» »

Xtreamer - media player

Xtreamer - media player

««
95 / 105
»»

s51as ::

Torej youtube ne bo nikoli več delal?
It's just me myself and I

kelly1 ::

Na pomoč !

Ali mi zna kdo pomagati,.. morda kakšen nasvet, ???

Že dlje časa se mi dogaja, da mi predvajalnik pri predvajanju filma kar naenkrat zmrzne ?? in to tako, da ga je potrebno izključiti iz električnega omrežja, ter ponovno zagnati ali pa se mi sam od sebe kar na lepem resetira ??? To se dogaja npr. pri predvajanju *mkv - 720p, in to npr 3 - 4 x na film dolžine 1,5 ure :(,..

Film se predvaja iz HDD, ki ima svoje napajanje, uporabljam pa firmware 2.6. kakšna rešitev ali bo treba poseči po kakšnem HD dune ali WD Live ??

misek ::

Za začetek ga najprej posodobi na emergency firmware 2.7 in resetiraj nastavitve.

kelly1 ::

O:K.

Kaj misliš s tem : resetirat nastavitve ??

Hvala :(

clancy ::

S tem, da naložiš Emergency Firmware, ga v bistvu resetiraš se mi zdi.

s51as ::

Glede youtuba na xtreamerju? Bo to še kdaj delalo?
It's just me myself and I

RudeBw ::

Xjukebox na MK1 mi pri skeniranju noče več pobrat slik in info s spleta in to v obeh primerih, tako preko web UI-ja kot direktno na Xtreamerju. To se mi dogaja odkar sem vstavil interni HDD v Xt-ja. Od takrat naprej dodaja slike in info samo za filme na internem disku, pri ostalih diskih (mapah) share-anih iz PC-ja pa skeniranje sicer navidezno uspešno opravi (zazna nove filme), vendar pri tem ne doda nobenih slikic niti xml in info datotek, kot je to počel pred vgradnjo.
Mi zna kdo kako pomagat?

ElHovica ::

Pozdravljeni! Tole je bolj vprašanje za razvijače dodatkov za xtreamer. Zanima me ali bi se dalo na xtreamerju streamati stvari preko icefilms.info. Obstaja nek plugin za XBMC: http://forum.xbmc.org/showthread.php?t=...

dukedl ::

živjo

zdele že nekaj časa iščem rešitev/tutorial/navodila ipd pa nimam sreče. Xt(mk1) ima gor fw 2.7.0
Rad bi s pomočja VLCja, ki je na računalniku z nameščeno usb kamero streamal to sliko na Xt.

mi lahko kdo pomaga? hvala
lp dukedl

treker ::

A ima kdo daljinec pa ga ne rabi? (ZS) Sin je se je zadnjic nekaj igral s pilotom in dal baterije narobe noter, sedaj pa ne dela vec... (me pa cudi, vsaj ena dioda bi lahko bila notri, ki bi preprecila to...

Oz, kater univerzalni daljinec priporocate? (za uporabo TV + DVD + Reciever + xtreamer)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: treker ()

Vanadium ::

treker ::

to vem, ampak 25 evrov je malo preveliko. Dam se nekaj zraven pa imam univerzalnega.

refosk ::

Logitechovi so dobri.

astras ::

ce isces univerzalnega potem definitivno eden izmed harmonijev kot je predlagal refosk...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

s51as ::

A nihče ne ve kako usposobit youtube?
It's just me myself and I

treker ::

Hvala...sem se tudi jaz nagibal proti Logitech-u. Kupil bom Harmony 300.

valiant ::

A kdo ve kje bi lahko dobil ventilator, ki paše v ohišje prvega XT-ja?

astras ::

***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

valiant ::

Imam pasivno hlajenje na eni strani...na obeh ne gre, ker mora XT ležati. Če ne bi imel diska, bi bilo verjetno tudi to dovolj.

misek ::

Dvomim da bo disku kaj škodilo delo brez prezračevanja. Tudi v prenosnikih ga ni. Vsaj v mojem je disk popolnoma zaprt.

