imam dva monitorja.

Gledam tele ATI HD4650, za laika mi zgleda ok, pa je res?
Katera firma pa je "boljša": Sapphire, PowerCool, Gigabyte?


Hvala in lep pozdrav,
Matic

Valvoline ::

Če rabiš za resno delo nabavi raje z 1gb rama.
4650 ali 4670 cool.

dzinks63 ::

Racunalnik uporabljam primarno za foto obdelavo, ter vektorsko risanje (graficno in net oblikovanje), torej programi kot so Photoshop, Lightroom, CorelDraw, Illustrator, itd.. Obcasno pogledam tudi kakšen film, tudi HD. Iger nobenih.


Za tole ne rabiš nobene dobre grafične. Sam še vedno uporabljam na sekundarnem compu neko prastaro mx2 32MB, pa lahko delam vse to. Torej če rabiš samo za resno delo, se osredotoči samo na dva DVI izhoda, če praviš da morata nujno bit, vse ostalo ti ni pomebno in lahko vzameš tudi najcenejšo kartico. Če ti je všeč HD 4650, jo kar nabavi je čisto ok, še predobra je.

g. Oden ::

Tako je, HD 4650 je še predobra za tako delo, po drugi strani pa bi bilo nesmiselno kupovat kaj slabšega kot že imaš (X1950pro). Tako da, HD 4650 bi bila po mojem mnenju ravno prava izbira.

Entity ::

Tako je, za moje delo graficna sploh ni pomembna.

Potem grem pa kar v HD4650. Kaj pa glede proizvajalca? Sapphire, Power Color, Club 3D, Gigabyte,..? Je tu kakšna dejanska razlika ali gre v osnovi za enako kartico?

Ceprav zdaj gledam in imajo prakticno vse 1x VGA in 1x DVI izhod. Kar sicer tudi ni velika ovira, ker imam konverter DVI-VGA, samo je dvojni DVI vseeno bolje.
Tega sem našel pa pri temle (slabšem?) modelu: Gigabyte HD 4550.
Opis:
GV-R455D3-512I SILENT
tehnologija: 55nm
vmesnik: PCI Express 2.0
pomnilnik: 512 Mb,GDDR3,128bit hitrost: 2000MHz
hitrost jedra: 750 MHz
priklju?ki: 2xDVI-I / D-sub / HDMI
pipeline: 320
podpira DirectX 10.1, CrossFireX? , Avivo?HD
stran: http://www.gigabyte.com.tw/Products/VGA...
za 50eur..

Bo tole tudi ok, za predvajanje kakšnega filma v full HD?
Pa še od Gigabyte je, kot moja mobo, si morata bit všec :)

Hvala in lp,
Matic

axee ::

Tudi HD 4670 se da dost poceni dobit. Jaz sem nabavil Powercolor HD4670 512MB pri nakupi.net (mislm da 65€), ker rabim enako kot ti, dva dvi-ja (iz vga na dvi boš imel slabšo kvaliteto), majhno porabo ter zadostno moč za Aero, HD filme ter bonbončke pri Photoshop CS4. Lahko bi pa tudi 4650, svojo sem vzel samo ker rabim dva DVI-ja.

LP

dzinks63 ::

Hd 4650 2xDVI, vprašanje če je na zalogi ozima rok dobave?

axee ::

Sej ti piše, do 5 dni dobave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup GRAFIČNE kartice (nižji rang)

Oddelek: Kaj kupiti
432955 (2279) jan01
»

Katero grafično kartico do 40-50eur?

Oddelek: Kaj kupiti
141807 (1493) g. Oden
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
442238 (1362) opeter
»

Tudi Sapphire z AGP Radeoni

Oddelek: Novice / Grafične kartice
92678 (1884) PrimozR
»

Izbiram med dvema?!?

Oddelek: Kaj kupiti
71557 (1343) vrbetic

Več podobnih tem