» »

Athlon 900MHz 43°C -->> 1GHz 51°C max.

Athlon 900MHz 43°C -->> 1GHz 51°C max.

ferdo ::

mam athlona900MHz navitega na 1GHz prek FSBja
rabu bi programček ki bi mi kazu trenutno izmerjeno temperaturo procesorja v spodnem desnem kotu monitorja.

če ma kdo ta programček bi ga prosu da mi ga pošle na e-mail:theedge@siol.net

Najlepša dala tistemu ki ima solucijo zame:)

ČAO


.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Dr_M ::

jao lenoba.lohk bi mal pogledu pod downloads na slotechu,pa bi tm kej najdu.

msmiha ::

Pa ti še res nisi nikoli slišal za Motherboard Monitor al kaj?0:)
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Stallone ::

msmiha:

Sej bi lahko vedu-poglej kdaj se je človek prijavil, saj mu ne morš zamert...;)

ferdo ::

folk, tnx vsem za te komentarje:D
hvala pa sm enemu k mi je mejlu tabulji programček:P

PS: eni znate sm komenterat, stakimi ni nč-podn ste.;((

mene zanima kakno mašinko ma vsak od vas? me prou zanima0:)


.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

_Mortal_ ::

ferdo: NP
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

freejack ::

Btw. Do kolk si ga pa lahko največ navil?

ferdo ::

iz 900MHz sm ga naviu na 1.01GHz in sistem je stabiln na temperaturi trenutno 44°C, ventilator4234rpm
če grem pa Unreal T. nažigat na resoluciji 1152x864x32bit se pa segreje na 50°C ali več če zmodificeram ventilator na manjše obrate.

naviu sm ga prek fsbja iz 100->112MHz
112x9=1008 -> 1.01GHz
probu sm na 124MHz zbudi se vse OK, sm u WinXP neprleze...nepotegne več.
Jzt ga bi zveseljem še bol:)
razlika je sm v tem da zdej lahk normalno špilam v 32bit načinu prej sm pa špilu v 16bit
Unreal T. 1152x864 32bit prej sm meu 16bit
Colin McRae rally 800x600 32bit prej sm meu pa 1024x75616bit

to ej ta razlika več mi pa monitor nepotegne pr 1152x864 75Hz
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

VASkO ::

ocitno ti plata podpira 133mhz FSB in vec, zato je dobro, ce ga uporabis - pac mnozilnik znizas tako, da bo npr 7,5x133=1000mhz pa bo hitreje kot 9x112mhz. visji FSB pomeni vecjo hitrost.

ferdo ::

mam elitK7s5a OCbios.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

freejack ::

Jst sn svojga 900 Athlona brez problema gnal vsaj na 1,15 GHz, pri 1, 16 je blo pa mal nestabilno, itd. Za 1,15 sn uporabil kar 11,5x100,.. Za temperaturo se pa ne spomnim kolk je bla,..Zdej ga mam mal odvitega, ko sn ohišje zamenjal, pa si še nisn uspel hlajenja poštimat.

Ereinion ::

Do kolk pa mislite da bi se dal navit mojga athlona 1G, trenutno ga mam na 1080MHz (cca) in tudi temp. je nizka 35°C (ko nič ne delam), po igranju UT-ja pa prileze do 52°C. Do koliko ga naj navijem in ali se mi ga splača odklenit za navijanje prek multiplyerja??

perci ::

Sej ti je vasko napisal, da se navija prek fsb in ne prek množilnika; če odklepaš, potem kvečjemu znižaš množilnik in zvišaš fsb.

Navij ga do kolikor gre.

ferdo ::

tko ja..do kolker gre!
opazu sm da mi na 1GHzu nedela stabilno in sm ga spustu na 990MHz. fsb 110MHz x 9 = 990

do kolker gre pa da dela stabilno.
pa da se kej ne uzge:)
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

freejack ::

Ereinion: Kot prvo je odvisno od proca do proca. (1.2GHz? + - 50-100) (glej naprej)ferdo: no, ja, 900@1GHz bi pa res moglo delat stabilno, če dela men stabilno na 1,15 pr 1,16 pa ne pridem več v Winse, sam se pol sploh nisem več ukvarjal z dodatno napetostjo, nastavitvami, hlajenjem itd. Jst sn probal met čim nizjo frekvenco na PCI, tko da sn bil čim bližje 33MHz. To je idealno predvsem na 100 oz. 133 (+ -)1MHz. Na 11,5x100 je delalo super, pri 133 fsbju pa nisn opazil tolikšne razlike v performancih, čeprav je verjetn bla, je pa res, da mi RAMi v vsakem primeru delajo na 133, ne glede ali mam fsb 100 ali 133, to itaq. Kar se pa napetosti tiče, je pa nisem veliko dvigoval. Mam teorijo, da pustim napetost na minimumu, da še dela, pol je pa odvisno, če je stabilno, obdržim, če ne pa dvignem.

tejo ::

Trenutno mam D 1200 navit na 1334 MHz, ker mi tako dela ok, voltažo mam do konca na 1,850V, drugače je padokaj stabilen tud do 1410, samo tam mam pa I/O voltažo ponavad na 3.50V, pa ohišje odprto seveda... Samo pa temperatura ne pride pod 55 v takem primeru...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tejo ()

Jure2k ::

Ni nujno, da mu dela stabilno na 1GHz, ker tud men ne približno na enaki frekvenci se mi ustav 9×114, ampak je vse, kar je preko 9×111 nestabilno. Pr men je temperatura konstantno okol 50 pr velikih obremenitvah 57°C pa ga nimam navitga. Mam pa plato KT7A-RAID, tko, da bi mogl delat, ko šus. Ker sem ga odvil sem mel naštiman neki cajta na 7×133 (966MHz), ampak, ko sem hotu spet to narest par dni nazaj ne dela več stabilno. Skrajni čas, da zamenjam procesor. Včasih je delal na tej frekvenci bp. Čuden je ta hardware.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FSB in grafična.......!

Oddelek: Navijanje
271116 (835) ferdo
»

Maximum pri Athlon 900??

Oddelek: Navijanje
111167 (949) d7d
»

elite k7s5a

Oddelek: Navijanje
151114 (770) _Mortal_
»

Vsem lastnikom GF2 MX/MX400

Oddelek: Navijanje
372115 (1400) AnWar
»

navijanje celerona 700 Mhz

Oddelek: Navijanje
411746 (1211) sheep

Več podobnih tem