» »

Xtreamer - media player

Xtreamer - media player

««
96 / 105
»»

laguna1 ::

psytoma, poglej odgovor na uradnem forumu pod tvojim vprašanjem.

LP

psytoma ::

Bom popoldne testiral, hvala.

balluf ::

Prosim za pomoč!
Imam težave z predvajanjem zvoka na televiziji pri starših. Na moji televiziji SONY stara pol leta deluje vse uredu, ko je tamali hotel gledati risanke pri noni ,smo ga prikolpili in lejgazlomka zvok ne dela.
Televizijo imaji 2 mesca staro GORENJE ILUMINA, probal vse nastavitve na tv in extreamerju pa brez uspeha.
Potem sem probal še pri stricu na LG starEm 2 leti in deluje tudi normalno.
Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe?

Hvala.

psytoma ::

Zakaj mi xtreamer noče predvajati spletnih radijev? Ko dam play mi samo napiše za en čas povezujem strežnik, potem pa pokaže prečrtan mikrofon in to je to.

floyd1 ::

balluf:
Zvok preko HDMI kabla tudi meni na starejši (ca. 3 leta) LG plazmi nikakor ni hotel delati, na dveh drugih sprobanih TV pa brez problema. Če imaš enak problem kot je bil moj, je rešitev, da daš Xtreamer nazaj na firmware 2.3.1 (to je zadnji, kjer je pri meni zvok še delal, večkrat preizkušeno). Ampak potem ne delajo nekateri novejši MKV filmi (drugačen container). Druga zasilna rešitev so eni mali poceni računalniški zvočniki, ki jih priklopiš na analogni output Xtreamerja in imaš pač zvok preko njih. Nobena rešitev ni idealna, a če si res že sprobal vse živo nastavitev sta to morda edini opciji. Surround ojačevalca pa verjetno ne bodo šli kupovat.
Na strani 89 v tej temi imaš 2 moja posta kjer je točno opisan moj problem in kaj vse sem poskusil, a rešitve nisem našel. Tudi noben drugi tu na forumu ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

balluf ::

Saj to je čudno, pri LG ju starem 2 leti dela normalno in pri SONIJU starem en mesec dela normalno ,težava je z GORENJEM ILLUMINO ki je bila kupljene pred cca 4/5 meseci. Na ILLUMINI mi noče Špilat zvok ,a je mogoče da imajo tako star hardwer/softwer na tej telwviziji?

floyd1 ::

Ni problem v starem HW/SW, pač nekaj ni združljivo pri napravah, da se ne znata "zmenit". Če daš iskat na netu "HDMI handshake" boš videl, koliko je s tem problemov. Tisti Hoferjev poceni predvajalnik za 45 EUR mi je recimo delal čisto OK, ravno tako s HDMI-jem povezan STB od Telemacha, pa HTPC tudi. Probleme s HDMI-jem imel na mojem TV edino Xtreamer.

Probaj downgrade FW, pa boš videl, če dela. Samo kot test. Če pa najdeš kako rešitev, se priporočam.

dsapac ::

Posodobljen paket xLive lahko najdete na http://forum.xtreamer.net/topic/18778-x...

dsapac ::

dsapac ::

psytoma ::

Mi lahko ta korak razložiš pri inštalaciji:

3.) Zagnati iz spletnega brskalnika ( na osebnem računalniku ) hxxp://my_extreamer_ip/media/sda1/scripts/xLive/install.php

torej ni ok, če jaz samo potegnem dol xlive in ga dam v mapo scripts


Pa še eno vprašanje imam, če mogoče veš kaj bi bilo narobe, namreč nobena radijska postaja mi noče igrati. Samo nariše on znakec povezujem strežnik potem pa prečrta tisti zvočnik in to je to.

astras ::

psytoma je izjavil:


torej ni ok, če jaz samo potegnem dol xlive in ga dam v mapo scripts

je dovolj ce samo skopiras not...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

psytoma ::

Mi lahko glede radijskih postaj kdo svetuje.

novitibo ::

kako se pa brska po RTV arhivu? al je možno samo v živo gledati v RTV SLO playerju?

dsapac ::

psytoma je izjavil:

Mi lahko ta korak razložiš pri inštalaciji:

3.) Zagnati iz spletnega brskalnika ( na osebnem računalniku ) hxxp://my_extreamer_ip/media/sda1/scripts/xLive/install.php

torej ni ok, če jaz samo potegnem dol xlive in ga dam v mapo scripts


Pa še eno vprašanje imam, če mogoče veš kaj bi bilo narobe, namreč nobena radijska postaja mi noče igrati. Samo nariše on znakec povezujem strežnik potem pa prečrta tisti zvočnik in to je to.


