» »

Mobilec z 1Ghz processorjem

Mobilec z 1Ghz processorjem

ncc2000 ::

Počasi bo prišel trenutek za zamenjavo mobilca, ki ga uporabljam striktno za poslovno uporabo.
Že nekaj let imam FS T830, ki odlično opravlja svojo funkcijo, moti me le počasnost pri multitaskingu,
če lahko uporabim ta izraz tudi za mobilni telefon. Po moje bi cca 100% hitrejši procesor zmanjšal
to pomanjkljivost,pa tudi WM6,5 bo (je že, ne vem) menda hitrejši od WM5, ki ga imam gor sedaj.
Tako da bom moj naslednji pda/tulifon imel hitrejši procesor od tega.

Softversko mora obvladati branje in pisanje office dockov, branje pdf itak,
povezljivost poleg WiFi seveda HDSPA. Če bi se najdla opcija za 2xsim, bi bilo krasno, ni pa pogoj.
Bombončki, kot so hud fotoaparat in pa GPS mi niso pomembni.

Tipkovnica pa...močno sem se navadil na qwerty tastaturo, ki je na mojem obstoječem telefonu
in tudi s staylusom mi gre dobro. Sedaj vidim, da na telefonih z večjim zaslonom folk tapka
po virtualnih tipkovnicah kar s prsti, brez pisala, no in tu sem malo skeptičen, kako to gre.

Povprašujem oz naprošam za mnenja:

- kateri telefon priporočate v okvirih mojih napisanih želja
(sam sem zasledil le TG01, a ga nikjer ni za dobit, ali za stestirat, videti v živo)
- se da napleskat ornk besedilo s tapkanjem po virtualni tastaturi brez stylusa tako hitro,
kot z njim, ko se navadiš?
- če že kdo slučajno ima mašinco podobnih zmogljivost, prosim za izkušnje, kratko recenzijo

Za morebitne odgovore in nasvete se vnaprej zahvaljujem.

Bor H ::

Težka odločitev, mogoče bi kaka N97 to bila, ker rabiš fizičn Qwerty. Drugač bi pa mogoče predlagal HTC Touch dual, sam ne vem če je za dobit pri nas.

Je pa tako s tistimi onscreen tipkovncami, če stojič na miru se da precej hitr pisat, jst uporabljam stylus pa mi gre dost hitr, sam se morš jasno da navadt. Mislm pa, da glede na to da očitno boš velik uporabljal to kot mobilno pisarno rabš fizičn qwerty.

ncc2000 ::

Težka odločitev, mogoče bi kaka N97 to bila, ker rabiš fizičn Qwerty. Drugač bi pa mogoče predlagal HTC Touch dual, sam ne vem če je za dobit pri nas.


Je pa tako s tistimi onscreen tipkovncami, če stojič na miru se da precej hitr pisat, jst uporabljam stylus pa mi gre dost hitr, sam se morš jasno da navadt. Mislm pa, da glede na to da očitno boš velik uporabljal to kot mobilno pisarno rabš fizičn qwerty.


Fizičny querty ni ravno nujno, s stylusom po virtualni mi gre kar dobro. Zanima me kako se obnese onscreen querty le s prsti, hmm.

N97 ima platformo v rangu mojega obstoječega telefona, HTC TD pa je malo boljši s 528Mhz procom, ampak sam ciljam mnogo višje.
Poleg tega pa glede symbian-a ne vem, če v njem obstajajo tudi urejevelniki Word, Excel, ne le bralniki.

Če v TALE iskalnik v rubriki hitrost proca nastaviš 800Mhz npr., se prikažejo mašince, na katere cijam.

Trenutno imam pa TALE CEGU že nekaj let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

Infinity ::

poglej si kej tazga k pride vn baje septembra http://www.handtec.co.uk/product.php/18...

če pa nočeš čakat si pa omisli tega http://www.handtec.co.uk/product.php/18...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infinity ()

ncc2000 ::

TG01 me mika, ja.

Samo nikjer nisem zasledil, da TG01 vsebuje tudi stylus.
In to me sedaj malo bega, ker ne vem, kako kaj več napisat na tuchkeyboard s prsti.

In ne mudi se mi.

Infinity ::

kolikor jaz vem ga ima, sicer pa naj bi imel naložen WiMo 6.5, ki naj bi bil predelan za tipkanje s prsti.

dzinks63 ::

Če se ne mudi, kaj pa kakšni križanci med netbookom in telefonom?, vse bolj zanimivo postaja :
i-Mate
Dell Android

Jin ::

Tudi jaz ti priporočam HTC Touch Pro 2 ali pa mogoče Omnio Pro. Slednja sicer še ni izšla, ampak se mogoče splača počakati.

ncc2000 ::

Toshiba TG01 je sedaj uradno dobavljiv v tujini, neko exkluzivo nanj ima menda O2, 500€, z WM6.1 zaenkrat.
Stylus ni vdelan, je pa menda zraven; sklepam po tem, ker je kot acessory dobavljiv "dodatni" stylus za TG01.

Poigral sem se z Omnio glede pisanja texta s prsti na tuchqwerty, da malo sprobam to na "večjem" ekranu,
pa mi je to obup. S stylusom seveda ni blema.

Nekaj sem pozabil sprobat pa prosim, če mi kdo pove, ker sem Omnio že vrnil. Če imaš telefon pokonci, je tuchqwerty zelo
stisnjena po širini. Zanimam me, če jo obrneš za 90st, ali se querty tudi obrne in je potem bolj "raztegnjena" z širšimi "tipkami"?

-Kredn- ::

Ncc2000, je ja.
Ko Omnio obrneš za 90st se tipke povečajo in so po celi dolžini ekrana (prej je bila višina).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri mobitel s qwerty tipkovnico?

Oddelek: Mobilne tehnologije
113296 (3103) Lonsarg
»

iPhone s tretjino dobička pametnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
947745 (5317) we_are_borg
»

Nokia N97 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
546257 (4587) Atrax
»

iPhone 3GS z milijon prodanimi kosi v enem vikendu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11612567 (10029) amacar
»

Prvi v Sloveniji- Opis Google Phone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7710341 (7218) Seto

Več podobnih tem