psytoma ::

Imam že od začetka pasivno hlajenje samo na eni strani, tudi disk imam notri in dela brez vsakega problema.

frenkb ::

Rabim pomoč pri sortiranju datotek oz. fotk na notranjem disku.Xtreamer jih sortira npr. fotka1...fotka10, fotka2...fotka29.Jaz pa želim sortirat fotka1, fotka2,...fotka10, fotka11...fotka20. Posebej je to moteče pri gledanju fotk, ki so zaporedno oštevilčene.Kakšna ideja?

psytoma ::

fotka 02,03,04...10,11,12..... fotka 29,30,31

frenkb ::

psytoma je izjavil:

fotka 02,03,04...10,11,12..... fotka 29,30,31


Uf, to pomeni preimenovat nekaj 100 fotk :( A je kakšen bolj izi sistem, kot vsako posebej preimenovat?

psytoma ::

turist1 ::

mogoče kdo ve zakaj, oz. kako bi odpravil težavo s predvajanjem filma preko LANA z extramerja- težava se pojavi če je npr pc dolgo časa prižgan in surfam po netu... potem zaprem VSE, in odprem film z extreamerja, film se po predvajal zelo počasi-zatikal se bo.
nobena aplikacija ni odprta.

rešitev je restart PCja, film deluje glaaaadko brez težav... kako bi to rešil brez restarta pcja?, iztaknil lan kabel ven not ne pomaga, disablanje LAN kartice in enablanje tudi ne pomaga, ne vem več kaj bi bilo lahko narobe??
xp,
wifi: bgn,
mrežna 10/100/1000 mbs...
povezan je preko wifi in Lana-to mislim da nima veze...

jstok84 ::

xport102 je 22. feb 2011 ob 00:11:40 izjavil:
ha, jaz sem testiral in mi dela trunking
situacija: xtreamer v 2.5.4, Siol trunk port
vse skupaj sem po misekovih navodilih nalozil na Xa in vse ukaze dodal v /etc/inet.d/S99udpxy startup skripto, da mi dela tudi po rebootu...

dela vse bp, lp

Lp, a poves se meni kako si to naredil, bi bil zelo hvalezen??

turist1 ::

res nihče ne ve??:(:(:( je prav nadležno da moram vsakič restartat prenosnik če želim v miru kaj pogledati... sem pogledal v task managerju, network utilization jevedno pod 3%, tako da napreza se ne..
res sem razočaran nad extreamerjem... sem preveč pričakoval ..:(

turist1 je izjavil:

mogoče kdo ve zakaj, oz. kako bi odpravil težavo s predvajanjem filma preko LANA z extramerja- težava se pojavi če je npr pc dolgo časa prižgan in surfam po netu... potem zaprem VSE, in odprem film z extreamerja, film se po predvajal zelo počasi-zatikal se bo.
nobena aplikacija ni odprta.

rešitev je restart PCja, film deluje glaaaadko brez težav... kako bi to rešil brez restarta pcja?, iztaknil lan kabel ven not ne pomaga, disablanje LAN kartice in enablanje tudi ne pomaga, ne vem več kaj bi bilo lahko narobe??
xp,SP3,
wifi: bgn,
mrežna 10/100/1000 mbs...
zmogljiv prenosnik...2GB rama,c2d,itd..
povezan je preko wifi in Lana-to mislim da nima veze...

telexdell ::

turist1 je izjavil:

res nihče ne ve??:(:(:( je prav nadležno da moram vsakič restartat prenosnik če želim v miru kaj pogledati... sem pogledal v task managerju, network utilization jevedno pod 3%, tako da napreza se ne..
res sem razočaran nad extreamerjem... sem preveč pričakoval ..:(

Resetirati moraš prenosnik, napako pa iščeš v eXtreamerju?????
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

turist1 ::