Obvezno je treba zagnat install.php zaradi vebserverja....pripravljam pa tudi nas xtreamering menu kateri bo to sam naredil

mevdenko ::

Pozdravljeni.

Ne bi rad bral zdej 30, 40 strani nazaj, rabil pa pomoč.
Kupil bi media player preko katerega bi gledal filme na hd lcd tvju.
Kaj priporočate nekje v rangu 100-120€, bilo bi fajn da ima opcijo priklopa interneta, imam tudi wifi doma.Najbolj sem zagledan v WD TV live HD media player. Eni pravijo da je fajn, eni kritizirajo.Nevem več kaj gledat, sem pa nekako začetnik v tem. Tudi razni testi z nekimi okrajšavami mi nič ne pomagajo ker nevem kaj pomenijo. a je problem predvajat 1080p na tem playerju? kako je z priključitvijo na mrežo, lahko preko tega playerja brksam po compu, odpiram mapce, izbiram filme z računalnika? mora biti vse preko kabla priklopljeno? sedaj imam comp preko wifija.

Hvala vsem.

ThinkPad ::

psytoma je izjavil:

Mi lahko glede radijskih postaj kdo svetuje.


Kaj bi rad?
Jaz imam na disku direktorij MyRadio in notri postaje ki jih želim poslušati, grem na disk, izberem in špila.
Uporabljam lahko iste naslove kot za WinAmp na PCu, le končnica datoteke mora biti na Xtreamerju .plsx da potegne, medtem ko je za WinAmp le pls.

Primer zapisa v plsx datoteki:
[playlist]
NumberOfEntries=1
File1=http://u17b.sky.fm:80/sky_smoothjazz_aacplus
Title1=Smooth Jazz
Length1=-1
Version=2


Onih radijskih postaj, ki jih Xtreamer že ima pod svojo rubriko Radio pa ne zmorem popravljati/editirati, špilajo pa tudi, a ne vse. Zato si svoje nameči na disk (ali usb disk) in greš do njih pol preko HDD menija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ThinkPad ()

dsapac ::

Xtreamer xLive Links - dsapacTV

How to install:

1.) delete or make backup of your prew xLive
2.) download xLive1.rar and extract to scripts/xLive
3.) run from web browser (from your comp) hxxp://my_extreamer_ip/media/sda1/scripts/xLive/install.php
4.) restart Xtreamer
5.) go to Xtreamering (enter) - Xtreamer Live (enter)

~direct m3u to rss converter : ( copy m3u playlist to xLive/playlist/MPEG-2 )

........m3u playlist of your local ip tv provider It should look like:

#EXTM3U
#EXTINF:0,1 - RTV SLO 1
udp://@239.1.1.115:5000
#EXTINF:0,2 - RTV SLO 2
udp://@239.1.1.116:5000
#EXTINF:0,3 - RTV SLO 3
udp://@239.1.1.11:5000

http://forum.xtreamer.net/topic/21700-x...

Tale posodobitev je zelo pomembna zaradi delujoce youtube skripte v kateri lahko sami vnasamo playliste

psytoma ::

Saj to je problem, imajo končnico plsx, samo vseeno ne špila. Internet povezava dela.

servo ::

Kako konkretno je potrebno povezat xtreamer, da deluje siol iptv?
Zdaj mam namreč v mrežo povezanega prek wlana in če ga prek lana priklopim na video port modema, tv na xtreamerju ne dela...
kako mate to rešeno?

Trupl0 ::

Živjo,

eno vprašanje, če ima kdo podoben primer.
Imam Xtreamerja MK1 s pasivnim hlajenjem ( dokupil ) ter nadgradnjo 2.70

Zadeve dolgo časa nisem uporabljal zaradi streama preko PS3 zato sem tudi malo ven iz tega.

