» »

SIMATIC S7-200

SIMATIC S7-200

LISAC_88 ::

Lep pozdrav. Imam SIMATIC S7-200, kare vključuje panel, CPU224 in EM 235 modul. Sem začetnik v delu s Siemensom in me zanima, če kdo ve za kakšen preimeren projekt, ki bi bil za začetnika, da bi se nekaj naučil in izdelal svoj prvi projekt. Prosim za nasvete in pomoč. LP LisaC

korenje_ver2 ::

naredi regulator za peč, ki se ugaša in prižiga glede na neko temperaturo, s tem da vse krmiliš preko barvnega lcd zaslona z touchscreenom.

LISAC_88 ::

ideja se sliši kar vredu ja, zanima me samo če bi kje lahko dobil kakšen primer ali opis, razlago, kako se sploh lotiti takega projekta. Kje naj začnem, pri povezavi modulov, ali je najprejm potrebno osvojiti simatic s7 na računalniku. Nisem naredil še nič, tako da ne poznam sploh niti programa simatic. Prosim za kakšen nasvet, da vem kje se lotiti zadeve. Lp

Jackal ::

Pojdi na in poišči dokumenta z imenom:

"Working with STEP 7 V5.4 Getting Started" in "Programming with STEP 7 V5.4"

Potem boš pa počasi že dobil idejo, kaj bi se dalo naredit. V prvem je tudi kar nekaj praktičnih primerov, kako se kaj naredi in je res primeren za začetek.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

LISAC_88 ::

oj, res hvala za informacije sam si pozabu napisat na kateri strani najdem ta dva dokumenta, ali mogoče na siemensovi? Dj prosim povej mi še samo stran, potem se bom pa že lotil sam. Lp

janez0071 ::

Prvo kot prvo da razjasnim nekaj. Za programiranje S7-200 se uporablja razvojno orodje Step7 MicroWin ( trenutno verzija 4.0) in ne Step7 v5.4, ki se uporablja za programiranje močnejših krmilnikov tipa S7-300 in S7-400.

Večino informacij si lahko poiščeš tu.

Iz dobre volje ti prilagam link do Manuala za S7-200.

Pa veliko zabave :)

Lep pozdrav!

LISAC_88 ::

hvala za nasvete in pomoč. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imp sistem 200, kako priklopiti ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
258086 (2404) AntonL
»

siemens simatic s7 1200

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51237 (1045) mavto
»

Siemens popravil del napak v sistemih SCADA

Oddelek: Novice / Varnost
53960 (3071) borisk

Potekla trial verzija, nastal problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
51202 (1130) mtosev
»

programiranje mikrokrmilnikov?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
346894 (6303) radiator

Več podobnih tem