@telexdell,
ja, saj ni problem v prenosniku, -prenosnik je zmogljiv, nobenih "smeti" ni na njem. iz česar lahko sklepam da se to dogaja udi drugim, očitno pa ni veliko userjev z extreamerjem etrayz.... ker pol dneva dela bp, nato pa začne štekati....
to je problem ki ga bi moral proizvajalec znati odpraviti, kot npr. če kupiš videorekorder, pa nato po 2urah gledanja, začne nagajati, stranka pričakuje da bo lahko u miru gledal cel dan...proizvajalec naj bi vedel kje je težava-ob predpostavki da očitne zadeve so urejene.

uvz123 ::

saj ni problem v prenosniku, -prenosnik je zmogljiv, nobenih "smeti" ni na njem.
Aha, če ti tako praviš, potem bo že res!
npr. če kupiš videorekorder, pa nato po 2urah gledanja, začne nagajati

In ko resetiraš televizor, lahko spet nemoteno gledaš TV nadaljnji dve uri. Kriv bo pa videorekorder!

urosh ::

@turist
če moraš resetirati računalnik, da dela xtreamer, potem ni težava v extreamerju. To ti je telexdell želel povedati... Sam sem kako leto imel etrayz, nakar sem nabavil synologyja in vedno streamam vse iz njega. Imam prvo verzijo xtreamerja in vse špila super. Tako da težava sigurno ni v xtreamerju, ampak nekaj s prenosnikom. Kaj, pa je drugo vprašanje. In ne, napaka ni na xtreamerju, ker ti (kljub temu da je ful zmogljiv itd) očitno nekaj zašteka, zato xtreamer ne more predvajti tekoče...

telexdell ::

turist1 je izjavil:

@telexdell,
ja, saj ni problem v prenosniku, -prenosnik je zmogljiv, nobenih "smeti" ni na njem. iz česar lahko sklepam da se to dogaja udi drugim, očitno pa ni veliko userjev z extreamerjem etrayz.... ker pol dneva dela bp, nato pa začne štekati....
to je problem ki ga bi moral proizvajalec znati odpraviti, kot npr. če kupiš videorekorder, pa nato po 2urah gledanja, začne nagajati, stranka pričakuje da bo lahko u miru gledal cel dan...proizvajalec naj bi vedel kje je težava-ob predpostavki da očitne zadeve so urejene.


Tvoj problem je nekako tak, kot da kupiš videorekorder in po dveh urah gledanja izklopiš TV. Nato pa se znašaš nad videorekorderjem, zakaj ni slike.

Meni se npr. večkrat dogaja, da ko resetiram SIOL-ovo čudo od routerja, zaradi kockic na IPTV, mi laptop preko Wi-Fi kar precej časa odpira spletno stran (razrešuje proxy ali pošilja zahtevo ali...) ali celo napiše, da stran ni na voljo. Po pritisku na gumb za osvežitev pa se stran običajno naloži hipoma. Po kakšnem drugem resetu ali po izklopu laptopa pa teh težav ni.

PS- sem pa uporabnik tako eXtreamerja kot eTrayza že od njihove pojave na trgu. Na eTrayzu imam celo svojo osebno spletno stran že kar precej časa. Preko njega mi delujejo torrenti, SIOL Box, 4 laptopi... Pa nimam nobenih težav ne z eXteamerjem in ne z eTrayzom.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

s51as ::

Pri prenosniku se ti splača pogledat nastavitve varčevanja z energijo. Tam je velikokrat kaj nastavljeno, da se po določenem času idlanja avtomatsko izklopi. Predvajanje oz streamanje pa je velilokrat obravnavano kot idlanje... ne vem če je to ampak to mi edino pade na pamet.

In še to... Tole varčevanje z energijo deluje tudi če se prenostnik ne napaja iz baterije ampak je omrežno priklopljen.

BTW... a je kdo že pogruntu ali bo youtube na xtreamerju še kdaj delal?
It's just me myself and I

turist1 ::

hvala s51as, a ni to, baterija je naštimano na max performance, + med gledanjem filma premikam miško itd. in to ne igra vloge.. :(

barbo ::

Kater firmware uporabljate na Xtreamerju oz. katerega priporočate?