Skratka, xtreamer mi po predvajanju kateregakoli medija pokaže črno sliko in se več ne premakne. Torej, ko je konec filma, serije itd. se za sekundo pojavi stop znak v vmesniku nato črn ekran i ništa više.

Včeraj poskusil še z emergency FWjem in zadeva ista.

Rešitev zaenkrat je, da po vsaki seriji vzamem ven napajanje, vtaknem nazaj in vklopim xtreamerja. Po ogledu dela serija pa postopek ponoviti.

Stream je preko žične povezave in ne glede ali je DivX ali 1080p MKV, zadeva je ista.

Če se komu kaj svita bi prosil za kakšen nasvet ;)
If you are going through Hell, keep going !

mitko25 ::

Fantje...zbrskal sem FW 3 za Xtreamer MK1. Deluje ok, funkcije skoraj enake kot na Prodigyu, je pa dosti hitrejši kot uradni 2.7 FW.
Če koga zanima naj mi javi.
l.p.M

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitko25 ()

DJ Beat ::

Kar na plano z linkom :)

mitko25 ::

DJ Beat je izjavil:

Kar na plano z linkom :)

To je to!
Instaliras ga kot Emergency update, torej usb (root), na daljincu pritisneš HOME, 3, POWER

You can now run the MOS AMP r6 POHD latest SDK3 fw on your Mk1.
Big thanks to FarVoice and Lossless for their work. Download and install with emergency procedure: http://www.multiupload.com/B4JLVWKZ1A

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitko25 ()

gregyk ::

mitko25 je izjavil:

DJ Beat je izjavil:

Kar na plano z linkom :)

To je to!
Instaliras ga kot Emergency update, torej usb (root), na daljincu pritisneš HOME, 3, POWER

You can now run the MOS AMP r6 POHD latest SDK3 fw on your Mk1.
Big thanks to FarVoice and Lossless for their work. Download and install with emergency procedure: http://www.multiupload.com/B4JLVWKZ1A


To je predvidevam - PlayON HD firmware predelan in ne Xtreamer original?

Originalni post je tu: http://mpcclub.com/forum/showthread.php...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

mitko25 ::

Točno tako....funkcije Wf-ja so podobne kot pri Prodigyju, deluje OK na MK1, preverjeno.

gregyk ::

mitko25 je izjavil:

Točno tako....funkcije Wf-ja so podobne kot pri Prodigyju, deluje OK na MK1, preverjeno.


Bom testiral. Hvala.

DJ Beat ::

Ze poskusil?

gregyk ::

Poizkusil in pri poizkusu predvajanja prvega filma stvar zmrznila -> in sem nazaj na 2.7. Vsaj dela.

mitko25 ::

Kako si pa predvajal film, preko mreže?

gregyk ::

mitko25 je izjavil:

Kako si pa predvajal film, preko mreže?


Tako je.

mitko25 ::

čudno ker meni preko mreže dela vse ok.. Res pa je, da sem se poigraval z nastavitvami.

DJ Beat ::

Meni deluje.. ugotavljam pa se, katera tipka je "select" :)

edit: select je tipka 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DJ Beat ()

rap3r ::

gregyk je izjavil:

Poizkusil in pri poizkusu predvajanja prvega filma stvar zmrznila -> in sem nazaj na 2.7. Vsaj dela.

Meni je tudi nagajal ta FW, samo kako si pa šel nazaj na 2.7? Emergency FW mi ne prime in ne prime. Če ga probam, se pravi home + 3 + power, mi začne lučka utripat kot da se bo FW naložil potem pa se prikaže "modri" FW z resetiranimi nastavitvami...

Sem probal še da vidim kaj se dogaja in naredi ER FW ampak ne od original FW, ni mi jasno. Na klučku mam original FW, od kje potem on dobi unega drugega? Polom...