LP
_______________________________________________
q6600 | GA P35 DS3 | 4x 1GB OCZ Gold
Saphire HD3870 | Hitachi 320GB SATAII | Chieftec 550W

turist1 ::

1.07 je zadnji.

sicer pa je možno si kakšnim programom preveriti "prepustnost" podatkov preko LANA?...da bi videl kja točno jemlje veliko podatkov.. npr GIga LAN, lahko prebavi 125MB/S, (ok 5400 diski prenasajo manj 25-30Mb/s)... da bi videl ali je dejansko ves prenos preko LANA npr. "film", oz. ali se v ozadju prenasa se kaj drugega? oz. kakšen je delež?... ..malo zakompliciral, a mi slim da me razumete :) če film ki je 300MB ali 700 MB "šteka", se verjetno prenaša še kaj?...

uvz123 ::

Turist, dobro jutro!

V2.7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uvz123 ()

psytoma ::

Kje dobim najbolj sveži slovenski paket Xlive? Zanima me tudi, če dela tale bbc iplayen na prvem xtreamerju http://forum.xtreamer.net/topic/16756-b... ?

Xtreamer ::

"Xtreamer! Zakaj bi plačevali več?!"
http://www.xtreamer.si

psytoma ::

Hvala. Kaj pa glede tega BBC iplayerja?

misek ::

BBC Iplayer dela. Ampak potrebuješ en proxy strežnik v UK (najboljše plačljiv, delujejo tudi free ampak jih je potrebno iskati in zamenjevati).

psytoma ::

Ja za te proxije vem, gledam formulo na računalniku preko iplayerja. Sem mislil, da je kaj drugače na xtreamerju.

astras ::

na zalost ne
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

psytoma ::

Dajte mi pomagat, ko hočem odpreti mapo scripts na xtreamerju, ko hočem tja skopirati xlive mapo, mi napiše tole in je sploh ne morem odpreti. Nekaj sem brisal v tisti mapi v upravljalniku datotek v xtreamerju in je zgleda nekaj corruptalo, druge mape so v redu, tudi filme lahko brez problema gledam z vgrajenega diska.



Ve kdo rešitev mogoče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psytoma ()

psytoma ::

EDIT: sem sedaj podatke premaknil na drugi disk in formatiral disk, ki je v xtreamerju. Kdaj mi bo xtreamer sedaj naredil nazaj mapo scripts, katere sedaj nimam več?

laguna1 ::

psytoma je izjavil:

EDIT: sem sedaj podatke premaknil na drugi disk in formatiral disk, ki je v xtreamerju. Kdaj mi bo xtreamer sedaj naredil nazaj mapo scripts, katere sedaj nimam več?


Nikoli oz. ko si jo boš spet sam ustvaril - presnel.

LP

psytoma ::

To vem ja, vendar v tisti mapi scripts so bile še neke druge mape, poleg mape xlive, katero bom sedaj skopiral tja, zanima me glede tistih drugih map, kdaj se ustvarijo.

laguna1 ::

psytoma, moj predlog je, da pustiš tisto "staro in poškodovano" mapo scripts.

Greš v glavnem meniju na xtreamering, če ga še nimaš naloženega, ti ga bo avtomatsko naložil, potem pa po navodilih dodaš slovenski xlive od tu http://dl.dropbox.com/u/45583851/xLive....
oz. povezava je par postov višje na tej strani (uporabnik xtreamer).

Za ostale zadeve, ki so še dostopne iz sloxlive (dsapac) pa poglej malce ta forum:

http://forum.xtreamer.net/topic/18778-x...

Če ti ga ne odpre se registriraj (free).

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: laguna1 ()

psytoma ::

sem sedaj formatiral disk in ko odprem xtreamering funkcijo v playerju mi samo napiše press 1 za upload potem pa ko stisnem 1 mi na piše no updates found. bi moral firmware na novo naložit?

Se da xtreamering ročno naložiti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psytoma ()
««
95 / 105
»»