Pogruntu, očitno je FW skopiral na disk, in zdej mi usakič iz diska dela...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rap3r ()

trnvpeti ::

Imam par vprasanj za xtreamer:
- ali deluje na xtreamer udpxy?
- ce je xtreamer preko lan povezan na internet, ali lahko deluje vgrajen wifi kot router oz access point
- ali iptv deluje tudi za HD kanale
- ali lahko snemam iptv na disk od xtreamerja

Tiger ::

Ali je vedno potrebno podnapise izbirati z subtitles gumbom, namreč če imam v isti mapi samo en podnapis, ki ima enako ime kot film, zakaj ga kar avtomatično ne vklopi?

novitibo ::

a pol se splača poskusit neuradni fw3? kaj so plusi in kaj minusi? ima kdo nerešljive probleme, ko hoče iti nazaja na fw271?
ne bi rad pokvaril mašine, bi pa rad poskusil, seveda...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: novitibo ()

DJ Beat ::

Jaz bom verjetno nalozil nazaj stari FW. Novi mi ne prinasa nekih prednosti, poleg tega je pa premikanje po menijih prepocasno.. Dela pa Youtube, ce je komu to pomembno :)

servo ::

to sploh ni FW3, pa pol zadev sploh ne dela out of the box. Nekih težav s flashanjem v eno in drugo stran pa ni, tako da le sprobaj

laguna1 ::

Mene pa zanima, če se da dobit kak screen novega fw 3, pa tudi ali web browser dela, saj če si ga bom naložil si ga bom le zaradi web browserja.

LP

novitibo ::

laguna1 je izjavil:

Mene pa zanima, če se da dobit kak screen novega fw 3, pa tudi ali web browser dela, saj če si ga bom naložil si ga bom le zaradi web browserja.

LP


a web browser dela al kwa

laguna1 ::

@novitbo - sem si naložil novi FW, zadeva je hitra, web brovser ne obstaja, dela pa drugače youtube, lahko inštaliraš tudi xlive 9.2, tudi naš xlive od @dsdapaca, vendar prejšno verzijo - recimo od oprila maja, ..., prehod med tem FW in fw2.7.0 (tega imam jaz) pa ni problematičen, enostavno daš samo emrgency install in to je to.

Glede tega fw pa je predvajanje filmov s podnapisi dosti boljše, več možnosti velikosti podnapisov in oblike, ...., hitro vrtenje naprej do 32 x, funkcija goto zelo dobro rešena (samo potegneš - navigacijska tipka desno), jaz sem bil presenečen vendar škoda, da ne gre naložit ta zadnji xlive od @dsapaca.

LP

misek ::

laguna1, samo odpakiraj zip na pravo mesto.

novitibo ::

... nazaj na uradni fw 2.7.0 je potem mogoč preko emergency procedure? lahko na kakšen način "uničim" mašino?
tnx vsem dvornim preizkuševalcem!

novitibo ::

novitibo je izjavil:

... nazaj na uradni fw 2.7.0 je potem mogoč preko emergency procedure? lahko na kakšen način "uničim" mašino?
tnx vsem dvornim preizkuševalcem!


sem probal. to ni to. sem dal nazaj fw 2.7.0.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: novitibo ()

bjacky2004 ::

A ima kdo izkušnje z enostranskim XSC hlajenjem in vgrajenim diskom - je v redu, če izklopim ventilator ali je rizično? In ali ima Xtreamer kakšno termično zaščito ali kar enostavno crkne, če se pregreje?
hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

astras ::

ce se ti bo zacel pregrevat bo ugašal med predvajanjem in se rebootal... probas lahko, ceprav odsvetujem... poznam pa tudi primere ko so imeli izkljucen fan in disk not pa ni blo nic narobe...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

misek ::

Imam enako varianto. Dela bp. Disk se ne greje toliko, da bi potreboval ventilacijo.

psytoma ::

Sam imam notranji disk, enostransko pasivno hlajenje in ventilator na off že leto in pol in dela brez problemov.

bjacky2004 ::

Naslednje vprašanje, če mi lahko kdo pomaga - uštimal Xlive od dsapac, na T-2 mi je delalo, ko sem priklopil na modem (Xtreamer je dobil zunanji IP od T-2), na Siolovem routerju pa mi dobi IP 192.168.1.10, na portu, na katerem je bil prej priklopljen SiolBox, in mi ne dela, samo disk se pokaže in utripa rdeče, zeleno. Hvala za odgovore. LP
««
96 / 105
»»